Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Краят на банковата идилия

Публикувано от mobiman 
Re: Краят на банковата идилия
27-05-2008 - 16:32:18
Uraa,
Не мога да разбера, какво точно се опитваш да докажеш. Че банките в УСА са по-добри от тези в БГ. Ами очевидно е така и то не само банките. Но и те имат проблеми май.

Нещо друго обаче ме дразни в подобни изказвания на 'емигранти'. Те, като че ли копнеят нещата тук да се сговнясат, колкото се може по-вече. Злорадстват за всеки неуспех или прогноза за такъв.

"Ако искаш да напредваш, трябва да видиш къде са най-добрите и с тях да се сравниш."

Сравнението с местните чвно води до необходимостта да избият комплекси с 'бедните' си 'бивши' съграждани.

Май им е нужно доказателство, че са направили правилната стъпка, като са емигрирали. И се мъчат да убедят себе си в това, ужким убеждавайки околните, плюейки по форумите.

Живота не е само .....

А имигрантите държат пари в български банки, също така са на 'бъбъла' с имотите.

Re: Краят на банковата идилия
27-05-2008 - 19:03:23
avatar
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------

> Има и такива кретени. Ама повечето се опитват
> искрено (е, някои недодялано, с псувни) да
> споделят това което са научили по белия свят, за
> да ви спестят още 60 години лутане, и милеят още
> за България, затова си "губят" времето тук.


За съжаление,не оставят такова впечатление. Непрекъснато ни навират в очите величието на американската банкова система,например. Но, разискване на въпроса защо точно тя се срути,кого повлече,колко от нашите банки са в пряка връзка с американските и са участвали в провалилия се "проект", няма. Опитваме се да дадем информация за особеностите на нашия пазар- защото разликата между "потъналите " потребители там и взимащите кредити тук има и тя е огромна. Опитваме се,но ползата е никаква. Всъщност,смислен диалог няма. Има безкрайно повтаряща се песен- колко сме загубени,че сме тук и как ще загине държавата..........и как си го заслужаваме. :g:
Re: Краят на банковата идилия
27-05-2008 - 19:26:55
Do Vsichki:
Kamelia,
Otsagdash neverno i ne prezenyavash vyrno !
Mnogo ot emigrantite mileyat Balgaria da e dobre, zashtoto sa vlogili pari v NI i iskat da se zapazi zenata mu. Drugata chast vzemat naemi ot NI i chastni biznesi. Samo visoko plateni hora mogat da naemat apt- na svestni zeni/naemi. Ne lichi nikoy da plue po Balgaria i balgarskite banki.
No, horata davat primer, za tova koeto se e sluchilo v USA, za da se izbegne povtorenieto v Balgaria. Nedeyte tolkova chernogledno da pishete, zashtot e zlobno ot vasha strana.
A, shto se otnasy do emigrantite: Tezi koito mogeha da pravyt neshto, imat hubavi i plateni raboti i se radvat na siguren i palnozenen givot. Tezi , bez obrazovanie ili srachnost da pravyt neshto, otdavna se varnaha v Balgaria.
Re: Краят на банковата идилия
27-05-2008 - 22:34:27
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Ето тук ще чуеш
>
> USA:
>
>
> The Bank Secrecy Act of 1970 requires banks to
> report cash transactions of $10,000.01 or more.
> The Money Laundering Control Act of 1986 further
> defined money laundering as a federal crime. The

Правилно е което си написал. Сумите над $10х. се докладвад. Но аз никога не съм попълвал декларации при прехвърляне на суми доста над $10хил. И тия дни (дай Боже всичко да е ОК) ще прехвърлям суми над $10х. и никой няма да ме пита как съм ги придобил.
За мен е важно как ме третират, въпреки, че щом е такъв закона в БГ ще се съобразя с него ако се наложи да имам работа.
Въпроса е че ако нашите БГ управници искат просперитет за България, то те трябва пишат и подходящи закони. Много са важни детайлите в обслужването.
Както са важни и подправките в едно ядене например.






.[www.beinsadouno.org]
Re: Краят на банковата идилия
27-05-2008 - 22:57:24
avatar
rz3bvd Написал:
-------------------------------------------------------
> Do Vsichki:
> Kamelia,
> Otsagdash neverno i ne prezenyavash vyrno !
> Mnogo ot emigrantite mileyat Balgaria da e dobre,
> zashtoto sa vlogili pari v NI i iskat da se zapazi
> zenata mu. Drugata chast vzemat naemi ot NI i
> chastni biznesi. Samo visoko plateni hora mogat da
> naemat apt- na svestni zeni/naemi. Ne lichi nikoy
> da plue po Balgaria i balgarskite banki.
> No, horata davat primer, za tova koeto se e
> sluchilo v USA, za da se izbegne povtorenieto v
> Balgaria. Nedeyte tolkova chernogledno da pishete,
> zashtot e zlobno ot vasha strana.
> A, shto se otnasy do emigrantite: Tezi koito
> mogeha da pravyt neshto, imat hubavi i plateni
> raboti i se radvat na siguren i palnozenen givot.
> Tezi , bez obrazovanie ili srachnost da pravyt
> neshto, otdavna se varnaha v Balgaria.
Най-елементарната проява на уважение към хората тук изисква да пишеш на кирилица. Дали в някой англоезичен форум биха ти позволили да пишеш на шльоковица?
С удоволствие бих прочела "превода" ти!

Re: Краят на банковата идилия
27-05-2008 - 22:59:46
Uraa,
Евала за труда, който си положил! Сега вече на всички им е ясно служителите в ДСКБанк откъде си получават възнагражденията. Ако имаш време, обясни, пак така подробно, служителите в американските банки откъде си получават възнагражденията?
Re: Краят на банковата идилия
27-05-2008 - 23:03:12
adjamiata Написал:
-------------------------------------------------------
> Uraa,
> Не мога да разбера, какво точно се опитваш да
> докажеш. Че банките в УСА са по-добри от тези в
> БГ. Ами очевидно е така и то не само банките. Но и
> те имат проблеми май.
>
> Нещо друго обаче ме дразни в подобни изказвания на
> 'емигранти'. Те, като че ли копнеят нещата тук да
> се сговнясат, колкото се може по-вече. Злорадстват
> за всеки неуспех или прогноза за такъв.
>
> "Ако искаш да напредваш, трябва да видиш къде са
> най-добрите и с тях да се сравниш."
>
> Сравнението с местните чвно води до необходимостта
> да избият комплекси с 'бедните' си 'бивши'
> съграждани.
>
> Май им е нужно доказателство, че са направили
> правилната стъпка, като са емигрирали. И се мъчат
> да убедят себе си в това, ужким убеждавайки
> околните, плюейки по форумите.
>
> Живота не е само .....
>
> А имигрантите държат пари в български банки, също
> така са на 'бъбъла' с имотите.
>
>

Каквото исках да кажа го казах за Парцалев. Нямах предвид тебе. Зъжалявам ако съм те засегнал.

За останалата част от постинга ти, струва ми се, че ще изпуснеш доста неща в живота ако не ги представяш така както са или подхождаш към тях с взето вече решение без да си ги анализирал.

Ще ти кажа един анекдот.

"...Един мъж бил на легло тежко болен почти пътник за оня свят. До него била жена му както обикновенно.
Жено, ( казва той). Ти беше при мен и ми помагаше, когато си счупих крака.
Да, така беше. Казва тя.
Ти беше до мен и ме подкрепяше, когато работите с бизнеса никак не вървяха.
Да, така беше. Казва тя.
Ти беше до мен и ме подкрепяше, когато бизнеса фалира.
Да, така беше. Казва тя.
Ти беше до мен и когато закъсахме с парите и не можехме да плащаме ипотеката.
Да, така беше. Казва тя.
Ти беше до мен и ме подкрепяше, когато ни взеха къщата за неплатен заем и въпреки всичко не ме остави сам.
Да, така беше. Казва тя.
Жено знаеш ли какво мисля? Кажи, казва тя.
Аз мисля, че ти си моя лош късмет."

Ако анализираш правилно случката, жена му наистина ли е неговия лош късмет?

(Емигрантите внасят годишно над $2млрд. в България. Те щяха ли да внасят толкова пари в БГ ако не й мислеха доброто?

Не говорете така, че емигрантите мислят лошото на България. Защото това не е истина.)






.[www.beinsadouno.org]
Re: Краят на банковата идилия
27-05-2008 - 23:32:16
Uraa,
Аз нямам нищо против българските емигранти - да са живи и здрави!
Отговоори ми моля те, на въпроса - какво става ако 1 млн. български емиграти се конкурират с 1 млн. български гарждани на българския пазар?
Re: Краят на банковата идилия
28-05-2008 - 00:20:56
avatar
Uraa Написал:
-------------------------------------------------------

> (Емигрантите внасят годишно над $2млрд. в
> България. Те щяха ли да внасят толкова пари в БГ
> ако не й мислеха доброто?
>
> Не говорете така, че емигрантите мислят лошото на
> България. Защото това не е истина.)

Ха,дойдохме си на думата! Емигрантите внасят годишно в България сума,която никой не знае на колко възлиза. Точно както не се знае и сумата,въртяща се в НИ,както не се знае и истинската средна заплата в страната. Както не се знаят още куп неща. Тъй като емигрантите не пращат парите си по сметка на България,а франко близките си тук,първо не можеш да говориш,че захранват икономиката на страната. Захранват сивата икономика,нали не е нужно да ти обяснявам защо? Издържат възрастни,което е похвално,но издържат и доста по-млади,които просто ги мързи да работят и висят на борсата / пак на нашия гръб/.........но това е друг разказ.
Така че, държавата България захранваме ние,които сме тук,с данъците си. От тях се плащат и пенсиите,колкото и да са мижави,на вашите родители,както и лечението им,колкото и трагично да е. Ние се борим като свиня с тиква........с всичко,което съпътства създаването и развитието на една нова държава. И в този момент,в който прехвалените от вас САЩ бутнаха света в рецесия,вие се радвате че при нас това ще бъде апокалипсис. Голяма загриженост,няма що! :g:
Re: България е пред инфлационен шок
28-05-2008 - 02:16:06
[pazari.dnevnik.bg] eye popping smiley

Може да не съм съгласен с твоето мнение, но съм готов да умра, за да защитя твоето право да го казваш свободно”!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход