Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

как се измерва квадратурата?

Публикувано от snejanka77 
как се измерва квадратурата?
19-10-2007 - 01:33:45
здравейте. предстои ми да закупя два гаража. зная,че има особеност при меренето на квадратурата.за мазета е за светла част , но не ми е ясно за гаражите .ще ви бъда благодарна да ме информирате.
Re: как се измерва квадратурата?
19-10-2007 - 09:51:33
Квадратурата на всеки обект се измерва по разделителната линия към съседи и общи части на сградата (коридори, стълбища и т.н.) и цялата площ на външната стена, ако е с прозорци. Ако не, пак половината стена. Другата отива към общи части на сградата.
Re: как се измерва квадратурата?
19-10-2007 - 23:20:40
За гаражите не е светла, а чиста площ - т.е. със стени и колони в т.ч. Както ви е обяснил арх. Рстома. Както и апартаменти и магазини също. Накрая се натоварват с общите части на сградата.
А за мазетата - всеки строител процедира различно.
Re: как се измерва квадратурата?
22-10-2007 - 10:16:19
С рулетка. При необходимост се умножава по 3.14 :}
Re: как се измерва квадратурата?
23-10-2007 - 14:17:07
Привет,snejanka 77,
Моят искрен съвет е за ваша информация да измерите светлите размери на гаража - от стена до стена. Може тези гаражи да дълги и тесни, и да не може да си отворите врата или багажник. Внимавайте за разни инсталации и колони, които стърчат и пречат на паркирането. Обърнете внимание каква е вратата - ако е с горен механизъм и ако паркирате джип може да не ви стигне височината :!:
Най-вероятно ви продават гаражите като застроена площ + идеални части от рампата и т.н.


А по въпроса за чиста площ и светла площ, за мен лично това е едно и също нещо- площта,заключена между стените. Застроената площ се определя по една наредба по начина, който е указал r_stoma clap:
Re: как се измерва квадратурата?
23-10-2007 - 22:34:04
Наистина се мери с рулетка!
И съвет: Внимавайте дали гаражите са крайни(в смисъл на края на коридора).Ако имате голяма кола паркирането е почти невъзможно!
smiling smiley
Re: как се измерва квадратурата?
24-10-2007 - 13:41:27
Квадратура се изчислява, а размерите на помещението се МЕРЯТ winking smiley Затова се шегувам smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход