Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Обмяна на имоти м/у. агенциите, как?

Публикувано от Хамелеон 
Обмяна на имоти м/у. агенциите, как?
02-08-2007 - 16:09:35
Здравейте на всички,
в момента продавам едно жилище и с парите + доплащане ще си купя друго. Работя с една агенция, която ще движи и двете сделки.
Значи не ми е ясно едно нещо и не смея да питам и брокера си (вземе да се обиди нещо). А ми е много любопитно. В момента и аз и той търсим жилище каквото аз искам да си купя и сме се разбрали ако видя някоя обява която ми хареса веднага да му звъня, че той да провери....
Добре аджаба как той проверява обяви на други агенции? И как примерно ще ми помогне да си купя апартамент обявен от друга агенция?? Тая друга агенция излиза че нищо няма да спечели....? Явно има някакъв процент за размяна на обяви м/у агенциите. Евентуално може би ще си разделят моята комисионна на две или как?
Кажете къде е хватката confused smiley confused smiley confused smiley
Re: Обмяна на имоти м/у. агенциите, как?
02-08-2007 - 16:50:48
Евентуално както се разберат, така ще стане smiling smiley
Не се тревожи за агенциите, хватка няма. Щом си избрал вече посредник, довери се на твоя човек да проверява обявите на другите си колеги - той много по-лесно ще разбере доколко анонсираното е истина и ще ти спести доста напразни телефонни разговори, а и ходене по неистински оферти за привлекателна цена smiling smiley
Твоят ангажимент е към твоя посредник. Той ще се договори с колегите си.
Успех!
по класическия начин наложен през последните 15 години
03-08-2007 - 00:00:44
avatar
"Добре аджаба как той проверява обяви на други агенции?"

Може да ги провери така както ти не можеш. Още по описанието на имота и по името на агенцията ще разбере има ли го изобщо този имот или го няма на пазара (справка - това, което е в реклама не винаги е истинско и невинаги е неактуално).
Твоят брокер може да провери имота, който искаш да купиш до девето коляно като може да намери всички предходни нотариални актове и да знае кой от кого е купил имота и колко пъти е бил препродаван - нещо, което можеш и ти да свършиш, но ще ти коства усилия и време, ако изобщо знаеш как изобщо може да стане товаsmiling smiley

"И как примерно ще ми помогне да си купя апартамент обявен от друга агенция?"

Много просто - първо ако си търсиш сам имота - агенцията, която го продава ще ти иска комисион върху цената - ако си с твоя брокер никой нищо не ти иска, защото се очаква от брокера с който работиш да свърши работата по предварителния договор и сделката вместо сама да го свърши агенцията, която продава имота. С две думи - купувача плаща на своя брокер и продавача на своя. Двамата брокера си поделят задълженията по продажбата и всеки получава възнаграждениято си от своя клиент - ти като купувач плащаш на брокера, който ти търси имота, а продавача на този, който му продава имота.




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: по класическия начин наложен през последните 15 години
03-08-2007 - 11:57:51
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
С две думи -
> купувача плаща на своя брокер и продавача на своя.
> Двамата брокера си поделят задълженията по
> продажбата и всеки получава възнаграждениято си от
> своя клиент - ти като купувач плащаш на брокера,
> който ти търси имота, а продавача на този, който
> му продава имота.
>


И аз ако сам си купувам имота и съм си свършил всичко - поделил съм си задълженията с брокера на продавача - той на какво основание ми иска комисионна?
Само не казвай, че защото е пуснал обява smiling smiley
Re: по класическия начин наложен през последните 15 години
03-08-2007 - 13:42:12
avatar
kiko Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> С две думи -
> > купувача плаща на своя брокер и продавача на
> своя.
> > Двамата брокера си поделят задълженията по
> > продажбата и всеки получава възнаграждениято
> си от
> > своя клиент - ти като купувач плащаш на
> брокера,
> > който ти търси имота, а продавача на този,
> който
> > му продава имота.
> >
>
>
> И аз ако сам си купувам имота и съм си свършил
> всичко - поделил съм си задълженията с брокера на
> продавача - той на какво основание ми иска
> комисионна?
> Само не казвай, че защото е пуснал обява

Такива условия са приети на пазара нямаш сметка да си търсиш сам освен за офертите "Без комисион от продавача". Тези условия не съм ги измислил аз това го е наложил пазара. Каквото и да ти кажа трудно ще те убедя, а и не се опитвам просто казвам, че няма смисъл сам да си търсиш имот - плащаш същото, но можеш да се издъниш от незнание - не говоря само за проверка за тежести както си мислят повечето хораwinking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: по класическия начин наложен през последните 15 години
03-08-2007 - 14:49:36
avatar
kiko Написал:
-------------------------------------------------------


> > И аз ако сам си купувам имота и съм си свършил
> всичко - поделил съм си задълженията с брокера на
> продавача - той на какво основание ми иска
> комисионна?
> Само не казвай, че защото е пуснал обява


Не,не си си свършил всичко сам.Куп теми има по този въпрос.Прочети и разбери.
Най-елементарното-щом ще си работиш сам,няма да ангажираш ЗА НИЩО АНИ.Няма да й се обаждаш,ЗАЩОТО ТЯ НЕ РАБОТИ "НА ПАРЧЕ"!
Това значи да си направиш всичко сам!
Re: по класическия начин наложен през последните 15 години
03-08-2007 - 16:28:42
Ама как бях сигурен че точно ти ще ми затвориш устата...
:}
:}
Ти ли ще ми кажеш дали да се обаждам на АНИ или не?!
Re: по класическия начин наложен през последните 15 години
03-08-2007 - 16:53:15
avatar
kiko Написал:
-------------------------------------------------------
> Ама как бях сигурен че точно ти ще ми затвориш
> устата...
>
>
> Ти ли ще ми кажеш дали да се обаждам на АНИ или
> не?!

Казвам ти го,за да не се излагаш.Решението е твое.
Re: по класическия начин наложен през последните 15 години
03-08-2007 - 17:03:24
Що не се притеснявате за вашите си излагания...
Re: по класическия начин наложен през последните 15 години
03-08-2007 - 17:30:47
avatar
kiko Написал:
-------------------------------------------------------
> Що не се притеснявате за вашите си излагания...


:} :} :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход