Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Различни цени на един и същи имот

Публикувано от kamenn 
Различни цени на един и същи имот
05-12-2007 - 15:33:08
Какво е вашето мнение ? Защо един и същи имот се предлага от различни агенции на различни цени , като в някои случяи разликата е доста фрапираща .
Re: Различни цени на един и същи имот
05-12-2007 - 15:48:26
Питай камелка хубавелка тя знае ще ти обясни подробно тя обича клиентите .




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-05 15:48 от kompas.
Re: Различни цени на един и същи имот
05-12-2007 - 15:58:30
Защото собственикът като е пускал обявата, я е пуснал на де що агенции е видял и е я обявил една цена, пък след време, като е разбрал, че не може да иска колкото му трябват, а колкото струва имота, сменя цената. Тъй, ама нали е забравил на кого е пускал обяви, не може да уведоми всички, на които е дал обявата. И така се появяват имоти с 2, 3, 4 и повече цени. Нищо чудно няма.
Re: Различни цени на един и същи имот
05-12-2007 - 16:12:44
А може ли Собственика като си пусне обявата да не му звънкате от 50 анита и да предлагате всевъзможни цифри и да залъгвате човека че вие сте най-добрите и след това да слагате цени който вас ви изнася и да злоупотребявате с доверието на човека аааааааааа МОЖЕ ЛИ???



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-05 16:12 от kompas.
Re: Различни цени на един и същи имот
05-12-2007 - 16:37:08
kompas Написал:
-------------------------------------------------------
> А може ли Собственика като си пусне обявата да не
> му звънкате от 50 анита и да предлагате
> всевъзможни цифри и да залъгвате човека че вие сте
> най-добрите и след това да слагате цени който вас
> ви изнася и да злоупотребявате с доверието на
> човека аааааааааа МОЖЕ ЛИ???
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 12/05/07
> 04:12PM от kompas.



Чувала съм, че има и такива ани, но това е жалка работа. Аз с глупости не се занимавам. Той собственикът, ако искаше аз да му продавам имота, щеше да дойде при мене и да ми даде обявата, ама аз да ходя да го гоня- забрави! Имоти за продажба бол :]
Re: Различни цени на един и същи имот
05-12-2007 - 17:09:21
avatar
Не само собственика е виновен. Има и разни хитри агенции и брокери, които просто преписват обявите на колегите си (понякога сменят малко квадратура или нещо друго, за да не изглежда същото) и слагат върху цената и своята комисиона. И после като намерят клиент се обаждат на агенцията/продавача и казват - намерих купувач, дай ми комисионата.
Цигански истории...
ето го отговора:
05-12-2007 - 17:28:51
avatar
[forum.imoti.net]

Пуска се реклама от частно лице, че си продава имота и веднага го накацват креватните брокери след което имота се появява в реклама с различни цени и става кофти.

Вариант 2 е когато продавача се обажда в 10 агенции и си обявава имота за продажба и различните АНИ според това какъв им е % рекламират различни цени.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Различни цени на един и същи имот
05-12-2007 - 17:30:51
avatar
Може по това собственика ще познае колко е брокер този, който му звъни и му казва:

"Ами аз ще го пусна в реклама с моя комисион нали става?"

Само, че го пуска без изобщо да си прави труда да ходи да го види на място... Ако ви се обади такъв - не го причислявайте към брокерите моляsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Различни цени на един и същи имот
05-12-2007 - 18:38:17
Продавач,
Ти ако видиш една и съща стока в 10 магазина но на различна цена от кой magazin си я купуваш?
Дори и да откраднат частна обява и да я пускат на различна цена,нали накрая пак опират до собственика.
Всеки нормален човек ще се обади на най -изгодната обява.Още повече че се вижда че тази обява е от собственика.
А и нали за това например в имоти.net ги махат откраднатите обяви.
Обяви могат да се откраднат и от агенции,нали?
Re: Различни цени на един и същи имот
05-12-2007 - 18:57:57
Те за това хората си вадят мнение и затова ви наричат лъжци и измамници и ....................аре стига че не искам да съм груб тази вечер .МНОГО ЛЪЖАТ БРАТЧЕ И СЕ ПРАВЯТ НА СТРОИТЕЛИ ДАЖЕ АБЕ МАНИ МАНИ.НЕ Е ИСТИНА ПРОСТО КАКВИ ГЛУПОСТИ ВЪРШАТ.
ТАКА ПАРИ НЕ СЕ ИЗКАРВАТ НЕ. :crazy: :crazy:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-05 18:58 от kompas.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход