Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

цена на имот в село Здравец, Област Варна

Публикувано от Grandeva 
цена на имот в село Здравец, Област Варна
02-09-2007 - 10:44:49
харесахме със съпруга ми къща в това село.Постройката е стара, на два етажа РЗП на двата етажа е около 130кв.м.Къщата се нуждае от основен ремонт на втори етаж, тъй като е гредоред, олющена мазилка вътре, няма септична яма.Инъче за стара къща е запазена.Прилеважащия парцел към къщата е 2.5 дка, т.е два парцела обединени в един.Градината е страхотна!Продавача предлага имота за 80 000 евро.Искам малко да смъна от цената и поредложих 65 000 евро.Не се съгласи.
Кажете ориентировъчно колко мога да кача още върху 65 000евро?Колко върви квадрата там.Интересувах се по агенции -около 20евро/м2.
Благодаря Ви!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-02 10:45 от Grandeva.
Re: цена на имот в село Здравец, Област Варна
03-09-2007 - 09:12:51
ами какво да ви кажа, и аз на ваше място сигурно щях да искам малко по-ниско, обаче имам малко опит в обикалянето... 80к/65к разликата не е голяма, после сте си намерили продавач който наистина продава, а не вдига цената при всяко питане, и не пита другите 12 наследника за всичко... и на всичкото отгоре имотът ви харесва... не се стискайте да не избяга птичето. Поне моя опит сочи това, нормален пазар в Б-я няма, сериозни продавачи също. Колкото за купувачи - много са малко хората дето ценят и биха купили подобен имот за себе си с цел да живеят там - а това е най-дългосрочната инвестиция.
Abu
Re: цена на имот в село Здравец, Област Варна
03-09-2007 - 17:34:53
Не твърдя, че реалната цена е 80000 евро, ама като знам какви кочини се предлагат за същите пари из околните села! Просто няма избор. А с. Здравец си е читаво, дори бих казал, най-свястното варненско село.
Че постройката е стар гредоред е минус, но все пак е по-добре, отколкото да е реновирана неизвестно от кого и как и това да е натежало допълнително в цената. Ако наистина купувате с цел лично ползване, цената си струва. При евентуална продажба също има място за печалба, но вече зависи колко подобрения ще правите.

ПП Ако имах парите, аз лично не бих рискувал да се пазаря и да отлагам сделката, щото нищо свястно не се предлага напоследък. Да не си останете с парите и да няма какво да купите! Пък ако толкова държите да се пробвате в преговори, опитайте на по-разумна отстъпка - някъде 5-10% (тъкмо да покриете разходите за отходна яма и някои дребни ремонти).
Re: цена на имот в село Здравец, Област Варна
03-09-2007 - 18:39:15
Какво е положението с инфраструктурата на селата около Балчик? Гледам че там цените са доста по-ниски.
Abu
Re: цена на имот в село Здравец, Област Варна
03-09-2007 - 23:43:48
В общи линии: цивилизацията е на 50 км, забрави за море, хасфалт тук-там има, манагали бол, ток и вода - когато се случи... Трагедия, ама има още англичани, дето кълват. Някое конкретно село ли те интересува?
Re: цена на имот в село Здравец, Област Варна
03-09-2007 - 23:55:17
Ако питаш за канализация- няма, ама то и във Варна навсякъде няма, та това го слагам към белите кахъри. Другите неща зависят от селото. В Соколово е добре, че е само на 6 км от морето. За тия пари- 65 000 евро може да се купи къде-къде по-запазена къща от описаната и ремонт да се направи. Е парцела ще е с около декар по-малък, ама предполагам, че няма да си правиш зеленчукова градина.
Re: цена на имот в село Здравец, Област Варна
04-09-2007 - 08:25:31
80,000 Евро???

Като гледам какви цени искат, задминаха Хамериканците...


[www.buying-investment-property.info]

.[www.beinsadouno.org]
Re: цена на имот в село Здравец, Област Варна
05-09-2007 - 19:21:16
Аз гледах че там (Соколово) има за 30-40 000 Е доста читави къщи.
А под инфраструктура разбирам канализация, честота на транспорта до/към града и интернет (сериозно). Последното вече видях че го има ! Тока и водата не ги поставям под дискусия.
Е, ако детска градина и малък парк с люлки се намери, става топ smiling smiley
Мисля една комбинация, но да видим дали ще стане.
Re: цена на имот в село Здравец, Област Варна
05-09-2007 - 23:13:16
М-у другото 80,000Е ми се струва колосална цена при положение, че трябва и да се инвестиват още бая пари за ремонт, канализации, т.н. 2.5 декара е хубаво, но трябват ли ви? Гледах наскоро в Австрия за 130,000Е съвсем прилични къщи.
Abu
Re: цена на имот в село Здравец, Област Варна
06-09-2007 - 08:12:29
Grandeva вече сигурно е купила имота в с. Здравец, а вие си мелите за Соколово, че и за Австрия. Какво общо имат? Здравец може да се сравнява с Аврен или Приселци, обаче там ситуацията е много по-зле, а цените са още по-солени. Да не говорим кои са аборигените... Другото чисто село е чак след Провадия - Тутраканци. За трето във Варненска област не се сещам (може би мутренско-прокурорската симбиоза в с. Чайка). Изборът е изключително ограничен, затова и не се чудя на цената.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход