Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за недвижимо имущество

Публикувано от peternm 
Въпрос за недвижимо имущество
31-07-2007 - 19:45:20
Здравейте.
Аз не съм от София и уча в София за момента, но виждам че в родния ми град няма перспектива, мечтая (за сега) да си купя жилище в столицата.
Нямаме пари и големи възможности, ако продадем в гр. Плевен едно жилище и в рамките на ~ 34,-35 000 евро възможно ли е да си купим жилище в София? да е обзаведено и да може да се живее в него.
Естествено като всички хора и аз имам претенции за квартали, да не са онзи циганския и най-крайните на Люлин, Ботунец, Кремиковци smiling smiley))
Младост го харесвам - всичко изброено е примерен вариант?
Защото може да използваме и обзавеждането - част поне от стария ми апартамент.
Благодаря на всички, които ще се отзоват на молбата - запитването ми!
Лек ден ви желая.
Re: Въпрос за недвижимо имущество
31-07-2007 - 21:17:21
от другия форум виждам че сте на правилното място. направих си труда да задам параметрите има над 300 обяви. вече опира до въпрос на избор на място, има дори и в младост. ама като гледам квадратурите няма да се съгласите.
Re: Въпрос за недвижимо имущество
31-07-2007 - 22:32:35
avatar
peternm Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте.
> Аз не съм от София и уча в София за момента, но
> виждам че в родния ми град няма перспектива,
> мечтая (за сега) да си купя жилище в столицата.
> Нямаме пари и големи възможности, ако продадем в
> гр. Плевен едно жилище и в рамките на ~ 34,-35 000
> евро възможно ли е да си купим жилище в София? да
> е обзаведено и да може да се живее в него.
> Естествено като всички хора и аз имам претенции за
> квартали, да не са онзи циганския и най-крайните
> на Люлин, Ботунец, Кремиковци ))
> Младост го харесвам - всичко изброено е примерен
> вариант?
> Защото може да използваме и обзавеждането - част
> поне от стария ми апартамент.
> Благодаря на всички, които ще се отзоват на
> молбата - запитването ми!
> Лек ден ви желая.

1.Не си от София,което не е срамно!
2.Ако си от София,едва ли родителите ти ще са още на квартира.
3.В непрестижните за теб райони като Люлин,двустаен панел се обажда на 44000-47000Е.
За обзавеждане не си и мечтай.Тези цени са за 1-ви и 8-ми/последен етаж/,по старото БДС.
4.В Ботунец можеш да купиш същото за 15-20000Е.
5.В Младост гарсониерата средно се връзва на 37-40000Е.



smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-07-31 22:33 от камелия.
уаууsmiling smiley
01-08-2007 - 01:00:31
avatar
peternm Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте.
> Аз не съм от София и уча в София за момента, но
> виждам че в родния ми град няма перспектива,
> мечтая (за сега) да си купя жилище в столицата.
> Нямаме пари и големи възможности, ако продадем в
> гр. Плевен едно жилище и в рамките на ~ 34,-35 000
> евро възможно ли е да си купим жилище в София? да
> е обзаведено и да може да се живее в него.
> Естествено като всички хора и аз имам претенции за
> квартали, да не са онзи циганския и най-крайните
> на Люлин, Ботунец, Кремиковци ))

Възможно е да си купиш в люлин боксониера или при късмет ЕПК гарсониера разбира се и панелка. Незнам как сложи в една линия Кремиковци, Ботунец и Люлин, но явно не познаваш София и като повечето хора не живяли в София смяташ, че Люлин е ужасяващо място, а далеч вече не е такаsmiling smiley Само да ти кажа няколко думи за Люлин - най-хубавия краен квартал между другото много по-голям като население от Плевен, с най-бързата връзка до центъра (метрото) от всички други крайни квартали - 12 минути и влизаш в ЦУМ (него го знаеш със сигурност къде е). Всички големи хипермаркети бързат да отворят врати в Люлин - Технополис, Техномаркет, Метро, Била, Т-маркет, Фантастико (2 броя) едни от най-големите мебелни магазини като Лабиринт, новия магазин на Арон и много други. Люлин също така държи най-ниските цени на жилищата именно заради хора, които мислят като теб, което е хубаво, защото иначе много хора трябваше да теглят по-големи заеми за да живеят в най-големия квартал в София и по-голям от много градове като население - защо го казвам това ли? Защото там са насочени много инвеститорски интереси - където има много хора иска да отвори врати всеки, а това е привилегия за живущите в този квартал.
Овча купел, Надежда, Модерно предградие, Обеля, Дружба, Орландовци, Васил Левски че дори и прехваления Младост не предлагат нищо по-добро от Люлин, а дори напротив, но въпреки това Люлин носи лоша слава от преди 89-та година и заради това все още поддържа най-ниските цени дори и на новото строителство където можеш да намериш жилища в строеж (не на изкоп) за по-малко от 650Е на кв.м нещо абсурдно за Младост или Надежда и ужасната Дружба (като изключим може би комплекс Цариградски, което е близо до теца и под шумното и мръсно цариградско шосе).
Аз освен, че не бих живял в изброените по-горе квартали не харесвам и Банишора, Света Троица, Красна поляна, но те са по-близо до центъра и са по-предпочитани от Люлин - но на мен не ми харесват ама грам, а за сравнение на цените и дума не може да става.
Ако нямаш възможност да изтеглиш голям кредит изтегли малък да речем 15 000Е и като добавиш 30 000Е (остави другите 5 000Е за обзавеждането) си купи един двустаен ново строителство в Люлин докато още не са скочили цените, защото търсенето е огромно. Разбира се винаги можеш да добавиш по 250Е на кв.м от горе и да си живееш в Младост ако смяташ, че си заслужава, но аз не смятам така - въпрос на избор.

> Младост го харесвам - всичко изброено е примерен
> вариант?
> Защото може да използваме и обзавеждането - част
> поне от стария ми апартамент.
> Благодаря на всички, които ще се отзоват на
> молбата - запитването ми!
> Лек ден ви желая.


С тези средства освен, че не можеш да имаш претенции е добре да се ориентираш много бързо към някой краен квартал, защото като гледам това лято каква истерия има наесен собствениците на имоти ще се пробват да вдигнат отново цените особено в кварталите където има много търсене - Люлин е едно от тях заради поносимите цени. Ботунец е ад за Кремиковци да не говорим това не са квартали а гета - забрави за тях, а между другото в Плевен има повече цигани от колкото в Люлин това е гарацнияsmiling smiley))
Ако се насочиш към гарсониера, която да преустроиш на двустаен имай предвид, че масово се лъже в рекламата - лъже се в квадратурата в типа на блока (примерно ако е тип общежитие, а по-ужасно от това няма) ще ти кажат, че е такъв тип само ако попиташ или ако направо възхитен от ниската цена отидеш да го видиш. Когато видиш много изгодна цена в хубав квартал трябва да знаеш, че или е общежитие или е набирателна оферта т.е. измислена оферта, която има за цел да те накара да се обадиш, а щом си звъннал значи търсиш имот, защо пък да не ти предложат нещо друго...това ще го разбереш като почнеш да звъниш по офертите.
И още един съвет ако не съм станал досаденsmiling smiley Избери си брокер да ти свърши тази късаща нервите работа, защото така и така освен цената, която виждаш ще ти бъде искан и % върху нея като купувач без брокер той варира обикновено около 2.5% освен в малкото случай когато изрично е обявено, че дадения имот е без комисион от купувача - ако няма подобен текст в рекламата питай преди да отидеш на оглед какъв е % на агенцията. И да не останеш с погрешни впечатления - не си предлагам услугите на никого от форума харесва ми да съм непознатия брокер от форума на имоти.нетsmiling smiley с когото да се заяждат всичкиsmiling smiley



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-08-01 01:25 от Продавач.
Re: Въпрос за недвижимо имущество
01-08-2007 - 01:02:09
avatar
dikobraz Написал:
-------------------------------------------------------
> от другия форум виждам че сте на правилното място.
> направих си труда да задам параметрите има над 300
> обяви. вече опира до въпрос на избор на място, има
> дори и в младост. ама като гледам квадратурите
> няма да се съгласите.

Да сигруно има над 300 боксониери по 30 кв.м които са обявени за 40кв.м както и ново строителство на ниво изкопsmiling smiley


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Въпрос за недвижимо имущество
01-08-2007 - 09:06:46
много благодаря за изчерпателното отгоеаряне. но заем едва ли ще мога да си позволя да тегля ;(
Re: Въпрос за недвижимо имущество
01-08-2007 - 09:47:42
peternm Написал:
-------------------------------------------------------
> много благодаря за изчерпателното отгоеаряне. но
> заем едва ли ще мога да си позволя да тегля ;(


При жилищен заем от Банка ДСК (продавате стария апартамент и ипотекирате срещу кредита новия апартамент в София, за който ще уговорите покупка с кредит) в размер на 15 000 евро, разсрочен за 25 години, месечната погасителна вноска е 208 лв. - 6,79% годишна лихва (този размер на вноската е при доказване на доход с документи и при платени чрез сметка в ДСК две от месечните такси - напр. за ток, вода, телефон/GSM, TV). Може родителите Ви да вземат този заем, като покажат документи за месечен или годишен доход (данъчни декларации). Предимството при заем от ДСК е, че разсрочват до 25 и повече години, независимо от възрастта на кредитоискателя, не ги интересува дали ще си запазиш месечния доход, дали ще продължиш да работиш и кой ще продължи да плаща след време - наследници и пр. Без доказване на доход лихвените проценти по кредити са много по-високи. Нека родителите Ви се заинтересуват в местния клон на Банка ДСК, ако Вие нямате това време и желание. Може да се провери при каква сума на заема и при какво разсрочване месечната погасителна вноска ще е достъпна за Вашето семейство. Горещо Ви препоръчвам Банка ДСК заради разсрочването, при което месечната вноска става достъпна. Другите банки разсрочват до пенсионна възраст. Разбира се, не е желателно да се плаща цели 25 години, а да се изплати заемът изцяло по-рано при първа възможност или периодично да се погасяват по-големи суми от главницата, за да намалее дължимата лихва, при това пада и месечната вноска. Експертите на Доналд Тръмп съветват заемът да се погаси по възможност за 6-7 години, независимо за колко си го разсрочил първоначално, така било най-изгодно.
Не се отказвайте от мечтата си, проучете повече възможности, все ще ви хрумне как да се справите! Действайте по-бързо, че апартаментите стават все по-скъпи. Ако родителите Ви ще имат къде другаде да живеят, апартаментът може да е и по-малък, но не и едностаен. Как ще живеете в бъдеще със семейството си в една стая? Най-малко двустаен и гледайте и в кухнята да може да влезе легло, по възможност. Няма нищо лошо човек да се простира според чергата си, напротив, похвално разумно е, затова оставете претенциите за квартал и търсете удобно жилище за парите, с които разполагате. Люлин е добро място за живеене. Избягвайте високи етажи, има неприятности с асансьорите.
Има и вариант гледане на самотни възрастни хора срещу придобиване на жилището им в София, и то веднага, със запазване за тях право на ползване до смъртта им, но има много подводни камъни в такава сделка, ако адвокатът не си е свършил работата перфектно.
Re: Въпрос за недвижимо имущество
13-08-2007 - 22:20:27
peternm Написал:
-------------------------------------------------------
> много благодаря за изчерпателното отгоеаряне. но
> заем едва ли ще мога да си позволя да тегля ;(


Има нов форум на [banki.bg] с тема за ипотечните кредити, там ще можете да получите повече мнения за възможностите за кредит.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход