Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пак за Натура 2000

Публикувано от radena 
Пак за Натура 2000
03-02-2008 - 20:14:09
Миналата седмица по информация от медиите правителството е взело решение в Натура 2000 да влизат не само земеделските земи, горите /всъщност фактически горите не влизат, щото явно там няма какво да се опазва, но това е друга тема/ и плажовете, ами и териториите попадащи в ОУП, ПУП, селищни образувания и т.н, включително НАСЕЛЕНИТЕ МЕСТА.

Например в град Варна квартал Аспарухово и квартал Галата попадат в Натура. Почти всички села от защитена зона Батова също влизат Натура, включително и самото Кранево.

Както и предишния път, обаче никой не се напъна да обясни какво означава това. И сега седя и се чудя какво точно ще означава това- че в селата ще спре да се прави инфраструктурата и няма да се правят нови къщи ли? Старите ли ще събарят? Ще ни гонят, за да живеят птичките ли? Без канализация ще останат тези села? А може би това ще означава, че за строеж на къща в село Батово, ще трябва чичо на село да даде 1000-1500 лева на еколозите за оценка, дали къщата му няма да пречи на птичките?
А ако баба Пенка иска да си направи кокошарник трябва ли да иска оценка по Натура и в най-ранен етап от инвестиционното си намерение да отиде и да го заяви за проучване?

Нищо не ми е ясно и ако на някого му е ясно ще бъда щастлива да ми разясни smiling smiley
Re: Пак за Натура 2000
03-02-2008 - 21:46:59
avatar
Не мога да кажа,че ми е ясно,щом не съм го видяла черно на бяло,но няма логика завареното положение да се срине. По-скоро,виждайки как действат във Франция, например,мисля че по този начин искат да запазят сегашното положение.Да не се променя поголовно статута на земята и да се зазида всичко с нови хотели и блокове,а да се даде възможност за екологично земеделие,екологичен селски туризъм,с по една-две стаи в къща. Разбира се,инфраструктурата ще трябва да се оправи,не да се премахне.
В страните от ЕС са го решили. В тези зони,всичко което е уникално като селскостопанска продукция,може да бъде защитено със собствена марка и да кандидатства за субсидия. Най-общо казано,целта е да не изчезват селата....... smiling smiley
Re: Пак за Натура 2000
03-02-2008 - 22:10:32
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Не мога да кажа,че ми е ясно,щом не съм го видяла
> черно на бяло,но няма логика завареното положение
> да се срине. По-скоро,виждайки как действат във
> Франция, например,мисля че по този начин искат да
> запазят сегашното положение.Да не се променя
> поголовно статута на земята и да се зазида всичко
> с нови хотели и блокове,а да се даде възможност за
> екологично земеделие,екологичен селски туризъм,с
> по една-две стаи в къща. Разбира
> се,инфраструктурата ще трябва да се оправи,не да
> се премахне.
> В страните от ЕС са го решили. В тези зони,всичко
> което е уникално като селскостопанска
> продукция,може да бъде защитено със собствена
> марка и да кандидатства за субсидия. Най-общо
> казано,целта е да не изчезват селата.......


Как да се запази сегашното положение? По селата да живеят в срутени къщи ли? Или да не се поправят? Да не се строят нови? Ако е така наистина ще се обезлюдят селата и независимо от декларираната цел, ще се постигне точно това- ще се изгонят хората от там.

А ти в 1-2 стаи можеш ли да живееш като нормален човек. На мен това ми прилича на индиански резерват. sad smiley
Abu
Re: Пак за Натура 2000
04-02-2008 - 07:08:03
Да, и аз го чух това. Според мен става дума за затварянето на една вратичка в Закона за водите, ЗУТ и сега в Натура... Винаги е имало ограничения за застрояване на някои зони, и преди Натура; винаги е имало възможност да се заобиколи забраната - "освен ако терените с ограничения не попадат в регулационните линии на нас. място". Вкарването в регулация ставаше по предложение на местния общински съвет с разрешението на министъра на регионалното развитие. Церовски навремето го бяха заяли за магистралата, ама никой не видя що земи влязоха в регулация с неговия подпис. Дано новото решение да е в този смисъл...

ПП Може да има връзка и с тези двамцата с 50-те бона подкуп??
Re: Пак за Натура 2000
04-02-2008 - 13:02:23
avatar
radena Написал:
-------------------------------------------------------

> Как да се запази сегашното положение? По селата да
> живеят в срутени къщи ли? Или да не се поправят?
> Да не се строят нови? Ако е така наистина ще се
> обезлюдят селата и независимо от декларираната
> цел, ще се постигне точно това- ще се изгонят
> хората от там.
>
> А ти в 1-2 стаи можеш ли да живееш като нормален
> човек. На мен това ми прилича на индиански
> резерват.


Няма такова нещо! Урбанизираните територии в Натура,по света,запазват облика си.Което не значи,че се забранява строителството на къщи,а не се разрешава появата на мастодонти.
Не говоря за живеене в 1-2 стаи,а за определянето им като "стаи за гости" по линията на селския туризъм. Поразрови френски,италиански,испански сайтове и ще видиш за какво иде реч. smiling smiley
Re: Пак за Натура 2000
04-02-2008 - 16:48:43
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> radena Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Как да се запази сегашното положение? По
> селата да
> > живеят в срутени къщи ли? Или да не се
> поправят?
> > Да не се строят нови? Ако е така наистина ще
> се
> > обезлюдят селата и независимо от
> декларираната
> > цел, ще се постигне точно това- ще се
> изгонят
> > хората от там.
> >
> > А ти в 1-2 стаи можеш ли да живееш като
> нормален
> > човек. На мен това ми прилича на индиански
> > резерват.
>
>
> Няма такова нещо! Урбанизираните територии в
> Натура,по света,запазват облика си.Което не
> значи,че се забранява строителството на къщи,а не
> се разрешава появата на мастодонти.
> Не говоря за живеене в 1-2 стаи,а за определянето
> им като "стаи за гости" по линията на селския
> туризъм. Поразрови френски,италиански,испански
> сайтове и ще видиш за какво иде реч.


Че то и сега по селата няма мастодонти, пък и няма как да има. Има си максимална плътност, Кинт и т.н., нали така?

А френски, италиански и т.н. сайтове не ми сочи. Аз ти говоря за България.

Въпросът е какво гарантира, че всичките тези неща, дето ги разправяш, че няма да има забрани и издевателства, ще стане точно така. Аз като гледам законът им дава право да си правят, каквото си искат. И те най-вероятно ще правят точно това- каквото си искат. :g:

Кой и как ще ги спре да искат на баба ти Петранка 1000 евро за оценка за съответствие с Натура на кокошарника, дето иска да си го направи в двора? sad smiley
Re: Пак за Натура 2000
05-02-2008 - 12:04:56
Здравейте
Предварително Ви благодаря.Може ли някой да ми каже ориентировачно колко струва една екологична оценка за място до декар във Варна. Ако познавате някой еколог моля за координатите.
Re: Пак за Натура 2000
05-02-2008 - 12:38:49
baklavi4kata Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте
> Предварително Ви благодаря.Може ли някой да ми
> каже ориентировачно колко струва една екологична
> оценка за място до декар във Варна. Ако познавате
> някой еколог моля за координатите.


Свържи се с някой, който се занимава със смяна на статути на земи в района, в който се намира имота ти. Те ще те свържат.
Re: Пак за Натура 2000
26-02-2008 - 00:07:42
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-30 19:18 от dival.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход