Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Подови настилки Altro

Публикувано от Naskata 
Re: Подови настилки Altro
04-01-2008 - 17:28:11
Хей, Аргонавтче !
Ами видях ги в един офис в Англия и в една къща-около басейна, т.нар. плажна ивица. Беше много красиво-защото беше моделирано в няколко цвята и то ярки (нали се сещаш-тук всички гранитогреси, теракоти и пр., които се ползват за подови настилки са все с едни убити, бледнеещи цветове и все се чудиш зелено ли е, кафяво ли е, сиво ли...), т.е. целия офис и плажната ивица просто "светеха" като цветен килим. В същото време не пързаляха, почистваха се лесно (е там с едни машини като въртящи се четки, но и с парцал става без проблеми-пробвах го-нали съм нашенец). Просто бях изумен... А да-да не забравя-заваряват се отделните платна и няма никаква фуга между тях...
Като се върнах, обаче, видях същото подово покритие в един заболекарски кабинет и... се същисах-нямаше нищо общо с онова в UK-приличаше на велтър и имитираше паркет-ужасна работа... и тъй като в Англия ме досрамя да питам за цената, попитах зъболекаря и той ми каза, че му се вързало към 80 лв(кв.м. заедно с монтаж, лепила и пр.
Та общо взето-това е.
Re: Подови настилки Altro
04-01-2008 - 17:35:34
Благодаря , но в крайна сметка не разбрах , качествени ли са , има ли разлика от тези в Англия и представяните в БГ ?
Re: Подови настилки Altro
04-01-2008 - 17:41:36
Ех и аз това искам да разбера...
Може в момента в Бг да продават-нали знаеш-неща които никой не купува на запад и са залежавали дълго на склад...
Ще продължа да проучвам нещата и ще те държа в течение-знам, че и ти строиш...
Пък и 80 лв ми се струва малко скъпичко... Не знам...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-04 17:46 от Naskata.
Re: Подови настилки Altro
04-01-2008 - 23:08:28
spinning smiley sticking its tongue out Едно Гугъл търсене за altro дава четиво за година :} Ето сайта на производителя [www.altro.com]
И наш дистрибутор [big.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-04 23:13 от Justy.
SHL
Re: Подови настилки Altro
14-01-2008 - 20:34:08
Здравейте на всички smiling smiley
понеже съм споменат от Justy (здрасти Джъсти winking smiley ), реших да се включа. Ето няколко линка, където има по-подробна информация за тях:
Подови настилки ООд, Петков, Кроношпан - паркети, Ламинати, мокети, балатуми, Рал2002, Коркови настилки, фирма Неостил, Фикс София, Настилки от полиетилен, Нова дизайн, фирма Димакс, Бетонни настилки, Коркова къща, Спортни настилки - Сандекс. Надявам се, като се поразровите да можете да направите своя избор - фирмите са достатъчно. От опит ще споделя, че с малки количества не им се занимава, така че дерзайте smiling smiley

SHL - Строителство и ремонт

[www.bgremonti.com]

[www.otpushvane.com]

[www.dom.start.bg]
SHL
Re: Подови настилки Altro
14-01-2008 - 20:49:59
А тук специално ще постна това: Алтро 1, Сантел, Алтро 2, Алтро 3, АЛТРО - български сайт.
Мисля, че това е достатъчно за всеки интересуващ се smiling smiley

SHL - Строителство и ремонт

[www.bgremonti.com]

[www.otpushvane.com]

[www.dom.start.bg]
Re: Подови настилки Altro
14-01-2008 - 22:03:28
SHL, а ти поставял ли си някъде ? Имаш ли впечатления за този тип подови настилки ? Цена ? Качество ? UV-устойчиви ли са ?
Благодаря предварително !
SHL
Re: Подови настилки Altro
15-01-2008 - 02:09:47
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------
> SHL, а ти поставял ли си някъде ? Имаш ли
> впечатления за този тип подови настилки ? Цена ?
> Качество ? UV-устойчиви ли са ?
> Благодаря предварително !

Не, аз не съм поставял такъв тип настилки. От инфото, което имам не е сложно - мериш, режеш и лепиш с подходящо за целта лепило, което купуваш от същата фирма. Условието е основата по която се лепи да е изключително права и гладка, както и много здрава. Все пак, мисля, че хората от магазина могат да ти обяснят начина на полагане и вида на инструментите, които са необходими. Предполагам, че рулетка, молив и здрав оригиналенмакетен нож ( може да се ползват няколко вида м. ножове ) ще свършат работа. Все пак не съм слагал, такива настилки..... Това, което знам със сигурност е, че в тези магазини предлагат и поставяне от тяхна бригада. Запомни, че материала не е достатъчно разпространен в България ( из частните домове ) и няма много майстори, които да са работили точно това. Съвета ми е да наемеш грамотен майстор, който слага плочки и с подходящото лепило, следвайки точно инструкциите, да ти свърши работата. Другият вариант е да възложиш всичко на фирмата от където си купуваш материала. Не изключвам възможноста и сам да си ги налепиш. Някой от тези материали наподобяват много обикновенния балатум.
Пожелавам ти успех в рязането smiling smiley




SHL - Строителство и ремонт

[www.bgremonti.com]

[www.otpushvane.com]

[www.dom.start.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-15 02:11 от SHL.
Re: Подови настилки Altro
15-01-2008 - 09:28:16
Здравей SHL smiling smiley Красиво изглежда, ама като чета " Патентованата уникална структура на ALTRO се състои от еластичен висококачествен винил с вградени в него минерални гранули от алуминиев оксид, силиконов карбид и кварц. "

:crazy:

Винила е известен с ниска износоустойчивост. Като го дернеш два пъти - как ли се сменя :ami:
SHL
Re: Подови настилки Altro
16-01-2008 - 10:08:20
Justy Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравей SHL Красиво изглежда, ама като чета
> " Патентованата уникална структура на ALTRO се
> състои от еластичен висококачествен винил с
> вградени в него минерални гранули от алуминиев
> оксид, силиконов карбид и кварц. "
>
>
>
> Винила е известен с ниска износоустойчивост. Като
> го дернеш два пъти - как ли се сменя


На това не мога да дам точен отговор. Не съм се запознал с този вид настилки. Ако някой има идея, нека се включи.


SHL - Строителство и ремонт

[www.bgremonti.com]

[www.otpushvane.com]

[www.dom.start.bg]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход