Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

разрешение за строеш

Публикувано от keranka2 
разрешение за строеш
25-11-2007 - 10:47:07
Имаме къща от две години .Решихме да разшерим кухнята и построим гараш и проблем. сагласието от саседите гоимаме но общината ни пречи.Нотариялнят акт на саседа е м ного стар а кадастралня е нов и има разменаване на номерата.Нашият нотариален акт е оисан .двор300 и построики собщаплощ 390кв.м. От общината ме питат откаде идват тези 90кв.мнезнам какво даправя.
Re: разрешение за строеш
25-11-2007 - 11:31:34
Къщата не е ли на два етажа или със сътерен? Под обща площ разбирам площа на сътерена + площа на етажите.
Re: разрешение за строеш
25-11-2007 - 11:33:16
Имах предвид сутерен.
Re: разрешение за строеш
25-11-2007 - 14:36:49
Не къщката е на един етаж .Но те се заяждат защото двора 300кв.м и къща90кв.м Защо 90кв.м неса включени в 300кв.м двор
Re: разрешение за строеш
25-11-2007 - 23:13:57
Няма такова чудо застроената площ да не се включва в площта на поземления имот. Ако има разлики в площите на поземления имот, те идват от неуредени сметки по регулация, графични несъвпадения или грешки. Какво точно пише в Нотариалния акт? Коя с коя площ не съвпада?

Ако номерата на имоти не съвпадат, от техническата служба на общината или от службата по кадастъра трябва да ви издадат Удостоверение за идентичност на имота. Понякога това удостоверение е просто текст включен към скицата. Когато два описани имота са идентични, то те са с една и съща площ.
Re: разрешение за строеш
26-11-2007 - 14:57:16
Поземлен имот -Дворно Място с 300кв.м..по плана на г... целият с площ от 390кв.м. при граници и саседи на имота .
Re: разрешение за строеш
26-11-2007 - 16:30:19
Е, какво точно казват от общината правейки проблема? И аз да съм и на мен ми изглежда неправилно. В скицата каква площ пише? По принцип площта от скицата се смята за по-вярна, въпреки че Нот. акт е документът удостоверяващ собствеността. Той кога и от кого е писан? Можете ли да го попитате защо така е написано? Има такова нещо "Нотариален акт за поправка на нотариален акт", но го знам само на теория и не знам дали е приложимо и дали е решение във вашия случай.
Re: разрешение за строеш
26-11-2007 - 16:46:58
Случва се площа на имота да е по-голяма от площа по нот. акт. Има два варианта:
1. имате неуредени сметки със съседен имот.
2. имота ви е с чисти граници и все пак е по-голям от това което притежавате.
Скоро имах случай 2. При случай 1. - трябва да купите липсващите метри от съседите. При случай 2. купувате от общината. Счита се че общината е собственик на всички площи без доказан с нот. акт собственик. Моите хора дето скоро им се случи това, не искаха и да чуят за купуване от общината, но не им се размина. Няма как. За да сте собственик на целия имот и на построеното в него, трябва да имате по нот. акт цялата квадратура на имота.
Re: разрешение за строеш
26-11-2007 - 17:22:31
Имота е с голяма зидана ограда , границите са ясни .Вече две години никои сасед не е предевил някакви претенци ,но въпреки това от общината искат да доказваме тези 90кв.м от каде идват.
Re: разрешение за строеш
26-11-2007 - 22:04:57
Скица имате ли? В скицата пише дали има неуредени сметки по регулация. От общината трябва да ви го напишат на вас, а не вие да им го доказвате на тях. Тази разлика в квадратурата може да идва от друго.

П.С. Положете малко усилие да пишете правилно на български!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход