Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Управление на имот

Публикувано от Елина 
Управление на имот
13-12-2007 - 11:42:24
Имам жилище,което искам да дам под наем.Моля за съвет - да ползвам ли услугата "управление на имот"на някоя агенция и ако "да",помогнете ми в избора на такава?!!! Бих се радвала ,ако има хора,ползващи такава услуга - да споделят впечатленията си!МОЛЯ!!! Може и на лични.
Re: Управление на имот
14-12-2007 - 15:55:29
Здравейте,
Като цяло бих Ви препоръчала да ползвате услугата, защото по този начин ще си спестите времето и притесненията, свързани с ежемесечното плащане/получаване на наема и получаване на квитанциите за платени консумативи. Със сключването на такъв вид договор агенцията трябва да се задължи да защитава Вашите интереси при възможни възникнали проблеми с наемателите и доколкото има такива проблеми, вие да не се занимавате с тях, а те да бъдат решавани единствено и само във ваша полза.
Re: Управление на имот
14-12-2007 - 16:13:05
И мен, по едно съвпадение, тези дни много ме интересува този въпрос.
Интересува ме следното - понеже искам да си сменя местоживеенето, без да сменям собствеността, тъй като не е само моя, какъв договор трябва да сключа с агенция, за едновременно отдаване под наем на моя апартамент и наемане от мен на друг, по-малък, на подходящо за мен място?
Мога ли да бъда спокойна, да речем, в следващите 5 години, че ще си получавам наема от едното и ще си плащам спокойно наема за другото, без да се налага да си местя мебелите като чергарин. Не съм добре със здравето и нямам тази възможност.
Възможно ли е да се предвидят клаузи за евентуалните промени в наема - да се ограничат в някаква степен, за някакъв срок, или да са свързани - ако се повишава на едното, да се повишава и за другото. И агенцията да бъде гарант за това?
Малко е сложничко, но, предполагам, в нормални държави, е възможно, нали така?
Re: Управление на имот
14-12-2007 - 18:58:15
Абе гарант... На вълка вратът му е дебел, щото си върши работата сам...
Re: Управление на имот
14-12-2007 - 19:20:24
Е, добре, ще вземеш бухалка или наемеш момчета с бухалка да следят да не те изхвърлят от имота под наем на втората година, или да се справят с наемателя ако вземе да не ти плаща на теб ли? Ами който няма тази възможност? Няма ли такава форма на договор в тез закони, който да може да се спазва за определен срок - твърдо? Или направо с момчетата с бухалките да сключа договор за надзор на ситуацията?
Re: Управление на имот
14-12-2007 - 19:28:50
pe6o Написал:
-------------------------------------------------------
> Абе гарант... На вълка вратът му е дебел, щото си
> върши работата сам...

И аз съм на същото мнение
Не виждам никакъв смисъл от такава фирма.Като платите на фирмата + данък доход - какво ще ви остане.
Ако някои наемател реши да не си плаща наема - как ще ви реши проблема фирмата?И адвокат няма да го реши.
А и на апартамента няма какво да му се управлява - сама сте си вземате наема.
Намерете си само добра брокерска агенция - за да може да си подберете надеждни наематели.
Re: Управление на имот
14-12-2007 - 19:51:10
Ами може би въпросът е в подбора, защото е двоен - и надеждни наематели, и надежден наемодател.
Колко е тъпо, става дума само за живеене, защо трябва да се сменя собствеността?
За сигурност в тази несигурна държава, затова.... eye popping smiley
Re: Управление на имот
04-01-2008 - 00:40:55
Такава фирма няма, а на вълка наистина му е дебел вратът, защото сам си върши нещата. На този етап агенциите май са лавно посредници между търсещи и предлагащи.
Re: Управление на имот
04-01-2008 - 19:29:20
Fabia Написал:
-------------------------------------------------------


> И адвокат няма да го
> реши.
> А и на апартамента няма какво да му се управлява -
> сама сте си вземате наема.
> Намерете си само добра брокерска агенция - за да
> може да си подберете надеждни наематели.

Напълно погрешно, Fabia!
Затова има толкова много проблеми, защото има толкова много мислещи като вас.
Адвокатът се наема, не когато има вече проблем. Разумните инвеситори се обръщат към адвокат преди да има проблем. Когато вече такъв съществува, разбирате, че и хонорарът, и защитата стават по - различни.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход