Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Аман от фалшиви обяви!

Публикувано от zlostyr 
Аман от фалшиви обяви!
24-08-2007 - 14:48:01
avatar
Обаждам се днес на следната обява:
Обява
и отсреща ми казват, че цената вече не е 700 ами 750 Е на м2. Иначе на самата обява пише - "Актуалност: 24-08-2007".
Още по интересното е, че в обявата е написано "Груб строеж - пуск. до 1 година", но по телефона ми казват, че ще е готов към средата на 2009-та година. moody smiley
Питам и за една друга обява:
Обява 2
със същата актуалност - за нея пък ми казват, че апартамента бил спрян от продажба. Да не говорим, че заглавните части на обявата е написано: "Начална фаза - пуск до 2 г.", а в текста на обявата - "пуск 12.07г". Може би ще ги пуснат на 2-а, 3-та плоча...

"Дом от зора" са абсолютно некоректни. Не може да пише, че офертата е актуализирана днес и цената да не е вярна. И апртамента да е готов след 2 години, а на обявата да пише след една.

И на трета обява(от друга агенция) ми казаха че цената не е актуална, само че затворих прозореца на браузъра и не ми се търси пак.

И след всичко това брокерите искат и такса оглед да им се плаща. А на мен някой ще ми плати ли телефона, който съм навъртял за да разбера, че обявите са фалшиви???

П.П. Специално за Продавач - на почти всички обяви съм кликнал на линк-а "При проблем с оферта" и съм пратил репорт на имоти.нет, че обявата е менте. Естествено, не мога за всички, защото тия от "Дом от зора" са пуснали по една обява от 1-и до 10-и етаж за западно, източно и не знам какво изложение....
Re: Аман от фалшиви обяви!
24-08-2007 - 14:55:01
avatar
След като пратих репорти, забелязах, че на обявите се появи следното:

"Офертата е маркирана като проблемна"

Браво на имоти.нет!
Re: Аман от фалшиви обяви!
24-08-2007 - 16:38:16
Наистина не само че е некоректно, но е и много досадно и изнервящо. Да не говорим че купувача, в случая ти zlostyr, губи не само пари,но и ценно време. Наистина е ужасно нали? За съжаление не само ти попадаш в тази ситуация. Ежедневно на тези оферти звънят доста хора, които реагират като теб. А и как по друг начин? Нормално е да се вбесиш и да оплюеш всички агенции.
Ако недоумяваш защо стоят тези "куки" ще ти обясня с удоволствие smiling smiley Стоят защото ти виждаш (като влезнеш в сайта и търсиш жилище) най-ниската оферта (в случая тази за 700 евра), която ти изглежда перфектна Е кажи ми кой нормален не би звъннал? Обаче в последствие установяваш, че тази оферта я няма, но те заливат с други. Идеята на тези агенции е да звъннеш и по този начин да те привлекат като клиент,т.е да ти обяснят мирно и кротко че такова животно няма, но има къде къде по-хубави,ама маааалко по-скъпи. Ти не се връзваш на това и затваряш телефона нали? Но ще се изненадаш колко други хора "лапват куката" и въпреки че са ядосани, приемат офертите на тази агенция, в случая на "Дом от Зора" Естествено по този начин,коректните агенции губят значителна част клиенти,по простата причина, че не са най-отгоре в класацията
Вярно, не за пръв път се пише че Дом от Зора са некоректни (което наистина е така), но както забелязваш,явно не са умрели от глад. С това изречение исках да кажа,че понякога некоректните печелят повече от коректните. Не е честно нали, но и живота често пъти не е честен. Рабира се има случаи в които агента просто няма как да знае че съответното жилище е продадено и подвежда неволно клиента. Лично аз имам скорошен такъв пример : - 2 двустайни в Манастирски ливади, за които знам от вчера по обяд че са свободни Звъня сутринта на строителите,след като съм изпратил разпределения на клиента и той ги е харесал. От другата страна ми отговарят че вчера един човек е дошъл и е купил и двата апартамента. Е кажи ми тук аз какво съм виновен confused smiley Клиента съответно се разсърди и го загубих sad smiley Иди му обяснявай че вчера е продаден Той т'ва го чува непрекъснато. Така, че zlostyr и агенциите губят от тези "куки" Аз нямам интерес да лъжа никого,но не мога да знам всеки 1 момент какво става с всяка 1 моя оферта.
Quote

"Офертата е маркирана като проблемна"

Браво на имоти.нет!
За съжаление утре, ако потърсиш същата оферта, мога да се уловя на бас, че ще я намериш актуална
Quote

И след всичко това брокерите искат и такса оглед да им се плаща.
Аз лично не вземам такса оглед на клиентите си. Но искам да те помоля нещо
Темата ти е Аман от фалшиви обяви! Обърни нещата сложи свестен брокер и нелоялен клиент( или клиент турист) Постави се на мястото на брокера (нали в случая си добрия купувач) и си предстяви пред себе си клиент, който е нагъл, арогантен и би направил всичко само и само да те прескочи(като брокера който иска само и само да ти вземе парите), да не говорим че няма скорошно намерение да купува нищо Е, питам аз, тогава кой ще плати на брокера бензина, телефоните и най-вече изгубеното време, а защо не и нерви :g:
И още нещо Винаги ще има добри и лоши брокери, както и винаги ще има лоялни и нелоялни клиенти. Ако ги няма лошите,как ще разберете кои са добрите? и обратното moody smiley: :!:
Анонимен потребител
Re: Аман от фалшиви обяви!
24-08-2007 - 17:18:38
Quote

Лично аз имам скорошен такъв пример : - 2 двустайни в Манастирски ливади, за които знам от вчера по обяд че са свободни Звъня сутринта на строителите,след като съм изпратил разпределения на клиента и той ги е харесал. От другата страна ми отговарят че вчера един човек е дошъл и е купил и двата апартамента. Е кажи ми тук аз какво съм виновен

Ами затова собственикът или стоителят трябва да знаят кой им продава имота и да имат сключен договор с него, в който е упоменато, че ще го информират при продажба. А сега какво - всяка АНИ си пуска обяви на килограм за имоти дето собственикът и идея си няма, че и те му го продават. И АНИ кога разбират, че е продаден - ами когато се обади някой купувач и те съответно звъннат на собственика. Е как да не се вбесиш. А още по лошото е като се обадиш и кажат ами той е продаден вече - и като питаш ами що не сте си свалили офертата - мълчание. Айде в твоя случай не е такъв - дето се вика в последствие си разбрал че е продаден, ама да знаеш, да не свалиш своевременно офертата и да обясняваш че тя не е за зарибяване - е това не го разбирам.

Има едно много лошо нещо при АНИ - вместо "лошите" да вземат пример от "добрите" и да се "поправят" се получава така че добрите се "влошават", а от там всички губят

[forum.imoti.net]

Re: Аман от фалшиви обяви!
24-08-2007 - 17:18:46
avatar
До змея:

Това за куките ми е пределно ясно. Аз обаче на тия куки няма да се хващам. Наясно съм, че строителя може да промени цената или да продаде без знанието на брокера, за което самият брокер не е виновен. Само че, когато пише, че обявата е с актуалност от днес и цената не е вярна, както и срока на завършване на жилището е грешен, това е супер нахално!
Вярно е, че понякога некоректните печелят повече от некоректните, но поне можем да използваме форумите да обменяме информация за да отсеем некоректните.

"И още нещо Винаги ще има добри и лоши брокери, както и винаги ще има лоялни и нелоялни клиенти. Ако ги няма лошите,как ще разберете кои са добрите? и обратното !"

Съгласен съм, че има и некоректни клиенти, които губят времето и парите на брокерите.
Това обаче за мен НЕ е извинение за некоректните брокери!
NBP
Re: Аман от фалшиви обяви!
24-08-2007 - 17:41:11
Аз познавам строителя и наисина вдигнаха цената на 750евро.
Що се отнася до другото... строителите работят на принципа, колкото повече, толкова повече... т.е. колкото повече агенции, толкова повече продадени апартаменти в най-кратък срок.

Доколкото знам обаче голяма столична агенция има договор за изключителни права и това не е Дом от Зора.
Re: Аман от фалшиви обяви!
24-08-2007 - 17:45:49
avatar
Още нещо -

" Цитат:
"Офертата е маркирана като проблемна"

Браво на имоти.нет!


За съжаление утре, ако потърсиш същата оферта, мога да се уловя на бас, че ще я намериш актуална "

Ако е така утре пак ще отворя всички обяви за този обект и пак ще пратя репорт. Ха да видим кой кого smiling smiley
Re: Аман от фалшиви обяви!
24-08-2007 - 17:53:42
Тинки,нито ти се хваля, нито се рекламирам Нашата АНИ няма договори със строителите, но нямаме нито една оферта, както ти казваш "на килограм" И не рекламираме нито един имот без съгласието на строителя или на собственика, но наистина ти казвам че няма вариант при който да знаем какво се случва във всеки 1 момент със всяка една наша оферта. Единствено ако имаме изключителни права със всеки 1 строител, тогава всичко ще ни е актуално. Към това искам да добавя че точно преди седмица бяхме продали 1 апартамент на въпросните строители и жената от търговския отдел започна да се извинява, че не ни се е обадила да ни предупреди че жилищата са продадени...... но сам се сещаш че клиента ни това не го стопли..... Също така не искам да си мислиш (както ти така и останалите), че нещо се жалвам или пък се опитвам да се оправдая. Напротив и аз съм човек и аз бъркам и не ме е срам да си призная. Също така не се сърдя нито на клиента си нито на строителя В случая невярната информация идва от мен,т.е от моята АНИ и аз съм виновен толкова,колкото и онзи който си държи неактуалните оферти нарочно Без значение в случая са обстоятелствата
Quote

ама да знаеш, да не свалиш своевременно офертата и да обясняваш че тя не е за зарибяване - е това не го разбирам.
Няма и да го разбереш, защото явно си от модела на хората, за които думата все още значи нещо. Тази оферта се поддържа неактуална с цел да се появи най-отгоре при твоето търсене. Когато е най-отгоре ти гледаш първо нея, а не отиваш на последната страница с офертите нали? Ами това е идеята на тези АНИ да им се обадиш.....пък оттам нататък - каквото сабя покаже
Quote

вместо "лошите" да вземат пример от "добрите" и да се "поправят" се получава така че добрите се "влошават", а от там всички губя
Затова нещо , за съжаление, си много прав





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-08-24 18:17 от zmeq_87.
Re: Аман от фалшиви обяви!
24-08-2007 - 18:08:18
Quote

това е супер нахално
Да, zlostyr вярно е, за съжаление е вярно, но какво можеш да направиш по въпроса освен репорта до имоти.нет?
Quote

но поне можем да използваме форумите да обменяме информация за да отсеем некоректните.
Много добро предложение zlostyr! Само, че ще трябва да го правите Вие - клиентите
Подкрепям те напълно, но да плюя по колегите си и то в такъв голям форум, макар да знам че са некоректни....... съжалявам, но е под достойнството ми и затова няма да го направя
Quote

Това обаче за мен НЕ е извинение за некоректните брокери!
Не само че това не е извинение, въобще няма извинение за това нещо Аз просто те помолих да погледнеш нещата от другата страна и съм ти благодарен че го направи smiling smiley
Искам само да ти кажа, че всичко е до характера и възпитанието на отделния човек
Ако си гадна мижитурка,която дебне като невестулка..........чакай извинение...... било то такова, каквото ти казваш. Но ако си човек с поне капка морал нещата стоят съвсем различно smoking smiley Поправи ме ако бъркам
Цитат:
Ако е така утре пак ще отворя всички обяви за този обект и пак ще пратя репорт. Ха да видим кой кого

Упоритостта му е майката smiling smiley Може и да успееш да се пребориш smiling smiley Пожелавам ти успех



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-08-24 18:11 от zmeq_87.
Анонимен потребител
Re: Аман от фалшиви обяви!
25-08-2007 - 10:35:26
Оправия има.

Ако си спомняш преди време имаше една агеция Витоша - дето бълваше зарибяващи оферти в Софийски имоти. Това там си беше фирмена политика. Брокери от тази агенция са споделяли, че и на тях не им е приятно да пускат такива оферти ама - "шефът каза да пускаме". Та тази агенция последните 3-4 години не съм я чувал - закриха ли я, смениха ли и името - не знам какво стана с нея.

Да се върнем пак на неактуалните оферти. Разбирам те, че и най-добро желание да имаш няма как да знаеш точно в момента, в който ти се обадя дали някой не е купил апаертамента преди 2 минути. Според мен начина на проверка на това дали офертата е актуална или не не е добър. Какво се прави сега - ами да кажем ти веднъж седмично проверяваш дали офертата е актуална (може и през ден). Като ти се обади клиент ти пак проверяваш. Значи да го кажем така - ти звъниш телефони и питаш - "продава ли се още" и получаваш отговор - "продава се". И така да кажем 3-4-5 месеца ти звъниш телефони за да се увериш, че офертата е актуална. Аз ти предлагам друг подход - вместо ти да звъниш постоянно и да питаш още ли се продава, продавачът да ти звънне като го продаде. Освен това може да се направи и "засечка" между агенциите. По принцип един имот се продава от няколко агенции. Предполагам те много добре знаят кои освен тях продава същия имот. Е, може просто една АНИ като продаде имота да уведоми останалите. Сега възниква въпроса - защо да го прави - ами днеска тя ще уведоми останалите, утре те нея.

Ако направим един "mix" от горните подходи - в смисъл АНИ проверява веднъж седмично, има договорка със собственика той да я уведоми при продажба, има практика АНИ да се информират едни други като продадат имот, може доста да се намалят неактуалните оферти. Естествено, ако някой е решил да зарибява пазара - ще го направи, ама него много бързо ще го "надушат" и ще го изолират. Въпроса е как един коректен брокер да не го объркат с онзи дето зарибява. Защото съгласи се, че ако аз се обадя на зарибяваши оферти и ми е писнало от тях и после се обадя на теб и твоя оферта се окаже неактуална (не по твоя вина - ти не може да знаеш дали не е продаден преди 2 минути) аз автоматично те причислявам към зарибяващите просто защото ми е писнало от тях.

В този ред на мисли да напиша няколко реда за още едно мое наблудение. Обаждам се на оферта и отсреща ми казват - "ами то колегата я води". Питам дали е актуална - "ами не знам - колегата я води". Не може в една агенция информацията да не е общодостъпна и аз да не мога да получа отговор на прост въпрос. Не може само един човек да знае всичко за една оферта, а всички останали да са в пълно неведение. По този начин се създава впеатление че АНИ всъщност е механичен сбор от брокери, които отговарят на един и същ телефон и имат общ адрес. Ето това за мен като клиент е най-страшното. Аз оставам с впечатление, че ако нещо се обърка от АНИ ще кажат - ами съжаляваме, той този брокер беше некадърен - уволнихме го. Аз искам да имам усещането, че цялата АНИ работи за мен. Примерно, човек като си купи Мерцедес знае, че цялата компания стои зад тази кола, а не само Ханс дето я е сглобил. Сега на мен ми е ясно, че в основата на това всички прокери в една АНИ да не работят като екип а всеки за себе си, е начина на плащане. Ама тука вече е ролята на ръководството на съответната АНИ да разреши проблема - как хем този който работи поевече да получава повече, хем да не се работи всеки за себе си.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход