Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Агенциите за имоти искат регистър като този на строителите

Публикувано от ekvator 
Re: Агенциите за имоти искат регистър като този на строителите
14-02-2008 - 17:00:29
Zakon za deijnostta e neobhodim no ne s cel da eliminira malkite igrachi, trqbva da ima iziskvaniq za obrazovanie - elementarna gramotnost /ama ne kurs ot NSNI/ znaniq po tematikata izpit i poluchavash licenz. Lizenzite da ne badat za agencii a za brokeri, ne vijdam kakav e problema brokera dori i da uprajnqva profesiqta kato fizichesko lice da polzva uslugi na advokat, arhitekt i tn. kogato mu se nalaga. Rabotil sam v golqma ANI rabotil sam v malka ANI no s golqma fasada - palna tragediq, personala e pod vsqkakava kritika.
Re: Агенциите за имоти искат регистър като този на строителите
14-02-2008 - 17:52:15
1 За да се регистрира такава АНИ да се изисква минимум практика 5 години

Е ти искаш да има закон , забраняваш дейността на нови фирми - няма да стане. Дори строителите се усетиха и премахнаха ограниченията за оборот за категории 3 4 и 5
Re: Агенциите за имоти искат регистър като този на строителите
14-02-2008 - 18:38:15
Аз предлагам да се направи едно лицензиране на всички, които искат да се родят и живеят в България.
Това ще е единствения начин прасетата да направят кочината пълна и само тяхна!
И да се въведе един данък "Койно диша значи ми е длъжен, който не да си плати, че се е отървал!"
Re: Агенциите за имоти искат регистър като този на строителите
15-02-2008 - 02:22:42
Явно си доста агресивно настроен към написаните от теб АНИ с една подробност,
че именно тези сезонни брокери които продават уж по 300-400 апартамента на сезон първо са наети повечето от строителни фирми за да могат да си продават апартаментите , и другото е че именно тези брокери каде работели каде не бъркат цялата каша - доста клиенти във Варна са се опарили, или май мисля че има и нещо друго-струвами се, че предложението написано по горе никак не ти е изгодно да се направи защото тогава ще ви се затегне края.
И още нещо - това е предложение към собствениците на АНИ , а не към брокерите какъвто си в случея.


ха, ха, ха, имал съм агенция от 97 година, всичките в София са ми повече от познати, сега съм инвеститор, не съм брокер
я се замисли защо строителите наемат сезонни брокери както ги наричаш, а не " проспериращи " агенции и кажи ми моляте как един брокер в такава агенция с текучество всеки месец на работна ръка би защитил правата на клиентите, като не прави разлика между нотариален акт и удостоверение за наследници, пак казвам одавна не съм брокер и ми дреме на шапката, но познавам цялата паплач в София и знам, че всичко е такава трагедия, че мога роман да ти напиша и не само за тези агенции
EPB
Re: Агенциите за имоти искат регистър като този на строителите
17-02-2008 - 10:32:54
Ами ще ти кажа. Защото ги слагат на една заплата от 400-500 лв месечно със сезонен трудов договор под длъжноста брокер или консултант недвижими имоти, поставят ги на обектите и ха сега продавайте.А те милите не знаят какво значи БДС. Именно за такива брокери става въпрос. Ти сам го каза че те дори незнаят разликата между нотариален акт и удостоверение за наследници.И после седяли 3-4 месеца на един такъв обект и хоп нова АНИ. Не знам в София как е. За там не мога да кажа нищо, но във Варна е ад. По не официални данни или то поне каквото имам в моята система АНИ надвишават 1500- направи си сам извода за какво става въпрос. А по текучеството - вярно е че има голямо текучество в АНИ, и пречината е точно тази за която писах по горе. А именно-брокерите започват без никакъв опит,работят 2-3 месеца като такива докато придобият някаква елементарна представа и после или започват да те крадат или си мислят че всичко вече знаят и пак нова АНИ или започват като креватни брокери-работят с общите обяви, после ги пускат като лични оферти на лични телефони, от там някой клиент се хваща на въдицата им уж че не са брокери и милия клиент или ще изгори с пари или направо с имота си.
А строителните фирми започнаха да образуват монопол. Стрителна фирма, следва АНИ която е пак на едни и същи лица, АНИ продава като АНИ и слага комисион и така ако кв.м 1000 евро на 3% става 1300. Уж после АНИ не била на строителите, да да ама НЕ. Ама много малко хора са отворени на това което става.
Re: Агенциите за имоти искат регистър като този на строителите
17-02-2008 - 11:27:08
истината е, че в момента в София има само трима четирима, които си разбрат от работата и могът да се наречът брокери, всичко друго е страшна измет и паплач от всякакъв вид
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход