Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ако сте продавач, бихте ли приели такова предложение?

Публикувано от nilay 
Ако сте продавач, бихте ли приели такова предложение?
21-01-2008 - 23:09:18
Изправена съм пред следната ситуация, решихме да си купуваме жилище. Но в момента нямам в наличност цялата сума, ще я имам през месец май. Но ако тогава тръгна да си търся жилище най-вероятно ще ми отнеме месеци докато намеря това, което търся на цената, която мога да си позволя. И през това време ще си плащам наема на сегашната ми квартира.
Въпросът ми е, ако сега намеря жилище, което ми хареса, продавачът би ли се съгласил, да сключим договор, в който се посочва, че примерно 5 месеца, ще му плащам наем (колкото се разберем на месец) и след този срок аз се задължавам да му изкупя апартамента на продажната цена?
Как мислите въобще възможно ли е такова нещо?
Re: Ако сте продавач, бихте ли приели такова предложение?
21-01-2008 - 23:22:42
avatar
Не е изключено, но е малко вероятно. Трябва да попаднете на човек, който може да ви чака цели 5 месеца през които може да изпусне купувач готов на сделка веднага. Много трудна мисия сте си поставили. Според мен ако в началото на месец март започнете търсенето и до края на април се решите да купувате май месец няма да ви бъде много далеч. Не бих ви посъветвал да предприемате подобна крачка.


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-21 23:23 от Продавач.
Re: Ако сте продавач, бихте ли приели такова предложение?
21-01-2008 - 23:43:19
avatar
nilay Написал:
-------------------------------------------------------
> Изправена съм пред следната ситуация, решихме да
> си купуваме жилище. Но в момента нямам в наличност
> цялата сума, ще я имам през месец май. Но ако
> тогава тръгна да си търся жилище най-вероятно ще
> ми отнеме месеци докато намеря това, което търся
> на цената, която мога да си позволя. И през това
> време ще си плащам наема на сегашната ми
> квартира.
> Въпросът ми е, ако сега намеря жилище, което ми
> хареса, продавачът би ли се съгласил, да сключим
> договор, в който се посочва, че примерно 5 месеца,
> ще му плащам наем (колкото се разберем на месец) и
> след този срок аз се задължавам да му изкупя
> апартамента на продажната цена?
> Как мислите въобще възможно ли е такова нещо?


Продажната цена в кой момент? Нали разбираш,че ако сега цената е една,след 5 месеца ще е друга?
Re: Ако сте продавач, бихте ли приели такова предложение?
22-01-2008 - 09:26:49
Всичко друго може да се уреди, но нерешимият проблем е промяната на цените през тези месеци. Ако цените продължат да се вдигат, продавачът ще бъде страшно много изкушен да ви вдигне цената и на вас. Ако цените паднат, ти ще бъдеш изкушен да му теглиш майната и да си намериш нещо друго същото по-евтино. Вероятността цените изобщо да не мръднат за 5 месеца е нулева. Малко да мръднат (независимо накъде) и между вас ще се стигне до грозни сцени.
Re: Ако сте продавач, бихте ли приели такова предложение?
22-01-2008 - 09:30:55
Ако не попиташ никога няма да получиш.Та говори си с човека договорете дай му предложение за договор и чак когато чуеш неговото мнение и клаузи,които евентуално иска да включи можеш да се обърнеш за съвет към АНИ.
Re: Ако сте продавач, бихте ли приели такова предложение?
22-01-2008 - 12:07:08
Благодаря на тези, които ми отговориха.
Ще послушам съвета на Продавач. До март остават горе-долу 1 месец.
Re: Ако сте продавач, бихте ли приели такова предложение?
22-01-2008 - 22:09:03
Не е сложно решението:

Сключете предварителен договор и в него посочете, че купувача трябва да се издължи до края на месец май.

Дайте му депозит и му плащайте месечен лихвен % или наем, или му предложете цена малко по висока от исканата.


Надявам се това да помогне.


Успех

.[www.beinsadouno.org]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход