Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля confused smiley

Публикувано от Кремена Дойнова 
Моля confused smiley
22-12-2005 - 20:15:24
СИТИБУЛ
Продава нова сграда в Люлин 8
(прочетено на старт-страницата на имоти.нет)

8, осем eye popping smiley

Това още на територията на България ли е? Имат ли живеещите в този квартал нужда от "граничен лист"?

:} :} :}


Явно девиза все още важи (поне първата половина smiling smiley ) "Расте, но не старее"
Re: Моля confused smiley
22-12-2005 - 20:33:15
Люлин има 10 микрорайона още от соцвремената.
имотко
Re: Моля confused smiley
22-12-2005 - 21:25:12
В Цюрих, Берн и Женева естествено всички живеят в центъра, а емигрантите от България са само до Женевското езеро.
За сведение на посрещачите, Люлин сега започва да се застроява като Младостите.
Re: Моля confused smiley
23-12-2005 - 09:22:37
За сведение:
Аз живеех в София в центъра, ама в центъра на центъра... winking smiley
А тук никой който "има мнение за себе си" не живее в центровете на големите градове smiling smiley Освен това тук много бързо "живееш до" някое езеро, защото ако не друго то езера в СН дал господ smiling smiley... та искам да кажа, че в много от случаите това нищо не означава.
Re: Моля confused smiley
23-12-2005 - 09:40:00
Кремена, привет

Не знам дали защото ти е весело от предсотящите празници си се опитала да се пошегуваш с Люлин, но ако някога си се интересувала от строителството в софия (и по соц. време, и сега) , щеше да знаеш, че освен дето Люлин си е постероен с 10 микрорайона, логиката на номериране на районите е "отвън навътре". Т.е. най-отдалечениете, стигащи до околовъръстното, са 1 и 2 . А 7 и 10 са до западен парк. По тази логика Люлин 8 се намира по-близо до центъра от 3 и 4 например.

Даже бих казала, че е по-близо до центъра от много престижни райони, които са отвъд околовръстното, напр. Драгалевци. И от младост 4 също, въпреки ча там направиха бизнес парк с доста скъпи офиси и смятат да го застрояват и развиват още.

Това, което прави люлин по-непривлекателен, не е разстоянието до центъра - което не е голямо, а и с разширението на Т. Александров и с метрото комуникацията му стана по-добра от Младост (например). А е типовото панелно строитеслтво, доста грозно и занемарено. Но пък моите впечатления са, че има дървета и зелелнина в междублоковите пространства, училища и градини, магазини и прочие инфраструктура. Нещо, което го няма в кв. Витовша например. Та соц. строителството, въпреки всеизвествните недостатъци, си има и предимства с сравнение със сегашната липса на идея за градооустройство на новите квартали.
Re: Моля confused smiley
23-12-2005 - 09:50:19
Здравей Joan
Да, ти ме разбра smiling smiley аз наистина исках да се пошегувам... (весело ми е да, празници са все пак smiling smiley ).

Честно да си кажа не си спомням по мое време колко района имаше Люлин, нито пък Младост, нито пък... Но 8 ми се стори eye popping smiley Все пак целта ми не беше да засегна някой живеещ там.

А ти как си? На теб весело ли ти е? За Коледа няма да стане с нашата среща, но нова година, нов късмет - все ще го постигнем някакси smiling smiley
Re: Моля confused smiley
23-12-2005 - 10:29:21
Благодаря, весело ми е, макар и малко напрегнато - знаеш как е - все има да се приключи нещо до празниците - служебно говоря smiling smiley

Но затова пък снощи си направихме коледната офис вечеря в едно много приятно ресторантче в национален стил smiling smiley И ни пяха на живо "Назад, назад, моме Калино...." - ако се сещаш за тази прекрасна македонска песен. Момичето имаше фантастичен глас и пееш хубаво, облечено в македоска везана носия в бяло и червено. Само за отявлени патриоти като мен smiling smiley

Е, само да сме живи и здрави - ще стане все някога нашата среща - важното е желание да има :}

За Люлин - ами той си е най-големият комплекс в София, мисля че е около 100 к души - една цяла Стара Загора smiling smiley. Но познавам хора, които си го харесват и не искат да живеят другаде в София. Човек като си свикне някъде, създаде си среда и удобства, и не му се мърда другаде. Да ти кажа, от собствен опит знам, че тия големи ЕПК-та си имат и предимства - много съседски приятелства се създават и много задружно се живее - особено за децата. И си ходят хората "на гости по пантофи" smiling smiley. За мен най-важното там, където живея, са отношенията между хората.
Re: Моля confused smiley
23-12-2005 - 10:47:35
100'000 жители...ами почти толкова колкото в Цюрих.
Прави ли ти впечатление
- лЮлИн
- цЮрИх
Значи можем да кажем: Люрих или Цюлин.

(с това си "сравнение" дълбоко се надявам, да съм успяла да омекоша "засегнатите" ако е имало такива :] )
Re: Моля confused smiley
23-12-2005 - 11:22:59
В култовата кръчма Под Липите ли се развива това действие? cool smiley
Re: Моля confused smiley
23-12-2005 - 12:16:14
Не, Boby, кръчмето се казва "Манастирска магерница" и е на Аспарух близо до 6-ти септември.

Не знаех,че в Под липите има лайв мюзик smiling smiley Всъщност, доста отдавна не съм ходила точно в тази кръчма. Добра ли е още, както беше преди?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход