Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Комисионните

Публикувано от Мира 
Комисионните
23-01-2006 - 00:08:33
Здравейте,

Интересува ме на какъв принцип работят фирмите за недвижими имоти. В смисъл, ако се получава следното звено: купувач - фирма - брокер на тази фирма - оферираща фирма- продавач кой е най-често срещаният вариант за получаване на крайната цена и какви са най-често договаряните проценти?

Благодаря предварително.
Re: Комисионните
01-02-2006 - 05:55:43
znachi stadartnata komisiona e 2.5% no moje na zdelka za malko pri da vi vzemat poveche a za mnogo golema sdelka da vi vzemat po malko no tova sa izkliucheniq nqkoi slagat i dds varhi komisionnata i stava 3%. ako ste firma regisrirana po dds poslednoto ne bi trebvalo da vi pritesni.
poko
Re: Комисионните
06-02-2006 - 22:36:32
no
Re: Комисионните
07-02-2006 - 03:18:17
vzemat, kolkoto im hvarlish
no
Re: Комисионните
10-02-2006 - 14:44:20
moje no ako ste popadnali na neprofesionalisti
na
Re: Комисионните
10-02-2006 - 17:55:21
termina "profesionalist" e mnogo otnositelen za Bulgaria; daje se osmeliavam da tvardia ce horata koito naricate neprofesionalisti sa sposobni da svarsat po-dobra rabota na po-niska komisionna i sa iavno po-gavkavi v biznesa, koeto e osnovno kacestvo za uspeh;vsicko tova go govoria ot licni vpecetlenia ot vzaimootnosheniata mi s taka narecenite profesionalisti, kakto i s neprofesionalistite
Re: Комисионните
19-04-2008 - 15:05:27
А тези 2.5% от двете страни ли се плащат или само от страна на купувача/наемателя
Re: Комисионните
19-04-2008 - 15:47:01
avatar
na Написал:
-------------------------------------------------------
> termina "profesionalist" e mnogo otnositelen za
> Bulgaria; daje se osmeliavam da tvardia ce horata
> koito naricate neprofesionalisti sa sposobni da
> svarsat po-dobra rabota na po-niska komisionna i
> sa iavno po-gavkavi v biznesa, koeto e osnovno
> kacestvo za uspeh;vsicko tova go govoria ot licni
> vpecetlenia ot vzaimootnosheniata mi s taka
> narecenite profesionalisti, kakto i s
> neprofesionalistite


Терминът не е относителен. Или си професионалист,или не. Виж,обяснението ти за професионализъм= на по-нисък комисион,не се връзва никак.
Именно тези,с по-ниския комисион,все ви клипват,вместо да ви наберат и да говорят с вас.Пак те оферират само в безплатните медии и ходят на огледи с карта за цялата градска мрежа! Те е визитките си все "ей сега " са свършили........ winking smiley
А компютри,интеренет,абонаменти,за да са в крак с нещата? confused smiley
Re: Комисионните
19-04-2008 - 15:49:35
avatar
kuzmanin Написал:
-------------------------------------------------------
> А тези 2.5% от двете страни ли се плащат или само
> от страна на купувача/наемателя

Всеки клиент плаща комисион на брокера си. 2.5-3% е общоприето при покупко-продажбите. При наемите- половин или един наем.

Re: Комисионните
20-04-2008 - 10:23:50
Затуй най-сладки са двойните сделки...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход