Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КЪМ ВСИЧКИ КОЛЕГИ

Публикувано от adib 
КЪМ ВСИЧКИ КОЛЕГИ
25-07-2007 - 15:19:20

Колеги, след многократното дъвкане на темата какви са брокерите у нас, колко са некоректни, некомпетентни и нелоялни, от което страдат не само клиентите а и тези БРОКЕРИ, КОИТО СИ ВЪРШАТ РАБОТАТА ДОБРЕ, се обръщам към всички вас :
НЕКА НЕ СТОИМ СЪС СКРЪСТЕНИ РЪЦЕ !!!
НЕКА СЕ ОПИТАМЕ ДА ПРОМЕНИМ НЕЩАТА !!!
Изморихме се от нелоялна конкуренция, от мръсни номера, от прескачане, кражба на оферти, лъжливи реклами...
:g:
Re: КЪМ ВСИЧКИ КОЛЕГИ
25-07-2007 - 15:56:51
avatar
adib Написал:
-------------------------------------------------------
> > Колеги, след многократното дъвкане на темата
> какви са брокерите у нас, колко са некоректни,
> некомпетентни и нелоялни, от което страдат не само
> клиентите а и тези БРОКЕРИ, КОИТО СИ ВЪРШАТ
> РАБОТАТА ДОБРЕ, се обръщам към всички вас :
> НЕКА НЕ СТОИМ СЪС СКРЪСТЕНИ РЪЦЕ !!!
> НЕКА СЕ ОПИТАМЕ ДА ПРОМЕНИМ НЕЩАТА !!!
> Изморихме се от нелоялна конкуренция, от мръсни
> номера, от прескачане, кражба на оферти, лъжливи
> реклами...
>


Я не се впрягай толкова! smiling smiley Всичко си идва на мястото полека-лека. Нищо не можеш да направиш с "дайте да дадем".Винаги ще има недоволни,винаги ще има Андрешковци и Байганьовци.Но свестните хора са много повече.Което е радващо....... smiling smiley
Re: КЪМ ВСИЧКИ КОЛЕГИ
25-07-2007 - 16:11:48
avatar
Колега съгласен съм:

1. Спират се от реклама всички оферти, които са без договор със собствениците.

2. Не се приемат нови оферти без да са видяни на място и съответно без подписан договор (не говоря на всяка цена за изключителни права)

3. Не се публикуват оферти без снимки.

4. Не се лъже в информацията и не сеспестява такава - ако е с преход пишеш С ПРЕХОД, ако е на 8-ми последен не лъжеш, че е ремонтиран покрива и т.н.

5. Не водиш на оглед хора, които не желаят да се подпишат на бланка за огледи, че са били там с теб - ако не го направят значи им е мътна ситуацията.

6. ПРАВИШ ВСЧИКО ВЪЗМОЖНО КОЛЕГАТА ИЛИ КЛИЕНТА ОТ ДРУГАТА СТРАНА НА ТЕЛЕФОНА ДА НЕ ЧУВА: "Оооо това го продадохме..."

7. ...и т.н.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: КЪМ ВСИЧКИ КОЛЕГИ
25-07-2007 - 16:30:42
-"Я не се впрягай толкова! Всичко си идва на мястото полека-лека. Нищо не можеш да направиш с "дайте да дадем".Винаги ще има недоволни,винаги ще има Андрешковци и Байганьовци.Но свестните хора са много повече.Което е радващо....... "





Не става въпрос за недоволни !!! Става въпрос за НЕЛОЯЛНИ !!!!
Да, не стават нещата с ДАИТЕ ДА ДАДЕМ...
За това е и тази тема - да положим усилия !!!!
Идва въпросът - КАК??
Например така - като видя в нета че агенция рекламира оферта под цената на събственика с например 3-4-5 000 евро , а някои стоически си рекламираме на цена с включен комисион и чакаме телефона да звънне, тогава се старая лъжливата реклама да се промени, и ако ли не, то се старая да се разбере че е лъжлива.
Да, вярно е че не би трябвало 10 АНИта да рекламират един и същи имот, но това е една друга тема...
Същото важи и за несъществуващи ЕКСКЛУЗИВНИ ПРАВА И КЛЮЧ...
Или обяви от собственик, ама не съвсем
Или несъществуващи...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-07-25 16:33 от adib.
Re: КЪМ ВСИЧКИ КОЛЕГИ
26-07-2007 - 13:13:49
Колега, ти ме изуми!!!!!!!! eye popping smiley И ти ли не знаеш какво е договор? moody smiley
Re: КЪМ ВСИЧКИ КОЛЕГИ
26-07-2007 - 13:30:20
другата страна Написал:
-------------------------------------------------------
> Колега, ти ме изуми!!!!!!!! И ти ли не знаеш
> какво е договор?


Какво общо има договора с темата ?
Договор с кого?????
:ami:
Re: КЪМ ВСИЧКИ КОЛЕГИ
26-07-2007 - 14:11:14
Имам предвид т.2 от предложенията на Продавач.
Re: КЪМ ВСИЧКИ КОЛЕГИ
26-07-2007 - 15:09:05
Привет на всички колеги в най-интересния ФОРУМ!
Моето скромно мнение по повдигнатата тема е следното:
Да се работи само с договори за посредничество както с КУПУВАЧИТЕ,така и с ПРОДАВАЧИТЕ.
Има възможност за договори с изключителни права ,както и обикновени договори/според желанието на клиента/
Но без договор в който да си регламентирал взаимоотношенията си с клиента е липса на професионализъм да приемаш оферта или да правиш огледи.
Нека не забравяме ,че в първия момент ние ПРЕДЛАГАМЕ ИНФОРМАЦИЯ и в целия свят ИНФОРМАЦИЯТА Е най-скъпа ,А НИЕ Е ПРОДАВАМЕ БЕЗ ПАРИ.
Освен това ,ако в фирмата има НЯКОЛКО СЛУЖИТЕЛИ-ЕДИНСТВЕНИЯ НАЧИН ЗА КОНТРОЛ И РАБОТА С БАЗА ДАННИ Е ДОГОВОРА.
И НАЙ ВАЖНОТО СПОРЕД МЕН ПРИ НАЛИЧИЕТО НА ДОГОВОР Е ЕДИНСТВЕНИЯ НАЧИН ДА СИ ГАРАНТИРАШ ИНТЕРЕСИТЕ ПРИ ЕВЕНТУАЛНИ СЪДЕБНИ СПОРОВЕ-,КАТО ДОКАЗАТЕЛСТВО !
Резултатите са налице- 21 СПЕЧЕЛЕНИ ДЕЛА -СПРАВКА- ВИДИНСКИЯ РАЙОНЕН И ОКРЪЖЕН СЪД .
Едно загубено -по вина на наш служител!
Това за мен е пътя да отстоявам интересите на ПРОФЕСИЯТА,както и приемането на етичния и морален кодекс,както и устава на НСНИ!
[www.nsni.bg]
Re: КЪМ ВСИЧКИ КОЛЕГИ
26-07-2007 - 15:18:01
Хайде още един! Колега, ти като толкова много дела си спечелил не се ли намери един юрист да ти обясни какво е договор и, че по отношение на правата и задълженията ти няма разлика между неформален и формален договор?
Re: КЪМ ВСИЧКИ КОЛЕГИ
26-07-2007 - 15:27:20
Колега,дано твоя юрист да ти спечели дело с твоите неформални договори,а колкото до моите-НА МОЯ ЮРИСТ -ШАПКА МУ СВАЛЯМ -СЛЕД КАТО ИМАМ СПЕЧЕЛИНИ ТОЛКОВА ДЕЛА.
И аз за себе си съм решил,в фирмата се работи само и задължително с договор ,а ти си решаваш за себе си -както пожелаеш-ВЪПРОС НА ИЗБОР!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход