Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: В какъв офис бихте правили бизнес?

Публикувано от Продавач 
Анкета: В какъв офис бихте правили бизнес?
17-12-2007 - 16:16:33
avatar
Моля обосновете отговорите си и напишете кой град визирате, какъв ви е бизнеса и какво е важно за него. Интересува ли ви дали клиентите ви ще могат да паркират близо до офиса ви или за вас е по-важно да има човекопоток, а кой къде ще паркира няма значение. Надявам се на активно гласуване и още по-активно коментиране. :!: :!: :!:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
В офис сграда или мол без значение в коя част на града
17-12-2007 - 17:24:00
avatar
Аз гласувах "В офис сграда или мол без значение в коя част на града" защото когато се проектира подобна сграда се предвижда местоположението и да бъде удобно за правене на бизнес, а не държа толкова да бъде задължително в центръа, защото дори сградата да предвижда достатъчно паркоместа те вероятно ще бъдат платени дори за собствениците на офиси. Освен това цената на офис в центъра в подобна сграда би била много по-висока, а трафика в центъра на София специално вече не предразполага правенето на бизнес...


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Abu
Re: Анкета: В какъв офис бихте правили бизнес?
17-12-2007 - 17:55:49
Продавач,
Аз пък гласувах последното, ама не за да те дразня, а защото знаеш какъв ми е "бизнесът" - нямам нужда от офис. Иначе, когато съм работил в офис или ако пак ми се наложи, бих предпочел собствен партер в жилищна сграда или под наем в МОЛ. С твоите съображения, но и с допълнението, че в офис сградата не мога да бъда фактор като собственик и това ме притеснява сериозно (освен ако цялата сграда не е мояsmiling smiley
Паркирането във Варна е трудно, не по-трудно отколкото в София, но още не са привикнали хората... Аз бих поставил такова условие, но като гледам що "успешни" фирми не предвиждат никаква възможност да спреш, камоли да паркираш пред обекта им - направо се чудя кой въобще си прави труда да ходи в офисите/магазините им! Явно грешим като си мислим, че тези с колите и тези с парите са едни и същи хора...
Abu
(smiling smiley
17-12-2007 - 20:35:04
А стига бе! Тоя емотикон аз ли го праснах там? Ама моля Ви се, против тия маймунки съм!
Re: Анкета: В какъв офис бихте правили бизнес?
18-12-2007 - 00:19:53
Ириш Индипендент от 13 ili14 декември!
30% от Ирландците работят от в къщи.В Дублин този % е 42!!!
Ако приемем че Ирландия е по напред от БГ очевидно е каква ще е тенденцията за в бъдеще!
smiling smiley
Re: Анкета: В какъв офис бихте правили бизнес?
18-12-2007 - 09:58:43
Продавач, това анкета за хора, които харчат чужди пари ли е?
Защото никъде не пише за цената - ако нещата стоят така 1000 евро на месец в офис сграда и 200 евро на месец в жилищна...
Що не пуснеш анкета - какъв автомобил искате да ви донесе Дядо Коледа - Порше или 20 годишна Жигулаsmiling smiley
Re: Анкета: В какъв офис бихте правили бизнес?
18-12-2007 - 15:20:34
Гласувах предпоследната възможност, предвид това, че моят бизнес не се нуждае дори от офис. Все пак, като клиент, не обичам лъскавите офиси, отблъскват, защото демонстрират пилеене на излишни пари. Какво значение има за бизнеса дали бюрото ти е от ПДЧ или масивна скъпа дървесина? Не прави добро впечатление излишната показуха! Така поне мисля аз.
Re: Анкета: В какъв офис бихте правили бизнес?
18-12-2007 - 16:29:39
Моят офис е един ЛапТоп + ПДА ........срещите ги правя в заведения, спрямо клиента и обема на сделката. Контактувам със сътрудниците ми конферентно ( on-line), а когато се наложи вклювам и видео. С банката съм винаги on-line!!! Така си купувам и самолетните билети, които вече не с на хартия!!!! Ползвам електронен подпис.
Пренасочвам телефонните обаждания от стационарния телефон до ГСМ-ми , а даже и на SKYPE-то.
Според една статистика в Англия над 50 % от шефовете на фирми работят от домовете си!
Луксозно обзаведените офиси остават в историята, а останалите са за контакт с клиенти, които не ползват ИТ!
Re: В офис сграда или мол без значение в коя част на града
18-12-2007 - 22:20:32
Продавач,

Както някой по-горе отбеляза много зависи от спецификата, областа в която работиш. Ако съм независим консултант или др. работа която не изисква клиентът да ми дойде на крака, то да подържам офис си е чисто прахосничество. Виж ако имам клинична лаборатория, ако съм зъболекар, доктор, адвокат ..... то ще инвестирам в офис сграда където са съсредоточени медицински кабинети в близост до болница, с паркинг и т.н.; за търг. представителство ще взема помещение в Световния Търговски Център(лека му пръст, добре, че не ми стигнаха парите). Виж в "мол" ще сложа туристическа агенция, магазин, кафе, кенеф, но никога офис на сериозна търговска организация.

Това е от мен. Дано да съм бил полезен.

Поздрав
Re: Анкета: В какъв офис бихте правили бизнес?
19-12-2007 - 13:26:40
За моят бизнес най-важно е да има подходящ и лесен достъп с автомобил/бус.Комуникативно място ,но не е толкова важно лукс квартал просто да има огромен поток от хора.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход