Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПОМОЩ - МТЕЛ

Публикувано от ПОМОЩ - МТЕЛ 
ПОМОЩ - МТЕЛ
12-05-2008 - 23:29:04
Здравейте,

бих желал чрез Вас да информирам българската общественост за НЕЗАЧИТАНЕТО НА ЗАКОНИТЕ и РАЗПОРЕДБИТЕ НА ЕС от МТЕЛ.

След заплатена от мен такса за прехвърляне на номера, МТЕЛ започнаха да ме разиграват и вече в продължение на десет дни продължава този кошмар. Нямам непратени сметки и договори с МТЕЛ, въпреки това МТЕЛ отказват да ми издадът удостоверенията, необходими ми за преместването на мойте номера към друг мобилен оператор.

преди десетина дни посетих офиса на МТЕЛ в Сити Център - София. След час и половина чакане при сътрудник на МТЕЛ той ми каза да заплатя 15 лв по 5 лева за всеки номер. Каза също, че до 24 часа ще получа съобщение за това да ли съм одобрен или не. ( за какво да ме одобряват въобще, аз не кандидатствам за кредит ). След 24 часа се обадих на * 88 и се запона кошмарът. Оказа се, че техният сътрудник въобще не е въвъел исканията ми за преместване на номерата. Започнаха молитви по телефона и извинения от тяхна страна, както и обещания, че до вечерта всичко ще е готово. Вечерта ми се обадиха и ми казаха, че до 48 часа ще е готово поради някаква глупост, която измислиха. След 48 часа се обаждам и ми казват - Господине не сте одобрен за единият номер, но останалите два можете да преместите. Добре, съгласявам се аз и питам къде да отида да си получа заветните удостоверения. Във всеки наш офис ми казват те. Ок. Отивам аз в офиса им в Халите и пак се почна ужаса и кошмарът. Трябвало да чакам още 48 часа да ми обработят документите, че били направили грешка. Наглостта на МТЕЛ стигна до там, че почнаха да настояват пред мен, че аз съм подписал някъкв документ и в мен била вината. Но аз нищо несъм подписвал. Чаках ги пак един час да намерят този документ и накрая се оказа, че такъв няма разбира се. МТЕЛ отказаха за пореден път да ми издадът удостоверенията за преместването на номерата. Това е грубо нарушение и поругаване на всички разпоредби на ЕС.

Re: ПОМОЩ - МТЕЛ
13-05-2008 - 03:46:17
Mtel започнаха като монополисти- рекетьори и манталитета им остана и до днес такъв. От карт prima ми източиха 12 лева за връзка от 7 секунди с Азия! Обясниха ми ,че такава им била тарифата!!! Е ,нека имат каквито си искат тарифи, но аз не ги ползвам вече дори за разговори В БГ.
Re: ПОМОЩ - МТЕЛ
13-05-2008 - 08:46:54
avatar
За разлика от тях Глобул не ми направиха никакви спънки и ми издадоха сертификата за нула време.
Re: ПОМОЩ - МТЕЛ
13-05-2008 - 08:49:13
ПОМОЩ - МТЕЛ Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
>
> бих желал чрез Вас да информирам българската
> общественост за НЕЗАЧИТАНЕТО НА ЗАКОНИТЕ и
> РАЗПОРЕДБИТЕ НА ЕС от МТЕЛ.
>
> След заплатена от мен такса за прехвърляне на
> номера, МТЕЛ започнаха да ме разиграват и вече в
> продължение на десет дни продължава този кошмар.
> Нямам непратени сметки и договори с МТЕЛ, въпреки
> това МТЕЛ отказват да ми издадът удостоверенията,
> необходими ми за преместването на мойте номера към
> друг мобилен оператор.
>
> преди десетина дни посетих офиса на МТЕЛ в Сити
> Център - София. След час и половина чакане при
> сътрудник на МТЕЛ той ми каза да заплатя 15 лв по
> 5 лева за всеки номер. Каза също, че до 24 часа ще
> получа съобщение за това да ли съм одобрен или не.
> ( за какво да ме одобряват въобще, аз не
> кандидатствам за кредит ). След 24 часа се обадих
> на * 88 и се запона кошмарът. Оказа се, че техният
> сътрудник въобще не е въвъел исканията ми за
> преместване на номерата. Започнаха молитви по
> телефона и извинения от тяхна страна, както и
> обещания, че до вечерта всичко ще е готово.
> Вечерта ми се обадиха и ми казаха, че до 48 часа
> ще е готово поради някаква глупост, която
> измислиха. След 48 часа се обаждам и ми казват -
> Господине не сте одобрен за единият номер, но
> останалите два можете да преместите. Добре,
> съгласявам се аз и питам къде да отида да си
> получа заветните удостоверения. Във всеки наш офис
> ми казват те. Ок. Отивам аз в офиса им в Халите и
> пак се почна ужаса и кошмарът. Трябвало да чакам
> още 48 часа да ми обработят документите, че били
> направили грешка. Наглостта на МТЕЛ стигна до там,
> че почнаха да настояват пред мен, че аз съм
> подписал някъкв документ и в мен била вината. Но
> аз нищо несъм подписвал. Чаках ги пак един час да
> намерят този документ и накрая се оказа, че такъв
> няма разбира се. МТЕЛ отказаха за пореден път да
> ми издадът удостоверенията за преместването на
> номерата. Това е грубо нарушение и поругаване на
> всички разпоредби на ЕС.


Ами посети някой офис на новия оператор, който си си избрал, разкажи за какво става въпрос и те ще те посъветват към кого да се обърнеш евентуално за жалба- не знам Защита на потребителите, съд или нещо такова. Но трябва да си потърсиш правата. А защо не са ти одобрили едната карта- да не би да имаш някакъв договор, който не е изтекъл и те да не са си взели паричките горките.
Re: ПОМОЩ - МТЕЛ
13-05-2008 - 10:29:58
пуснах жалба в Комисията по далекосъобщенията, Комисията за защита на потребителите и до всички телевизии и вестници, за които се сетих и сега ще видим, но това е върха на наглостта и рекета от МТЕЛ
Re: ПОМОЩ - МТЕЛ
13-05-2008 - 17:43:08
ПОМОЩ - МТЕЛ Написал:
-------------------------------------------------------
> пуснах жалба в Комисията по далекосъобщенията,
> Комисията за защита на потребителите и до всички
> телевизии и вестници, за които се сетих и сега ще
> видим, но това е върха на наглостта и рекета от
> МТЕЛ


Браво на теб, дано повече хора да си търсят правата. clap:
Re: ПОМОЩ - МТЕЛ
13-05-2008 - 18:01:26
avatar
clap: clap: clap: подкрепям на 100%

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: ПОМОЩ - МТЕЛ
13-05-2008 - 23:01:38
от Нова телевизия, БТВ и КАНАЛ едно нула внимание, все пак Мтел им е основен рекламодател, то се и очакваше, само от телевизия ЕВРОПА излъчиха репортаж, добре все пак, че има свестни хора в тая държава

П.С.
Между другото и днес още нямам удостоверения за премосимост на номерата от МТЕЛ
Re: ПОМОЩ - МТЕЛ
14-05-2008 - 03:56:57
Pomosht-MTEL,
Shte otmasty i zaradi Vas. Predi godini, sashtata tay firma, vlezli i okovali v provodnizi i trabi po stalbite na chastnata mi kashta i montirali razpredelitelnata kutiy, s koyato zahranvat ulichniy telefon. Predstavyte li si: Visi mi edna ogromna kutiy , opletena sas gizi nad vhodnata vrata v chastna kashta. Nikogo ne sa popitali, za da probivat trotoara, polagat trabi i kabeli po moeto stalbishte. Taka che ne se ochudvam ot naglostta im. Chakam momenta da se varna v B-a i skasam vsichki kabeli i izhvarly kutiyata im. Ne sam v stranata i ne mogat da mi napravyt nishto. :g:
Re: ПОМОЩ - МТЕЛ
14-05-2008 - 09:37:15
rz3bvd Написал:
-------------------------------------------------------
> Pomosht-MTEL,
> Shte otmasty i zaradi Vas. Predi godini, sashtata
> tay firma, vlezli i okovali v provodnizi i trabi
> po stalbite na chastnata mi kashta i montirali
> razpredelitelnata kutiy, s koyato zahranvat
> ulichniy telefon. Predstavyte li si: Visi mi edna
> ogromna kutiy , opletena sas gizi nad vhodnata
> vrata v chastna kashta. Nikogo ne sa popitali, za
> da probivat trotoara, polagat trabi i kabeli po
> moeto stalbishte. Taka che ne se ochudvam ot
> naglostta im. Chakam momenta da se varna v B-a i
> skasam vsichki kabeli i izhvarly kutiyata im. Ne
> sam v stranata i ne mogat da mi napravyt nishto.


Ама и в България да си какво могат да ти направят освен да ти платят обезщетение за това, че са използвали твоя имот за техни лични облаги. Можеш даже да ги съдиш.
При нас една кабеларка поиска разрешение да сложи в нашата маза някаква кутия или усилвател и от тогава плащаме по- ниска такса за кабелна тв. Така може, но през главата ти да го направят си е наглост.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход