Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

какви да бъдат наказанията когато бъде прескочена АНИ при свършена работа

Публикувано от turbozol 
какви да бъдат наказанията когато бъде прескочена АНИ при свършена работа
19-09-2007 - 17:48:52
Искам да сондирам мнения как да процедираме когато установим,че "клиент" ни е заобиколил при подписан договор и свършена работа.Възможна ли е бърза съдебна процедура и възстановяване на дължимото .ЗАСЕГА НЕ СЕ Е СЛУЧВАЛО,но бих искал да съм готов за бърза реакция.
Re: какви да бъдат наказанията когато бъде прескочена АНИ при свършена работа
20-09-2007 - 13:46:15
Разбира се, че е възможно! Вие доказвате документално направените разходи и пропуснатите ползи при "свършване на работата", а съдът осъжда "клиетна" за това, че ви е "прескочил", нарушавайки членове и клаузи от договора (ако има такива).
Re: какви да бъдат наказанията когато бъде прескочена АНИ при свършена работа
20-09-2007 - 17:38:06
Аз искам да попитам какво значи свършена работа? При положение, че брокерът е показал един апартамент в дадена сграда на завишена цена спрямо цената искана от строителя и в последствие клиентът се договори директно със собственика за друг апартамент в същата сграда на много по-ниска цена, и при положение, че брокерът няма договор със собственика на сградата, тогава каква точно е свършената работа от брокера и за каква работа заслужава той комисионната си, след като е опитал да излъже клиента, чиито интереси трябва да съблюдава по смисъла на договора?
Re: какви да бъдат наказанията когато бъде прескочена АНИ при свършена работа
25-09-2007 - 13:56:08
lovejoy Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз искам да попитам какво значи свършена работа?
> При положение, че брокерът е показал един
> апартамент в дадена сграда на завишена цена спрямо
> цената искана от строителя и в последствие
> клиентът се договори директно със собственика за
> друг апартамент в същата сграда на много по-ниска
> цена, и при положение, че брокерът няма договор
> със собственика на сградата, тогава каква точно е
> свършената работа от брокера и за каква работа
> заслужава той комисионната си, след като е опитал
> да излъже клиента, чиито интереси трябва да
> съблюдава по смисъла на договора?

Ами ако клиентът е закупил друг апартамент, а не показания от брокера - човека нищо лошо не е направил!!! Но е лошо, ако се върне в същия апартамент от огледа и го купи от строителя. Не знам с търсещ клиент какви договори сключват другите агенции, но ние правим само протоколи за огледи, където пише цената и размера на нашата комисионна. Но за незавършени сгради сме дори без комисион и работим само с договори със строители.
Би било глупаво да очакваш от човек, видял мястото да не се върне там без теб. Ще се върне и ще си купи каквото е решил. Защото да ти плати би било безсмислено за него. Така че работа със строители - само с договори и без комисион от купувача.
Re: какви да бъдат наказанията когато бъде прескочена АНИ при свършена работа
25-09-2007 - 14:27:14
какви да бъдат наказанията когато бъде прескочена АНИ при свършена работа
Как какви - веднага да бъде фламбиран на клада! Има един форумен пундиот, който може да използвате, за да драсне клечката, тъй като спокойно след това ще може да възкликнете по негов адрес: О, свещена тъпота!
Анонимен потребител
Re: какви да бъдат наказанията когато бъде прескочена АНИ при свършена работа
25-09-2007 - 15:38:39
Я едно въпросче. Казваш:
Quote

където пише цената и размера на нашата комисионна

Какво става ако купувача купи имота на друга цена?
Пример - вие сте му предложили нещо на цена Х и той е отказал защото цената му се е видяла висока. След време друга АНИ му предлага същото нещо на цена Х-1000. Пита се в задачата дължи ли ви клиента в този случай комисиона или не?

Колко време важи това че го е гледал? Да кажем това което е гледал е спряно от продажба и след 2 години пак се появява. Човека иска да го купи. Дължи ли ви нещо за това че го е гледал преди 2 години.

Къде е проблема - АНИ иска пари за "информацията", а не за услугата. Ако АНИ вземаха пари за услугата - нямаше да им пука. Какво като купувача се е върнал - АНИ никаква услуга не му е свършила.

Quote

за незавършени сгради сме дори без комисион и работим само с договори със строители
Нали твърдеше в другата тема, че след като има обява и трябва да се плаща комисиона защото "Продава ..." означавало услуга. Я си представи че гледам твоя обява за жилище в строеж - аз по твоята логика трябва да си мисля че има комисиона, пък то изненада - няма smiling smiley. Ето затова всичко трябва да се пише в обявата, а не да се крие.
Re: какви да бъдат наказанията когато бъде прескочена АНИ при свършена работа
25-09-2007 - 16:20:21
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Я едно въпросче. Казваш:
Цитат:където пише цената
> и размера на нашата комисионна
>
> Какво става ако купувача купи имота на друга
> цена?
> Пример - вие сте му предложили нещо на цена Х и
> той е отказал защото цената му се е видяла висока.
> След време друга АНИ му предлага същото нещо на
> цена Х-1000. Пита се в задачата дължи ли ви
> клиента в този случай комисиона или не?
Не, не ни дължи нищо. Но ако беше отишъл директно при строителя, за който е получил информация от нас би следвало да дължи неустойки, защото реално ние сме го срещнали с този човек, т.е. ние сме посредничили.
>
> Колко време важи това че го е гледал? Да кажем
> това което е гледал е спряно от продажба и след 2
> години пак се появява. Човека иска да го купи.
> Дължи ли ви нещо за това че го е гледал преди 2
> години.
>
> Къде е проблема - АНИ иска пари за "информацията",
> а не за услугата. Ако АНИ вземаха пари за услугата
> - нямаше да им пука. Какво като купувача се е
> върнал - АНИ никаква услуга не му е свършила.
Напротив, АНИ му е посредничила при срещата с въпросния строител. Но за това, че го е гледал преди 2 години в никакъв случай не може да ни дължи нищо. Щом се спре веднъж от продажба нашият договор със строителя се прекратява. Ако той ни е харесал и иска след 2 години да го предложи пак - прави се нов договор. Ако нямаме такъв обаче - никакви претенции към клиента.
>
Цитат:за незавършени сгради сме дори без комисион
> и работим само с договори със строители
> Нали твърдеше в другата тема, че след като има
> обява и трябва да се плаща комисиона защото
> "Продава ..." означавало услуга. Я си представи че
> гледам твоя обява за жилище в строеж - аз по
> твоята логика трябва да си мисля че има комисиона,
> пък то изненада - няма . Ето затова всичко трябва
> да се пише в обявата, а не да се крие.
Ами в обявите ни винаги си пише за ново строителство с големи, черни букви ”БЕЗ КОМИСИОН ОТ КУПУВАЧА!” winking smiley И не съм казала, че след като има обява, има и комисионна. Казах, че след като има оглед и среща, има комисионна. Две различни неща.
Анонимен потребител
Re: какви да бъдат наказанията когато бъде прескочена АНИ при свършена работа
25-09-2007 - 16:54:21
Ако строителят му предложи цена Х-1000 какво правим? Има ли той право да купи от строителя или не? Ако минава през вас цената е Х, а от строителя Х-1000 (тука оставяме настрана комисионата). Аз съм подписал че вие ми го давате на цена Х. Реално офертата на строителя е друга - друга цена.
Примерче - Фантастико рекламира мляко Верея. Аз от брошурка на Фантастико научавам за това мляко. Имам ли право да си го купя директно от производителя или дължа нещо на Фантастико за рекламата?

Quote

”БЕЗ КОМИСИОН ОТ КУПУВАЧА!”

Значи като е за без комисиона може да се пише, а кото е с - неможе. Според мен цената на услугата винаги трябва да се пише, защото просто иначе няма как да се знае че изобщо се предлага услуга.
Re: какви да бъдат наказанията когато бъде прескочена АНИ при свършена работа
25-09-2007 - 17:22:35
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако строителят му предложи цена Х-1000 какво
> правим? Има ли той право да купи от строителя или
> не? Ако минава през вас цената е Х, а от строителя
> Х-1000 (тука оставяме настрана комисионата). Аз
> съм подписал че вие ми го давате на цена Х. Реално
> офертата на строителя е друга - друга цена.
> Примерче - Фантастико рекламира мляко Верея. Аз от
> брошурка на Фантастико научавам за това мляко.
> Имам ли право да си го купя директно от
> производителя или дължа нещо на Фантастико за
> рекламата?
Цитат:”БЕЗ КОМИСИОН ОТ КУПУВАЧА!”
> Значи като е за без комисиона може да се пише, а
> кото е с - неможе. Според мен цената на услугата
> винаги трябва да се пише, защото просто иначе няма
> как да се знае че изобщо се предлага услуга.

МНОГО неуместен пример, бих казала - този с млякото. Няма да коментирам защо.
М/у другото няма да ти излезе по-евтино.

Тинки, не си работил като брокер, нали? Нека да ти обясня още нещо тогава: когато сключим договор със строител, това се прави с цел и ние, и той да предлагаме един и същ имот на една и съща цена. Ние нашата комисионна си я вземаме от строителя и следователно съвсем спокойно предлагаме на една цена с него. Тук се разчита на по-голям брой продажби, а не на по-висок комисион. До преди малко се мъчих да разясня, че именно практиката на такива агенции, които нямат договор със строител и си търсят комисионната от купувача, е неуспешна.

Относно моженето и неможенето: понеже всеки, който отива в АНИ знае, че ще му поискат пари, когато няма такава вероятност, за да привлечеш повече хора, го споменаваш изрично в офертата. А и за да се отличиш от другите агенции.
Re: какви да бъдат наказанията когато бъде прескочена АНИ при свършена работа
25-09-2007 - 19:35:45
Щом брокер от АНИ ти е показал даден имот и ти го закупиш му дължиш комисионна. А каква работа се работи, докато стигнете до разходката за показване, можеш да разбереш като си отвориш АНИ и сам опиташ.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход