Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

може ли да ни излъже строителната фирма?

Публикувано от чая 
може ли да ни излъже строителната фирма?
18-07-2007 - 14:05:43
Случи ми се следното нещо - след уговорка с ЕТ ... - строител, решихме да купим апартамент в строеж с плащане на почти цялата сума. Последва даване на договор, на който фирмата, на която се превеждат парите е с малко по-различно име от това в другите документи. Още при започване на разговора за промяна в договора, дори без да съм казала за името на фирмата, строителят се развика и ме изгони. Какво мислите по въпроса и как мога да провяря тази строителна фирма. Възможно ли е да е практика да се подпише договор с 1 име на фирмата, което е ЕООД, а по другите документи е ЕТ и с по-различна подредба на думите в заглавието, и да вземат парите, без да дадат апартамента?
Re: може ли да ни излъже строителната фирма?
18-07-2007 - 15:22:49
avatar
А вие брокер имате ли си който да ви защитава интересите?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: може ли да ни излъже строителната фирма?
18-07-2007 - 15:28:08
Е ти вече прекали (':}')

Ела ми го покажи тоя брокер, дето ще спре строителната фирма да излъже човека ('winking smiley')
Анонимен потребител
Re: може ли да ни излъже строителната фирма?
18-07-2007 - 15:31:12
Ти купуваш от инвеститора, не от строителя.
Така да се каже строителят само строи това, което инвеститора му възложи. Строителят не може да ти продава имот.

В този ред на мисли може строителят да е:
ЕТ Баба Яга, а инвеститорът да е Баба Яга ЕООД.

Във всеки случай щом са ти се развикали тегли им една ..... и стои далеч от тях.

Re: може ли да ни излъже строителната фирма?
18-07-2007 - 15:42:26
avatar
kiko Написал:
-------------------------------------------------------
> Е ти вече прекали ('')
>
> Ела ми го покажи тоя брокер, дето ще спре
> строителната фирма да излъже човека ('')
>


:} :} :} :} :} :} :} :} :} :}

Не бе пич - просто брокера ще спре клиента си да не купува от този строител чат ли си сега??? Ей не е лесно...ама сигурно е от слънцето winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: може ли да ни излъже строителната фирма?
18-07-2007 - 15:43:11
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Ти купуваш от инвеститора, не от строителя.
> Така да се каже строителят само строи това, което
> инвеститора му възложи. Строителят не може да ти
> продава имот.
>
> В този ред на мисли може строителят да е:
> ЕТ Баба Яга, а инвеститорът да е Баба Яга ЕООД.
>
> Във всеки случай щом са ти се развикали тегли им
> една ..... и стои далеч от тях.
>
>


Абсолютно си прав Тинки!


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: може ли да ни излъже строителната фирма?
18-07-2007 - 15:46:26
Благодаря за "пич" - приемам го като комплимент ('smiling smiley')
Не го приемай лично, но за брокера е важно да си получи комисионната.
Казвал съм и преди - за мен нормален човек не би купил през брокер ново строителство.
Re: може ли да ни излъже строителната фирма?
18-07-2007 - 15:47:44
avatar
kiko Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря за "пич" - приемам го като комплимент
> ('')
> Не го приемай лично, но за брокера е важно да си
> получи комисионната.
> Казвал съм и преди - за мен нормален човек не би
> купил през брокер ново строителство.
>


Това си е лично твое мнениеsmiling smiley Ако имаше този човек брокер (а не лелка ексурзовод) нямаше да задава такива нелепи въпроси във форума - това пък е моето лично мнениеwinking smiley Иначе така по между другото искам да ти кажа, че много от строителите дават % на брокерите и те не слагат комисион върху цената на строителя и разлика в цената на строителя и цената предложена от брокера - няма. Разликата е че в единия случай нямаш кой да защитава интересите ти и четем подобни теми във форума, които не са малко - а в другия случай имаш.
Пак повтарям разбира се важното е кой ти е брокера...по същия начин е важно и кой ти е строителя от втория можеш да си изпатиш 100 пъти по-жестоко дори веднъж за цял живот може да ти бъде достатъчноsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-07-18 15:53 от Продавач.
Re: може ли да ни излъже строителната фирма?
18-07-2007 - 15:57:41
Да ти кажа - вчера видях на един сайт на строителна фирма следното съобщение:
"В цената е включена 10% комисионна за агенцията."
Почти се озъбих. Това обичайна практика ли е?
И как ще ми защитиш интересите, като ще гепиш примерно 7-8 хиляди евро комисионна от строителя? А това че някои ще се пробват да вземат и 3% от горкия купувач е друг въпрос.
Re: може ли да ни излъже строителната фирма?
18-07-2007 - 16:03:51
avatar
kiko Написал:
-------------------------------------------------------
> Да ти кажа - вчера видях на един сайт на
> строителна фирма следното съобщение:
> "В цената е включена 10% комисионна за
> агенцията."
> Почти се озъбих. Това обичайна практика ли е?
> И как ще ми защитиш интересите, като ще гепиш
> примерно 7-8 хиляди евро комисионна от строителя?
> А това че някои ще се пробват да вземат и 3% от
> горкия купувач е друг въпрос.



:} :} :} я дай да го видим този сайт или ми го прати на лично съобщение ако имаш някакви притеснения, че нещо ми е трудно да ти повярвам - това първо.
Второ - дори и 15% да ми дава строителя аз си залагам името ако подведа клиента си и го набутам да си купи нещо, което няма да бъде построено примерно.
И между другото по темата за гледането в чинията на кой колко взима чети тук:
[forum.imoti.net]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход