Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

БНБ първо потвърди а после отрече новината за 1.10 лева за 1 евро

Публикувано от natchobg 
БНБ първо потвърди а после отрече новината за 1.10 лева за 1 евро
13-05-2008 - 14:13:01
[money.ibox.bg]

И още нещо, цитат от статията:

Европейски икономисти заявиха преди няколко седмици, че БНБ може да преразгледа курса на лева спрямо еврото и да го промени, за да не се допусне икономически срив

За мен нещата започват да излизат извън рамките на разумното, след като по правило едно от най-консервативните институции - БНБ се принуждава да влиза по тъкъв начин в новините. Все пак, като умерен привърженик на теорията на конспирацията съм склонен да вярвам че дим без огън няма и че щом г-н подуправителя на БНБ прави такива "гафове" (не е мое определение, а на Ройтерс), то сме свидетели на поредната сценка от сериала "Ще падне, няма да падне".



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-13 14:14 от natchobg.
Re: БНБ първо потвърди а после отрече новината за 1.10 лева за 1 евро
15-05-2008 - 09:33:38
Ще поживеем, ще видим дали ще падне или няма smiling smiley. Ма аз почвам подготве да си изкарам езиковите сертификати just in case както се казва smoking smiley
Re: БНБ първо потвърди а после отрече новината за 1.10 лева за 1 евро
15-05-2008 - 11:00:27
БНБ според мен няма да пипне курса

около 2012 като въвдем еврото той сам ще се изрегулира
Re: БНБ първо потвърди а после отрече новината за 1.10 лева за 1 евро
15-05-2008 - 13:52:40
ако удържи до 2012 както казваш -то до тогава би трябвало ве4е да няма зна4ение и да има стабилен курс( като си помисля 4е мислих така и за 2007 а ве4е сме 2008) confused smiley
Re: БНБ първо потвърди а после отрече новината за 1.10 лева за 1 евро
17-05-2008 - 20:41:00
"........За да може България да приеме еврото за своя национална валута, първо трябва да се справи с инфлацията и да докаже, че може да поддържа поне две години плаващ валутен курс на лева.........."
[money.ibox.bg]

Има време до 2010, когато явно Валутния борд трябва да пусне лева свободен.

Тия дефицити и търговски негативни дисбаланси не трябва никак, ама абсолютно никак да се подценяват.
Една от причините на $ да падне толкова ниско е трупащия се търговски дефицит от около 4% годишно от доста години насам.

Цените в БГ на НИ наистина са високи, може би не падат в момента. Обаче за много хора те са неоправдано високи. Едно от най-важните неща при НИ е КАЧЕСТВЕНА СЪВРЕМЕННА ИНФРАСТРУКТУРА.

(Едно е да произвеждаш и продаваш телевизори с дистанционно управление друго е без.
Добрата инфраструктура е като дистанционното управление на телевизора за човека. С дистанционното Лесно и удобно сменяш канали, звук, настройки. Без него бягане до телевизора и обратно за всяка смяна на канал и настройка.


Да се отклоня малко от темата. Станишев иска Българите от чужбина да се връщат масово. Да издадът най-после един закон, който трябва строго да се спазва за дистанционните.
Българите по света с цветни телевизори и дистанционни не искат черно бяла телевизия без дистанционно да гледат. Това да направят в народното събрание ако наистина искат просперитет за България. И Българите от чужбина ще почнат да се връщат.)








.[www.beinsadouno.org]
Re: БНБ първо потвърди а после отрече новината за 1.10 лева за 1 евро
17-05-2008 - 20:42:32
днес по бтв казаха 4е напрактика лев просто няма...и то го няма от 97 насам
Re: БНБ първо потвърди а после отрече новината за 1.10 лева за 1 евро
19-05-2008 - 08:47:07
Ура, в момента са нужни хора, които да направят дистанционното , а не такива, които искат да го ползватsmiling smiley
Та който вижда смисъла на живота в това да прави дистанционни -да заповяда, който е на мнение, че смисълът на живота му е да си щрака дистанционото , удобно излегнал се на дивана - да си седи където е.
Аз лично съм на мнение, че не е нужно да се прави каквото и да е за да се върнат хората - не са нужни повечето засега.
Re: БНБ първо потвърди а после отрече новината за 1.10 лева за 1 евро
19-05-2008 - 10:33:57
Спроред мен ни трябва още малко капитал. Така инвеститорите ще разберат, че техния проект не е само до оградата на блока а и на улицата, в градинката, в квартала ....

Има време и това ще дойде, живеем в пазарна икономика и нещата се движат от пазата.В момента има такива проекти и те ще повлекат крак.
Re: БНБ първо потвърди а после отрече новината за 1.10 лева за 1 евро
22-05-2008 - 11:24:38
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Ура, в момента са нужни хора, които да направят
> дистанционното , а не такива, които искат да го
> ползват
> Та който вижда смисъла на живота в това да прави
> дистанционни -да заповяда, който е на мнение, че
> смисълът на живота му е да си щрака дистанционото
> , удобно излегнал се на дивана - да си седи където
> е.
> Аз лично съм на мнение, че не е нужно да се прави
> каквото и да е за да се върнат хората - не са
> нужни повечето засега.


човек, шивачите в България се скъсват да правят дрехи без джобове, балтони с по един ръкав, повечето в момента редовно отнемат от хубавите дрехи я крачол я парче плат, ръкави и т.н.
Та за дистанцинни пари има, ама началниците не дават да се правят.
И според мен тези де са чужбина все още не трябва да се прибират. Просто при тази голяма територия, която има Българиа на глава от населението, а толкова силно нагъчкана в няколко града качеството им на живот на тамошните жители допълнително ще се влоши.

От това, което чувам от Българи желаещи да се върнат в Бг. мнозина са се отказали. Аз съм един от тях.
Не мога да понасям тия повсевместни безобразия и това е.
На всяка крачка са и няма как да ги избегнеш освен ако не отидеш в някое градче със затихващи функции.
Не ща даже да се сещам за тях.

Дори и да искам да направя дистанционно анти-"дистанционната" дружина по върховете и низините е много по-многобройна, от колкото поддръжниците на "дистанционните".


Такъв батак, такива корупции, че чудо ще е ако се оправят нещата за няколко години.

Не че не може. Може, но трябва силно управление. Такова не виждам как и от къде ще дойде, като няма кадри/подготвени.

Аз доброволно бих работил без пари, със идеи и съвети от тук, сигурен съм и много други биха направили същото обаче това е илюзия да стане. Виждам много неща, които имат нужда от изправяне в БГ обаче Властта в Бг. никога няма да го позволи (някой да им дава съвети и идеи и те да ги изпълняват).
Управник, който да си признае, че има нужда от идеи и съвети много трудно се среща.
Толкова по въпроса за дистанционните. В Бг те се считат за загуба на пари.

Бог да бди над България.








Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-22 11:26 от Uraa.
Re: БНБ първо потвърди а после отрече новината за 1.10 лева за 1 евро
22-05-2008 - 13:20:55
Ако купуваме евро вместо $ дали пак ще сбъркаме? smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход