Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сграда без АКТ 16

Публикувано от Хамелеон 
Сграда без АКТ 16
05-08-2007 - 14:41:51
Моля ви дайте съвет какви са рисковете при покупка на апартамент в кооперация, която все още няма АКТ 16. Всички ме успокояват (агенции и продавача), че никви проблеми няма да има и точно това ме смущава. Другото, което е съмнително е цената, а тя е доста под нормалната за такова жилище. Също така кооперацията е строена доста отдавна, може би преди 10-12 години, щом досега няма АКТ 16......???
Посъветвайте ме нещо... confused smiley
Re: Сграда без АКТ 16
06-08-2007 - 00:59:20
Пали гуменките и........ БЯГАЙ! eye popping smiley
Re: Сграда без АКТ 16
06-08-2007 - 13:05:05
Ами така като гледам някой е почнал да строи и са му сваршили парите , след което е продал сградата та сега новият собственик тарси пари да я доизкара и може би за това е толкова ниска цената ама може и да има проблеми с узаконяването.
Re: Сграда без АКТ 16
06-08-2007 - 15:04:24
Хамелеон ,
мисля, че не бих купил апартамент останал непродаден години наред, дори да имаше разрешение за ползване. Дори смятам ,че не бих си губил времето за оглед.
Няма и разрешение за ползване !!! както казва Коминче - бягай!
Abu
Re: Сграда без АКТ 16
06-08-2007 - 18:04:55
Има и приемливи обяснения, например:
Мои познати преди седмица закупиха апартамент в сграда без акт 16. Трябвало е да я завършат 1998-а, ама строителят продал на акт15 и изчезнал. Собственикът на земята печели делата срещу закупилите на акт15, понеже правото на строеж е изтекло, а тиквите не са се намъдрували да завършат сградата със свои средства и т.н. Та така - собственикът иска по 10 000 евро на апартамент, за да завършат строежа и да задвижат процедурата по издаване на акт16. Старите купувачи, които нямат или не искат да дават тези пари, продават апартаментите си (които не могат да ползват) за по 15 - 20 х. евро. Моите познати платиха 17 000 евро на старите собственици (тия, излъганите) и 10 000 на собственика на земята (вече и на сградата) за апартамент 80 м2 с общите части. Останалите спорни апартаменти също бяха купени в рамките на една седмица и вече текат ремонтно-довършителните работи. Надяват се до Нова година да имат положителен резултат. Всичко е минало през опитни адвокати (техни роднини) и нямат големи притеснения относно документацията по сделката и по бъдещото въвеждане в експлоатация.

Като цяло, това е едно чудодейно разрешение на десетгодишен проблем и е твърде вероятно другаде да не се получи, затова мноооого предпазливо с такива сгради!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход