Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Внимание брокери натрапници

Публикувано от kikito83 
Внимание брокери натрапници
13-01-2008 - 11:35:37
Брокерите нямам право на възнаграждение,когато сами се натрапят.
1.Пример публикувам обява в интернет,че продавам имот.Обаждат ми се хиляди агенции и нахалстват,казвам им че искам сам да си продавам имота, но те продължават да звънят,да не говорим ,че има такива ,които публикуват моята обява без да ме питат и се обаждат да кажем след няколко месеца когато вече са намерили клиент ,а вече имота е продаден.Е питам как така ще ми продават имота без мое съгласие??

2.посочвам друг аспект обявил съм си къщата на 58000 еуро,намирам в нета същата обява само,че он янкоя агенция на 64000 евро,питам се коректно ли е това и не способстват ли същите тези агенции с поривите си за лесни и бързи печалби,за прекомерното вдигане на цените на имотите???
3.Обаждат се агенциите,нахалстват да водят клиенти ,аз пак казвам,че не желая ама те казват няма да вземем комисионна от вас само дайте офертата.Показвеат имота ,идва време за сделка хората искат да преговаряме и да намалим цената,защото е твърде непосилна за тях и рзабирам,че същата тази агенция им е казала 65000 евро,при което побеснях и казах,че не желая да се занимавам повече с тази брокерка и развалих сделката,а на купувача казала ,че от мен няма да взима комисионна, а на мен ми казва ами аз не ви ощетявам Вие си взимате своето.
питам "коректно ли е"
да не говорим ,че повечето агенции са юридически неграмотни и могат така да те огелпят само и само да си получат жадуваната комисионна.

И да ви кажа накрая какво се получи:Дойде друг клиент без агенция,нае си адвокат като бял човек,сключихме си предварителен договор,после тежести както си му е реда,после му прехвърлих имота и той доволен и аа доволен.

И след всички тези перипетии се питам, каква е била нуждата от агенция за недвижими имоти и не ми ли донесоха само главоболия тези натрапници.Преди пазара беше по ясен без тях,всеки си публикужа обява и си продава,има си адвокати и нотариуси ,които да проверят дали имота има тежести и всичко вървеше идеално.

А сега хората биват изнудвани от алчни и некомпетентни хора,които се наричат "брокери" има и коректни обаче коректния брокер ще действа само с договор и няма да се натрапва,но за съжаление компетентните брокери са 1-2 %.

Re: Внимание брокери натрапници
13-01-2008 - 11:52:50
clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap:
няма място за такива
13-01-2008 - 14:19:07
avatar
Кикито - прав си не трябва да правят така тези натрапници, които карат хората да плюят по всички агенции. Понеже аз съм видния "адвокат" на брокерите във форума те моля ако се сетиш за имената или телефоните на 2-3 от тези хиляди агенции, които са ти се обадили да ги публикуваш тук: [forum.imoti.net]

А колкото до това, че с адвокат и нотариус е по-добре от колкото с брокер зависи от много неща не искам сега да ги коментирам, защото темата ти беше за натрапниците брокери, а аз не ги понасям и искам да се разгранича от метода им на работа.

Колкото до измамите виж тук [forum.imoti.net] някъде да се споменава за брокери? Но виж за нотариуси на "които винаги можем да се доверим" се споменава...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-13 17:56 от Продавач.
Re: Внимание брокери натрапници
13-01-2008 - 16:57:55
Напълно те подкрепям Продавач .И аз искам да видя името на поне една.
Re: Внимание брокери натрапници
13-01-2008 - 18:18:28
Ей,ПРОДАВАЧ,напълни ми душата с твоя коментар! :loveu:
Re: Внимание брокери натрапници
13-01-2008 - 18:30:24
avatar
najnaj Написал:
-------------------------------------------------------
> Ей,ПРОДАВАЧ,напълни ми душата с твоя коментар!
>
>

smoking smiley Мерси! Ами темата за некоректните фирми я бях пуснал преди 2-3 години още, но тогава никой не ме подкрепи. Ето и сега - човека се оплаква от "хиляди" агенции, но не ги споменава - еми как да се оправи положението? Клиентите са тези, които когато бъдат подведени трябва да посочват виновника - ако го направим ние веднага ще каже някой - ама те понеже са ви конкуренция и ви е яд на тях за това така говорите...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-14 19:42 от Продавач.
Re: Внимание брокери натрапници
13-01-2008 - 18:30:40
avatar
najnaj Написал:
-------------------------------------------------------
> Ей,ПРОДАВАЧ,напълни ми душата с твоя коментар!
>
>

smoking smiley Мерси!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-14 19:42 от Продавач.
Re: Внимание брокери натрапници
13-01-2008 - 19:10:35
"Дойде друг клиент без агенция, нае си адвокат като бял човек..." Брау! Спестили сте парите за брокер и сте минали само с безпллатните услуги на адвокат. Освен това сте били по-спокойни, защото всички знаем колко коректни и отговорни хора са адвокатите.


Joe
Re: Внимание брокери натрапници
13-01-2008 - 21:43:47
Обаждания... на един познат направо му дойдоха в апартамента събота сутринта :}
Re: Внимание брокери натрапници
14-01-2008 - 12:57:35
avatar
Joe Написал:
-------------------------------------------------------
> Обаждания... на един познат направо му дойдоха в
> апартамента събота сутринта


М,да! Преди това са минали през приемничката на леля Ванга,та им е казала точния адрес и името,и това че са си вкъщи........ :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход