Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Различни цени на един и същи имот

Публикувано от kamenn 
Re: Различни цени на един и същи имот
05-12-2007 - 19:06:48
avatar
de da znam? Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач,
> Ти ако видиш една и съща стока в 10 магазина но на
> различна цена от кой magazin си я купуваш?
> Дори и да откраднат частна обява и да я пускат на
> различна цена,нали накрая пак опират до
> собственика.
> Всеки нормален човек ще се обади на най -изгодната
> обява.Още повече че се вижда че тази обява е от
> собственика.
> А и нали за това например в имоти.net ги махат
> откраднатите обяви.
> Обяви могат да се откраднат и от агенции,нали?
>

Пример от преди 3 дни.Приятели харесват имот и съседите на собственика им дават телефона му .Уреждат среща,за да разберат цена,подробности и т.н.Присъствам като помагач,на приятелски начала.Преди срещата,обаче,прегледах оферти за това село и се оказа,че този имот се продава от няколко агенции на цена от 15Е/кв.м. до 40Е/кв.м.
В разговора със собственика разбрах,че го продава от две години,като през няколко месеца се обажда на някоя АНИ и го обявява на по-висока цена,защото вестниците пишели,че цените се качват.
Не я е пускал сам,защото правилно е преценил,че му е по-изгодно агенциите да поемат ангажимента. За тези две години,не ми се смята колко би дал за реклама,отделно времето за огледи....
Re: Различни цени на един и същи имот
05-12-2007 - 19:57:14
de da znam? Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач,
> Ти ако видиш една и съща стока в 10 магазина но на
> различна цена от кой magazin си я купуваш?
> Дори и да откраднат частна обява и да я пускат на
> различна цена,нали накрая пак опират до
> собственика.
> Всеки нормален човек ще се обади на най -изгодната
> обява.Още повече че се вижда че тази обява е от
> собственика.
> А и нали за това например в имоти.net ги махат
> откраднатите обяви.
> Обяви могат да се откраднат и от агенции,нали?
>



Така ли? И как точно разбират, че са откраднати и ги махат?
:]
Re: ето го отговора:
05-12-2007 - 20:04:49
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> Пуска се реклама от частно лице, че си продава
> имота и веднага го накацват креватните брокери
> след което имота се появява в реклама с различни
> цени и става кофти.
>
> Вариант 2 е когато продавача се обажда в 10
> агенции и си обявава имота за продажба и
> различните АНИ според това какъв им е % рекламират
> различни цени.
>
> Автоматичен подпис: Високите цени се дължат на
> хората, които желаят да ги получат т.е. на
> собствениците на имоти! КОЛИЧЕСТВОТО (визирам
> обявяването на вашия имот в 15 агенции) НЕ ВОДИ ДО
> КАЧЕСТВО! Брокерите не искат цените на имотите да
> бъдат високи, дори напротив за да има повече
> сделки, защото няма ли сделки няма хляб!



Продавач, колкото пъти ми се е случвало да се натъквам на такива обяви, винаги се е оказвало, че собственикът след време си е сменил 2-3 пъти цената и от това са се появили различните цени. Винаги. И на мен ми се е случвало имот пуснат при мен с договор и по всички правила, след време да го видя някъде с по-ниска цена, че по това да разбера, че на собственикът му е увряла главата и си е променил цената. И в тоя случай аз, а не той, както е редно, му звъня да го питам какво е положението и онзи започва: "Ааа, ами аз съм пропуснал да Ви се обадяяяяяя. Ами ние тука с братовчедите решихме да я понамалим цената". И така.
И най-смешното е, че в тоя случай в твоите очи и в очите на предубедените клиенти сигурно аз изглеждам мошенничката, дето кой знае от къде е завлякла обявата и си е турнала 20 000 комисионна отгоре. Санким може да стане тая простотия без собственикът да знае и иска, аз да ги пребера тия пари, дори и така да съм постъпила, ама нали повечото първо говорят, пък после мислят :crazy:
Re: Различни цени на един и същи имот
05-12-2007 - 20:24:36
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> de da znam? Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Продавач,
> > Ти ако видиш една и съща стока в 10 магазина
> но на
> > различна цена от кой magazin си я купуваш?
> > Дори и да откраднат частна обява и да я
> пускат на
> > различна цена,нали накрая пак опират до
> > собственика.
> > Всеки нормален човек ще се обади на най
> -изгодната
> > обява.Още повече че се вижда че тази обява е
> от
> > собственика.
> > А и нали за това например в имоти.net ги
> махат
> > откраднатите обяви.
> > Обяви могат да се откраднат и от
> агенции,нали?
> >
>
> Пример от преди 3 дни.Приятели харесват имот и
> съседите на собственика им дават телефона му
> .Уреждат среща,за да разберат цена,подробности и
> т.н.Присъствам като помагач,на приятелски
> начала.Преди срещата,обаче,прегледах оферти за
> това село и се оказа,че този имот се продава от
> няколко агенции на цена от 15Е/кв.м. до 40Е/кв.м.
> В разговора със собственика разбрах,че го продава
> от две години,като през няколко месеца се обажда
> на някоя АНИ и го обявява на по-висока цена,защото
> вестниците пишели,че цените се качват.
> Не я е пускал сам,защото правилно е преценил,че му
> е по-изгодно агенциите да поемат ангажимента. За
> тези две години,не ми се смята колко би дал за
> реклама,отделно времето за огледи....
>


Ne go razbrah ne6to tozi primer v konteksta na po gore napianoto! smiling smiley
Re: Различни цени на един и същи имот
05-12-2007 - 20:25:38
Razbirat kato se podade signal ot istinskia prodava4! smiling smiley
Re: Различни цени на един и същи имот
06-12-2007 - 00:33:20
Цигански истории... tova mi haresva zlostyr, chudeh se kak tochno da opredelia deinostta im, no ti me isprevari
clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap:
така е
06-12-2007 - 02:01:28
avatar
Да и тези случаи не са един и два пропуснах да ги спомена. Съгласен съм с теб.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
не е приятно, но...
06-12-2007 - 02:20:16
avatar
Ако видя краве сирене в магазина (ако ще опириличаваме имотите на магазин за хр.стоки) с 10 цени никога няма да сложа в количката си най-евтиното, защото ще се усъмня в неговото качество сещаш ли сеsmiling smiley?
А когато не става въпрос за 2лв разлика и някакво си сирене, което ще отиде в каналите (сори) а иде реч за имот с цена 100 000 евро например много бих се замислил аджеба на този защо му е по-ниска цената като другите подобни имоти се продават на други цени!? Ако установя, че това не е изманик, а самия собственик - ок, но първо ще трябва да установя дали 40-те апартамента в Младост 2 са всъщност само 4 за да позная, че това точно е собственика... Друг много неприятен момент в работата на подобията на брокери е, че те ще обявят същата цена като твоята...а комисион ще искат само от купувача като това дори не винаги се отбелязва в рекламата им. Да не говорим, че ще има брокери, които ще пуснат и по-ниска цена от твоята (разбира се ти изобщо няма да бъдеш оведомен за това) за да им се обадят първо на тях купувачите... След като вече им се обадят започват цирковете с вдигането на цената "току що" от собственика и т.н. Лошото е, че тези циркове всъщност са продиктувани от твърде много реални подобни действия от продавачи и всичко е "същинско като истинско" пред купувача...на края ощетения си ти... Грозна картинка спор няма - но това не се прави "масово от брокерите", а се прави масово от цървулите и креваните подобия на брокери, които нито имат стил нито име нито реноме, което да защитават и съответно за тях няма правила било то писани било неписани... Няма морал, етика, "колегиалност", професионализъм и т.н. все такива някакви илюзорни нещица... Пазара е свободен и аз не мога да им забраня да "работят" за да се изчисти бранша и да не ме обиждат във форума причислявайки ме към тази порода... Няма как поне на този етап...
Но когато има какво да направиш за да избегнеш срещата с тези същества и не го правиш - е тогава моля не обиждайте брокерите повтарям БРОКЕРИТЕ!

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
а?
06-12-2007 - 02:21:46
avatar
beni Написал:
-------------------------------------------------------
> Цигански истории... tova mi haresva zlostyr,
> chudeh se kak tochno da opredelia deinostta im, no
> ti me isprevari
>

Дейността на кои?



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход