Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

проблем с наемател

Публикувано от rosie03 
Анонимен потребител
Re: проблем с наемател
24-08-2007 - 09:50:26
Ами например самоуправство. Пък и нали се сещаш, че може да си сменяте бравите през ден.

Нека да разгледаме следната ситуация. "А" дава на "Б" под наем жилище, за което "А" и "Б" имат подписан договор. "А" продава на "В" жилището си. Както се сещате "Б" не е страна по тази сделка за продажба и няма от къде да знае, че жилището си е сменило собственика.

Така че, според мен първото, което трябва да се направи е да му изпратите една покана да напусне естествено в разумни срокове, а не днес за утре. И добре е да имате някакъв документ, че я е това ваше писмо. Ако не се изнесе се обръщате към съда.
Re: проблем с наемател
24-08-2007 - 09:59:47
Тинки,това е така, ако има договор за наем.А след като няма тои ,не е наемател,а самонанесал се.
Анонимен потребител
Re: проблем с наемател
24-08-2007 - 10:23:44
Дори и да няма договор предполагам той ползва помещението да кажем от 2-3 години. Хората, които живеят в блока ще свидетелстват, че той го е ползвал под наем. Няма да можеш да го изкараш самонанесал се.
Re: проблем с наемател
24-08-2007 - 10:51:56
разбивай ключалката и се нанасяй, да не ти пука, имота си е твой. Слагай нова ключала и една фалшива лепенка СОТ и си готов winking smiley . Многократно съм се убеждавал че институциите не могат да ти помогнат, сам трябва да се бориш за правата си. Действай смело, не се плаши spinning smiley sticking its tongue out
Анонимен потребител
Re: проблем с наемател
24-08-2007 - 11:06:34
при този вариант нещата опират до това кой е по-голям бабаит.

А като чета:
Quote

посъветвате какви са правните възможности да го принудя да изнесе вещите си оттам и да се защитя от евентуална агресия от негова страна
не ще да е собственикът.
Re: проблем с наемател
24-08-2007 - 11:27:19
не бъди ДРИСЛЬО и защити правата си.

ИЗХВЪРЛИ самонастанилия се и влез във владение както е по закон.

Друго каквото и да правиш, просто си ПУТЬО.

Pрочети внимателно това по-долу:

[lex.bg]
Re: проблем с наемател
24-08-2007 - 16:23:15
Най-много ми хареса идеята с едрия мъж, преспал в апартамента си.

Quote

Ето начина по който ние решихме проблема :
- Новия собственик, едър здрав мъж преспа една ве4ер в апартамента
Какво е ставало вечерта, историята мъл4и, но на следвашия ден жената се беше изнесла :-)

Моя "наемател" се изнесе. Не се наложи да ползвам полиция. Наистина всичко опира до бабаитлък. Благодаря на всички, които се включиха с полезни съвети. smiling smiley
Re: проблем с наемател
26-08-2007 - 16:39:52
явно повечето сте отскоро тук и не сте следили тази дискусия [lex.bg]
законово е трудно дори и да се е самонастанил.
затова бях питал за клауза но се оказа че дори и да има такава пак трябва да се мине през съд.

Re: проблем с наемател
26-08-2007 - 17:14:39
dikobraz
тази дискусия в lex беше една от наи - интересните и поучителни теми - и аз се сещам често за нея.
Re: проблем с наемател
04-09-2007 - 09:41:45
denin Написал:
-------------------------------------------------------
> Сменете бравата и се нанесете.Ваше право е.Нека Ви
> съдят,но с какво право?Вие сте в собствения
> имот.Въпроса е какво правите с нещата на
> наемателя?Вземете свидетел и опишете какво има
> вътре...,за да няма после имаше това и
> онова...........

Моля Ви, не сменяйте бравата, че после ще Ви съдят. И свидетеля Ви ще опровергаят. Обърнете се към прокуратурата с жалба и дублирайте тази жалба до полицията. Прокурорът ще Ви свърши работа. Има дежурен такъв денонощно в районната прокуратура.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход