Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА

Публикувано от dimipopo 
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
23-11-2007 - 12:38:59
Айде , бе smiling smiley Държавата, общината и аз се подчиняваме на еднакви закони що се касае до защита на собствеността. Нито аз имам право да строя в общински терен, нито общината в мой.
Re: Това пише в приложение №1 към Наредба 7 и ......
23-11-2007 - 12:43:25
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Глобал, да не ти се падне да се съдиш с мен,
> защото ще загубиш С продажбата на отстъпено право
> на строеж собственикът на терена дава право да се
> ползва и площ от свободното дворно място, която
> необходима з а функционирането на сградата. И
> едниственото място, където пише що е то е
> цитираното от мен приложение 1 към наредба 7.

Никъде не съм казвала, че не трябва да се ползва и част от свободното дворно място, което е необходимо за функциониране на сградата, ама в случая бих приела 3-те метра от ЗДДС на Парцалев.



Re: Това пише в приложение №1 към Наредба 7 и ......
23-11-2007 - 13:01:02
А как ще си вкарам автомобила в гаража? Продаваш ми гараж с отстъпено право на строеж и ми казваш - няма да ти позволя да паркираш автомобил в негоsmiling smiley
ЗДДС няма никаква , ама никаква връзка с ползването на терен.
Re: Това пише в приложение №1 към Наредба 7 и ......
23-11-2007 - 13:11:57
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> А как ще си вкарам автомобила в гаража? Продаваш
> ми гараж с отстъпено право на строеж и ми казваш -
> няма да ти позволя да паркираш автомобил в него
> ЗДДС няма никаква , ама никаква връзка с
> ползването на терен.

В закона пише, че е необходимо спазването на едно условие, а именно - правилното функциониране на сградата. Този, който счита, че собственикът на земята му пречи за нормално функциониране на сградата, трябва да се обърне към съда, и е вероятно да спечели делото. Но трябва да докаже, че собственикът на земята му пречи да ползва собствеността си.

А иначе за гаражите, обичайно те са в подземната част на сградата, или отпред на партерния етаж. Ако са отзад, в двора, собственикът на земята трябва да осигури достъп до гаражите, независимо от 3-те метра. Затова тези три метра са уредени в допълнителни актове - подзаконови или в други закони, като данъчният.

Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
23-11-2007 - 13:15:23
Че кой ще купи апартамент в сграда, дето ОБЕЩЕТЕНИТЕ собственици ще го мародерстват и няма да му разрешават да си паркира колата, която в 21век е част от "живеенето" тоест част от предназначението. Въпроса трябва да се реши категирично в полза на етажната собственост. Ако законодателя не го реши, то със сигурност ще се появят прецеденти на горещи спорове с тояги и сопи, а да не забравяме, че сме демокрация, което значи диктатура на мнозинатвото. Ако бяхме феодализъм - тогава да - собствениците ще си правят каквото си искат.
Re: Това пише в приложение №1 към Наредба 7 и ......
23-11-2007 - 13:24:20
Значи ЗУТ и наредбите към него не важат , когато става въпрос за терен - интересно тълкуване.
Случайно да ти прави впечатление, че в наредбата пише "....но не по-малко от 3 метра". И най-лесно е било в данъчните закони да се пише 3 метра защото иначе данъчния инспектор ще трябва да научи и ЗУТsmiling smiley
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
23-11-2007 - 13:26:07
4ovek ,
Извинявай, но във въпроса на viky_ik никъде не можах да намеря думата гараж!
Ако имаш време сметни какво се получава по примера, който се даде с двор 1000 кв.м. в зона Жм (кота - 10м.) , 40% плътност?
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
23-11-2007 - 13:27:49
Спорде мен, след като по закон се изисква определена зелена площ за да се реализира сградата, значи тя, ако не пише нещо друго в договора, е част от тази сграда.
А какво мислиш за наредбата и прилежащия терен? Може ли поне с нея да озаптим донякъде Парцалев и Глобал, които по начало са приятни хора , стига да не им настъпиш имотния интересsmiling smiley
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
23-11-2007 - 13:31:18
По наредбата се получава така - 4 етажа (поне)по 3 метра - 12 делено на 3 - 4 метра околовръст, а ако нямаш възможност да се ползавт от някой страна - стават 8 метра от другата.
Интересното е, че е вързано с етажността, а не с кота корниз на сградата. И предполагах, че там ще стане дискусията , ама неsmiling smiley
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
23-11-2007 - 13:33:43
Изискването е да не се пречи на нормалното функциониране на сградата, т.е. - всеки да има достъп до собствеността си и нейното предназначение. Това трябва да осигури собственикът на земята.
Затова императивно няма в закона изискване за три метра от външните стени на сградата.
Но пък правото на строеж е ограничено вещно право. Т.е. закупилите апартаменти с право на строеж, не могат да правят в двора, това което им скимне - да строят клетки, работилници, магазинчета, маси и пейки за клюкарска среща и т.н., без съгласието на собственика на земята.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход