Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Курсът към еврото

Публикувано от 4ovek 
Стефан
Re: Курсът към еврото
10-02-2006 - 15:32:15
Тинки, благодаря, можеш да редактираш на воля.
p_nachev
Re: Курсът към еврото
13-02-2006 - 11:05:51
Тинки,
Забелязах веднъж, че на мястото на сървера, след името ти и в скобите излезе нещо като "МОДЕРАТОР".
Сега пък нещо си редактирал някакъв линк.

Какво става, ти от коя страна играеш :-)))))))) ???
Аз всъщнос от тези неща май не разбирам, така че може да ме баламосваш на воля :-))))
p_nachev
Re: Курсът към еврото
13-02-2006 - 11:11:06
Тъй като темата е относно курса към еврото предполагам, че няма да се отклоним много, ако намесим и долара.

В края на миналата седмица излезоха в нета прогнозите на една от големите инвестиционни банки, че предстой силен спад на долара.

В уйкенда и нашата преса се надпреварваше да съветва по особено мелодраматичен начин освобождаване от доларите.
То ако ставаше така !!

И все пак, интересно би било, какво мислите по въпроса ! Някой да е пил напоследък кафе с чичо Сорос :-)))) ?
Стефан
Re: Курсът към еврото
13-02-2006 - 16:35:08
Колкото банки, толкова прогнози... Вече си казах мнението за нашите "журналисти" Е, не може да пишеш днес за купона на хайлайфа, утре за цените на акциите, по-право може, ама ефекта го виждаме...
Иначе всичко може да се прочете... А какво ще кажете за "сигурната" инвестиция злато?? Допи ПИБ цяла брошурка са спретнали в салоните си, въпросът е, че и по вестниците имаше наскоро една вълна - как жълтият метал се е качил главоломно за последната година и купувайте братя, злато...
Направо не е истина колко е наивен народа, абе аланкоолу, нали точно тази волатилност ти казва, че примерно само 5 процента от актива воже да ти донесат 50 процента риск, ерго можеш наистина на вземеш диви пари, но и абсолютно точно толкова загуби.
Е, имаме много още да се образоваме, това е истината.
Колкото за долара - лично аз бих заложил на поевтиняването му през годината, но не особено много и не защото в Щатите нещата са добре, а защото засега(поне) в Европа са малко по-малко зле. Като цяло, обаче, нищо драстично според мен няма да видим - рейнджът би трябвало да е между 1-18 и 1.26 към еврото.
Анонимен потребител
Re: Курсът към еврото
13-02-2006 - 17:29:35
Май като съдията дето всички искат да го ... играя :}
p_nachev
Re: Курсът към еврото
13-02-2006 - 17:36:22
Стефане,
Беше ми интересно да прочета мнението ти ! Трудно ми е да излеза с някаква твърда прогноза, но и аз като тебе съм склонен да не виждам някакви драматични сривове.
Ядосвам се за това, как журналистите безотговорно плашат пенсионерите с дребни спестявания, след като прочетат едно "пророчество", па било то и на Голдман и Сакс (днес в течение на деня срещнах информацията отново, та затова и цитирам банката).
И все пак под известно влияние съм на един материал, който срещнах из нета през лятото на миналата година (за съжаление не си записах източника), който се позововаше на правено голямо изследване на отношение долар/евро, измервани през PPP. Та тогава опитваха да аргументират, че доларът е надценен и би следвало да е около 1,25.
Да, но както и двамата се съгласяваме, РРР далеч не е задължетилно най-меродавният и единствен източник. Без съмнение има сериозна роля.
Ти май си повече привърженик на техническия анализ.
Как ще се развият оперативните курсове го знае само цитираният чичо Сорос :-))).
Като икономист вярвам, че в дългосрочна перспектива водещ фактор при формирането на курсовите отношения играе динамиката на съотношението на производителността на труда в съответните стопанства. Знам, че звучи малко мъгляво и най-вече не помага в оперативните прогнози за правенето на арбитражни врътки :-))), ама това е положението.
Ще се сблъскват фактори, които имат разнопосочно действие.
Скоро някъде пак се натъкнах, че Щатите още водят през Европа с около 30 % по-висока ефективност в производството. Не знам, кой и как я беше смятал, но спор няма, че в Европа нещата не стоят добре и си го знаем.
Лихвените диференциали ще се запазят, дори краткосрочно могат да се увеличат още.
За здравето на обществените финанси и дефицитите от тази и от другата страна на Атлантика не ми се захваща приказка.
От друга страна скоро излезоха данните за търговския дефицит на САЩ, а и за супер успешната година на немския износ. Щатите ще имат интерес поне в това отношение от обезценка на долара.
Най-вероятно доларът плавно надолу, което не изключва и временно нагоре - зщото нали знаеш, че бухалите не са това, което са :-)))))))
Re: Курсът към еврото
13-02-2006 - 17:42:33
Сега пък седнахме да гадаем за курса евро/долар ведно с 1 милион професионални спекуланти и безчет анализатори, "журналисти", врачки, Сорос и кой знае кой още... Я по-добре да се опитаме да отгатнем движението на цените на имотите, че поне няма да ни се смеят кокошките :}
Re: Курсът към еврото
13-02-2006 - 18:24:11
Zabeliazah oshte 2004, che kogato kursa vzeme da priblijava $1.30 za evro, evropeicite pochvat da pishtiat - prosto stava mnogo neizgodno da se kupuva evropeiska stoka. Ta zatova smeia da predpoloja che kursat niama da nadhvarli 1.30:1 v blizko badeshte.
Ot druga strana pri kurs pod 1:1, evroto izglejda podceneno i amerikanskite stoki i uslugi sa nekonkurentni.
Moiata prognoza e za range 1:1 do 1.35:1 za blizkite 4-5 godini.

Sled poslednite skandali s karikaturite na mohamed, musulmanite veche mraziat ednakvo usa i evropa, ta petro-dolarite edva li shte stanat petro-evra, kakto beshe tragnala prikazka po edno vreme. T.e. arabelite niama da boikotirat dolara za smetka na evroto.

Japan sashto si igrae svoiata devalvacionna igra. Za tiah edinstveno vajno e da proizvejdat i iznasiat promishleni stoki i tehnologii, taka che ne viarvam yenata da napredne koi znae kolko spriamo dolara i evroto. Kogato nabliji 100:1 , tehnite finansisti ne se kolebaiat da intervenirat (t.e. pechatat hartiiki, narecheni yeni, i kupuvat s tiah amerikanski obligacii).








p_nachev
Re: Курсът към еврото
14-02-2006 - 11:05:24
Boby,
Ами то това е и причината да се скрием тука в Общия форум и да си говориме за такина отвлечени неща!
Аз повече от две години приказвам, че пазарът на недвижимости е ненормален, ама полза никаква, керванът си върви, кокошките ми се смеят :-))).
Парцелите скичиха на места с цял порядък, здраво поскъпнаха и материали, че и трудът вече не е същият !

Ле-ле, взех та отворих приказка, която не е за тука ! Бързам към другите форуми !
Анонимен потребител
Re: Курсът към еврото
16-02-2006 - 11:23:18
Quote

В края на миналата седмица излезоха в нета прогнозите на една от големите инвестиционни банки, че предстой силен спад на долара.

И долара като се уплаши и гледай какво стана - като дявол от тамян бяга :}

Много ми е чудно Стандарт с какво заглавие ще излезе тази събота след това
[www.standartnews.com]
"Продавайте бързо доларите" от миналата седница smiling smiley)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-02-16 11:28 от Тинки Уинки.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход