Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Краят на банковата идилия

Публикувано от mobiman 
Re: Краят на банковата идилия
28-05-2008 - 09:13:24
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Uraa,
> Аз нямам нищо против българските емигранти - да са
> живи и здрави!
> Отговоори ми моля те, на въпроса - какво става ако
> 1 млн. български емиграти се конкурират с 1 млн.
> български гарждани на българския пазар?


Не знам за каква конкуренция говориш Парцалев за да ти отговоря.
Информацията, която ми даваш е твърде малка.

Плюс това аз не искам да участвувам в противопоставяне на Българи в чужибина срещу Българи в България. Зависи за каква конкуренция говориш.
Струва ми се, че има тука хора на този форум, които все на караница го избиват. И аз в такава няма да участвувам.





.[www.beinsadouno.org]
Re: Краят на банковата идилия
28-05-2008 - 11:40:10
Емигрантите внасят
> годишно в България сума,която никой не знае на
> колко възлиза. Точно както не се знае и
> сумата,въртяща се в НИ,както не се знае и
> истинската средна заплата в страната. Както не се
> знаят още куп неща. Тъй като емигрантите не пращат
> парите си по сметка на България,а франко близките
> си тук,първо не можеш да говориш,че захранват
> икономиката на страната. Захранват сивата
> икономика,нали не е нужно да ти обяснявам защо?
> Издържат възрастни,което е похвално,но издържат и
> доста по-млади,които просто ги мързи да работят и
> висят на борсата / пак на нашия гръб/.........но
> това е друг разказ.
> Така че, държавата България захранваме ние,които
> сме тук,с данъците си. От тях се плащат и
> пенсиите,колкото и да са мижави,на вашите
> родители,както и лечението им,колкото и трагично
> да е. Ние се борим като свиня с тиква........с
> всичко,което съпътства създаването и развитието на
> една нова държава.

Ками, (нали може така да се обръщам -не е знак на неуважение)
добави и пълнене на излишъка, както и на партийните каси.... -финансираме и предстоящите избори, само дето си нямаме лоби.......
Имаме си, обаче, яхти, вярно част от тях, нещо като акцийки от яхтите....smiling smiley


Re: Краят на банковата идилия
28-05-2008 - 12:13:01
Не може и не бива да се противопоставяме така. Не бива всичко да се слага под общ знаменател. Наскоро водихме спор с Гриинбул на тема инженери.

Грийнбул, извинявай, не е заяждане, но замести думичката инженери с всяка една друга професия и успехът ще е пълен.

Противопоставянето трябва да е насочено към посредственост и професионализъм.

Независимо дали се отнася за или извън БГ.

Аз, лично, чета много внимателно всяко едно мнение, независимо от това, че защитава точно обратната теза, защото може би на съм права?

Всички, които са извън България -те "снасят" на нас, наготово информация за това как е в другите страни и защо там напр. е по-добре . Много от хората тук /не искам никого да обиждам/, са комуникирали, работили само в Бг и им е трудно да усетят разликата. Екскурзиите не са достатъчни.

Барбарон, обаче българите/българките са по-умни и най-вече ПО-КРАСИВИsmiling smiley

Re: Краят на банковата идилия
28-05-2008 - 12:26:38
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> Muza Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Барбарон, обаче българите/българките са
> по-умни и
> > най-вече ПО-КРАСИВИ
>
> А, да, с това съм съгласен и аз, и съпругата ми
> И ако във Франция видите хубава жена - това е
> българка, полякиня или украинка
>


smiling smiley
Като стъпите на българска земя ,няма начин да не ви се напълнят очите с хубави мъже и жени.... Ако бяха и повече усмихнати....smiling smiley Даже не могат и да се обличат -ежедневно облекло, нищо особено при него, но ....никаква естетика. А Париж е столицата на модата.
Re: Краят на банковата идилия
28-05-2008 - 12:56:30
avatar
Muza Написал:
-------------------------------------------------------

> Всички, които са извън България -те "снасят" на
> нас, наготово информация за това как е в другите
> страни и защо там напр. е по-добре . Много от
> хората тук /не искам никого да обиждам/, са
> комуникирали, работили само в Бг и им е трудно да
> усетят разликата. Екскурзиите не са достатъчни.

Погледни от друг ъгъл. И на екскурзия да отидеш,трябва да си сляп,за да не видиш разликата! Елементарното обяснение е,че след 1945г. "белите" страни започнаха да градят по един начин, а ние по друг. По- основното е,че те и сега,след 60г. продължават да градят,докато ние срутихме всичко преди 19,копахме и още надолу и сега бутаме нагоре. Няма как да имаме това,което те имат. За всички тук е ясно. Затова и ценим малкото,което сме постигнали. Затова мен лично,ме вбесяват самодоволните плюеници на посадилите се в оправената "бяла" страна,които на всичкото отгоре претендират,че ме хранят........... :g:

Re: Краят на банковата идилия
28-05-2008 - 13:25:18
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
Затова мен лично,ме вбесяват
> самодоволните плюеници на посадилите се в
> оправената "бяла" страна,които на всичкото отгоре
> претендират,че ме хранят........... :g:
>
>


:}
Разсмя ме, особено с мотикона ....... :}

Разбирам ти чувствата, и на мен не ми е много комфортно като кажат: "вие там в Бг", при някои има повече залитания, но почти винаги са прави за останалото.

На екскурзия виждаш само разликата и толкова. Съвсем по друг начин е осъзнаването защо е така и как трябва да се действа - Те, в случая споделят как трябва да се прави и Ние трябва малко да си подтиснем гордостта и малко от малко да преосмислим това, което те казват.

Идеята ми е защо да си жулим краката и да забавяме процеса, когато можем да ползваме готови решения.

Пак манталитет....

Re: Краят на банковата идилия
28-05-2008 - 13:44:57
Остава да обясниш как човек който е дошъл наготово на изградената вече инфраструктура, обществени отношения и прочие, ще знае как точно се е стигнало до това ниво на развитие и ще дава съвети на хора на които им предстои да изграждат точно такива базисни неща.
Re: Краят на банковата идилия
28-05-2008 - 13:55:37
avatar
Muza Написал:
-------------------------------------------------------

>
> На екскурзия виждаш само разликата и толкова.
> Съвсем по друг начин е осъзнаването защо е така и
> как трябва да се действа - Те, в случая споделят
> как трябва да се прави и Ние трябва малко да си
> подтиснем гордостта и малко от малко да
> преосмислим това, което те казват.
>
> Идеята ми е защо да си жулим краката и да забавяме
> процеса, когато можем да ползваме готови решения.
>
>
> Пак манталитет....

Не е само манталитет. Просто не можем да прескочим трупешката 40г. Трябва да ги извървим. Ако наистина знаят и могат всичко,защо точно САЩ сгромолясаха банките и изпаднаха в рецесия? Нали са минавали по този път и то не само веднаж?
Всъщност, писанията на живеещите навън не изясняват причината за краха в САЩ, за да разберем какво бихме могли да очакваме тук. Не, те само повтарят като навити,че ние загиваме. Че сме баламурници и глупаци и така ни се пада. Наистина ми писна!

Re: Краят на банковата идилия
28-05-2008 - 14:14:49
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> Остава да обясниш как човек който е дошъл наготово
> на изградената вече инфраструктура, обществени
> отношения и прочие, ще знае как точно се е
> стигнало до това ниво на развитие и ще дава съвети
> на хора на които им предстои да изграждат точно
> такива базисни неща.

Как точно се е постигнало -знаят не на практика, а от книжките. От векове традиции, ние трябва за години, ех ако можеше за няколко....

Как се работи, обаче, сега! Какъв е техния опит сега. Какъв е техният манталитет сега. Каква е им е ценностната система сега. Защо трябва да "откриваме Америка"?!

Съветите -те се преосмислят -приемаш ги или ги отхвърляш -може да спечелиш, може и да сбъркаш. Но ей така, с лека ръка да се отхвърлят, само защото те живеят "наготово" и им е "лесно", а ние, тук, се пържиме, което е вярно, е малко като "кон с капаци".

Колкото и да ми е болно, че много българи се изнесоха, може би е за добро. Защото, те, в един момент може да се явят двигателя за скъсяване на периода. Дай Боже!

Българи -професионалисти има и в, и извън Бг. Вижда се от участниците във форума /себе си изключвам/. Не трябва да се делим, а да черпим опит един от друг. Отрицанието никога не е било двигател!

Re: Краят на банковата идилия
28-05-2008 - 14:26:33
Ками, не българи предизвикаха сгромолясване на банките. Не българи предизвикаха кризата. Кризата е предизвикана от други -трябва да изпаднат, да фалират нововъзникналите и т.н. Ти сама написа, че като фалират дребни или некоректни предприемачи изобщо не е трагедия, ще останат големите, коректните.

Въпросът е не за кризата в щатите, защото да им имам проблемите.
Въпросът е, не да ги извървим тези 45години, а на бегом. Ако можем.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход