Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

София - расте, но селенее

Публикувано от naughty 
Re: София - расте, но селенее
25-06-2008 - 15:10:11
Quote

а единственото, което им остава е да коментират и недоволстват в нет-пространството.

С напредването на технологията и това ще бъде отнето, спокойно.
Abu
Re: София - расте, но селенее
25-06-2008 - 16:30:28
...
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.

Иван Вазов


?!
Re: София - расте, но селенее
26-06-2008 - 16:24:31
Един обикновен пример ще дам с прословутият рейтинг на "Шоуто на Азис"- БЕЗ КОМЕНТАР!!!
А рейтингът на Катето Евро,видна Софиянка,какъв ли е?
Re: София - расте, но селенее
01-07-2008 - 11:45:30
ПРОБЛЕМА ДА СЕ РЕШИ НА ПРАВИТЕЛСТВЕНО НИВО-НЕОБХОДИМА Е ДЕСЕЛЯНИЗАЦИЯ НА НАСЕЛЕНИЕТО... smoking smiley
Re: София - расте, но селенее
01-07-2008 - 12:09:16
От психиатри трябва да се реши не от правителството - всеки жител на столицата, който е на мнение, че му пречат фактори, естествени за големия град, икономически и политически център да ходи по два пъти седмично на терапияsmiling smiley
А бе вие хора луди ли сте - ами нали ако я няма миграцията инвестициите ще се пренасочат на друго място и ще трябва да ходим да работим извън София, защото там ще плащатsmiling smiley Или мислите, че е много готино да напуснеш жилището в София и да ходиш да търсиш квартири в Пловдив, защото там имаш шанс за развитиеsmiling smiley
Колко ли точно трябва да си тъп за да не оценяваш летящия старт , който ти дава това, че живееш в икономическия център и инвестициите на предшествениците ти не са отишли напразно, близо си до роднините, ако не ти върви има къде да живееш безплатно, ако решиш да се развиваш имаш достатъчно време да инвестираш преди да дойдат печалбите...
Re: София - расте, но селенее
01-07-2008 - 13:08:27
АДАПТАЦИЯ ПО НАСЕЛЕНО МЯСТО...И РАЗВИВАНЕ НА ПОДХОДЯЩ БИЗНЕС -СВИНЕВЪДСТВО ,ОВЦЕВЪДСТВО,ЗЕЛЕНЧУКОПРОИЗВОДСТВО, ГОВЕДОВЪДСТВО..АЗ СЪМ ЗА РАЗВИТИЕТО НА БЪЛГАРСКОТО СЕЛО..ПРИСТИГАЩИТЕ В СОФИЯ ДА ПЛАЩАТ АВАНСОВО ЗА ПРЕСТОЯ СИ.. smoking smiley
Re: София - расте, но селенее
01-07-2008 - 15:01:40
avatar
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------

> А бе вие хора луди ли сте - ами нали ако я няма
> миграцията инвестициите ще се пренасочат на друго
> място и ще трябва да ходим да работим извън София,
> защото там ще плащат Или мислите, че е много
> готино да напуснеш жилището в София и да ходиш да
> търсиш квартири в Пловдив, защото там имаш шанс за
> развитие

Луди ще станем, ако продължава това, което възхваляваш! Разбира се, че инвестициите трябва да се разпределят из цялата страна. За да могат хората освен да работят и да живеят при нормални условия.

> Колко ли точно трябва да си тъп за да не оценяваш
> летящия старт , който ти дава това, че живееш в
> икономическия център и инвестициите на
> предшествениците ти не са отишли напразно, близо
> си до роднините, ако не ти върви има къде да
> живееш безплатно, ако решиш да се развиваш имаш
> достатъчно време да инвестираш преди да дойдат
> печалбите...

Точно защото не сме тъпи, оценяваме това, което сега нямаме- нормалната жизнена среда. Защото, за разлика от теб, който си дошъл тук, за да работиш, а си отиваш на спокойствие да почиваш, на нас всичко ни е тук.
А това- ако не ти върви, има къде да живееш безплатно, изби рибата! Можеш ли да сравниш издръжката на едно жилище и данъците тук, с тези на село? А фактът, че видиш ли зор и градина можеш да гледаш, и добитък да завъдиш? Докато тук, трябва да се присъединиш към ровещите в кофите.........
Защо не се опиташ да погледнеш и от другия ъгъл?
confused smiley
Re: София - расте, но селенее
01-07-2008 - 15:07:48
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> ...
> Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
> пак ще кажа и с това ще да свърша.
>
> Иван Вазов :} :} :}
>
-----------------------------
спал си И в часовете по литература-
-----------------
[riemann.fmi.uni-sofia.bg]
--------------------------------------------------------
човекът го е написал преди 130 год а не теб не ти светна поне да попиташ ГУГЪЛА-кой е авторът ?

Abu
Re: София - расте, но селенее
01-07-2008 - 16:33:47
Абе Умчо, не видиш ли, че е курсив - демек цитирам предния пост. От мен е само "!?"
Ако ELDY си оправи грешката и аз ще си изтрия недоумението. То вярно, че съм с тройка по литература, ама по-зле за теб-отличника, че трябва такъв като мен да ти дообяснява...
А-а-а, сетих се - не знаеш какво е дървовиден преглед и четеш по хронология... Простено да ти е! Но, извини ме, не желая да контактувам с теб.
Re: София - расте, но селенее
01-07-2008 - 20:49:04
Големият град дава и по-големи възможности и поставя и по-големи изисквания. Плюсовете и минусите вървят ръка за ръка.
Камелия,
Никъде в България данъците не са икономически фактор. Подоходните са еднакви навсякъде, а местният данък е пренебрежим на фона общите разходи на човек.
Цените на храните в търговската мрежа в провинцията са по-високи отколкото в София. Дори в магазините от една верига. Храна можеш да си произвеждаш на село, но това са страшно много усилия. С много по-малко усилия тук можеш да работиш втора работа, докато на много места е трудно и с първата.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход