Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кой изготвя нотариалния акт?

Публикувано от hannna 
Re: Кой изготвя нотариалния акт?
27-09-2007 - 12:27:29
avatar
hannna Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
> интересума ме при покупка на жилище - старо
> строителстно - с ипотечен кредит кой трябва да
> изготви нотариалния акт на купувача - юрист на
> банката или юрист на агенцията за недвижими имоти
> и съответно кой плаща за това?
> Предварително благодаря!


Ако си в София,отиди при нотариус Симеонова,ул "Владайска" №8.Не взима двойна такса и е прецизна. smiling smiley
Re: Кой изготвя нотариалния акт?
27-09-2007 - 12:30:41
Не съм от София - ако може някой за Пловдив да ми препоръча добър нотариус - професионалист и да не дере кожи с цените си smiling smiley
Re: Кой изготвя нотариалния акт?
27-09-2007 - 13:11:12
avatar
hannna Написал:
-------------------------------------------------------
> Не съм от София - ако може някой за Пловдив да ми
> препоръча добър нотариус - професионалист и да не
> дере кожи с цените си


Най-лесно можеш да я свършиш ти тази работа.Отиди в центъра,влез при няколко нотариуса и питай за след колко дни могат да ти дадат час и колко ще ти излезат всички такси.За целта трябва да им кажеш сумата, на която ще стане прехвърлянето.После сравняваш и избираш това,което те устройва.
Успех! smiling smiley
Re: Кой изготвя нотариалния акт?
27-09-2007 - 13:33:46
Това е добро предложение, Камелия!
Само дето не знам по каква стойност да се прехвърли имота - данъчната оценка, сумата на кредита или реалната цена :ami:
Анонимен потребител
Re: Кой изготвя нотариалния акт?
27-09-2007 - 13:38:24
Прехвърляй го на реална цена да нямаш после проблеми.

Вярно че "солено" ще ти излезе но поне всичко ще ти е наред
Re: Кой изготвя нотариалния акт?
27-09-2007 - 13:43:17
И аз искам на реалната цена, но ще трябва да намря още 1000 лв. за това. Всъщност какви рискове крие това за мен, ако прехвърлянето е на по-ниска цена от реалната?
Re: Кой изготвя нотариалния акт?
27-09-2007 - 15:53:25
Стойност на сделката е сумата, която е записана в нотариалния акт.
Щом теглите кредит, обикновено банката иска в нотариалния акт да фигурира сума, не по-ниска от тази, която Ви отпускат. По този въпрос питайте най-добре кредитния си инспектор.
При всички случаи за Вас е най-добре да изповядате сделката на реалната сума, която плащате за имота. Ще платите малко (всъщност реално са много smiling smiley ) повече такси, но ще си спестите бъдещи евентуални главоболия, ако възникнат претенции към имота от страна на трети лица.
Re: Кой изготвя нотариалния акт?
01-10-2007 - 12:03:20
Повечето добри агенции имат юристи, а и да нямат по-опитните им брокери са достатъчно квалифицирани да изготвят нотариален акт. Не знам защо има такова страхопочитание към нотариусите. Повечето нотариуси позлват готови форми или преписват мотамо от предишния нотариален акт. Толкова грешки съм виждал, че не ми се говори. Нотариусите лапат толкова много пари и имат много работа, брокера Ви сигурно е по-малко зает. Ние изготвяме почти 90% от нотариалните актове и ги представяме на нотариуса за одобрение. Почти винаги ги одобряват от първи път. Ако не е наред нотариалния акт не само, че няма да бъде заверен, а няма и да бъде вписан - нещо което почти не се случва.
Re: Кой изготвя нотариалния акт?
05-10-2007 - 10:37:27
Изключително рядко сделки се изповядват на реална цена.Много малко са банките, които го изискват.Проблема с трети лица не е свързан със сумата, на която е изповядана сделката.Спести си парите hanna не ги давай за глупости.
Re: Кой изготвя нотариалния акт?
05-10-2007 - 11:35:10
Сделка на реална цена се изповядва най-вече по искане на продавача, като тогава именно поради това се делят по-високите нотариални разходи. Причина за такова искане може да бъде необходимостта от доказване на произхода на крупни суми при последващи сделки. Примерно аз продадох земя и с парите купих апартаменти. За да докажа откъде имам парите за апартаментите ми беше необходимо да съм продал земята на реалната й цена, защото иначе по данъчна оценка беше прекалено малко дори и като се купуват апартаменти по данъчна оценка.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход