Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Инвестиция в размер на 40 хил евро във Варна

Публикувано от Zrfv 
Re: Инвестиция в размер на 40 хил евро във Варна
11-07-2007 - 20:34:58
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Zrfv,
> Отдели 2-3 хиляди и си направи едно готино
> пътуване извън БГ. Сигурен съм, че като се върнеш
> вече ще знаеш какво да правиш с останалите !
> Богат е този, който има идеи, а не този, който има
> пари!


Ами защо не ми спестиш 2-3 хиляди и да ми кажеш направо какво да си направя парите smiling smiley Честно казано, не успях да разбера накъде точно биеш... :ami:
Re: Инвестиция в размер на 40 хил евро във Варна
11-07-2007 - 20:44:22
@partzalev
Напълно съм съгласен с теб за екскурзията

@svetla_m68
Инвестирай в това от което разбираш. Инак ще си скъсаш нервите.

@Zrfv
Kакъв наем можеш да вземеш за апартамент от покрайнините? И колко е голяма хралупата?
В Търново можеш да вземеш 3-4 стаен в центъра, в близост до някой от парковете. Но дотук с рекламата, защото и без това градът се презастроява, а на мен това не ми харесва.
Подкрепям че селска къща до 20 км е най-удачната инвестиция. Все пак купуваш И земя.
Re: Инвестиция в размер на 40 хил евро във Варна
11-07-2007 - 23:02:34
Peter_K Написал:
-------------------------------------------------------
> @Zrfv
> Kакъв наем можеш да вземеш за апартамент от
> покрайнините? И колко е голяма хралупата?
> В Търново можеш да вземеш 3-4 стаен в центъра, в
> близост до някой от парковете. Но дотук с
> рекламата, защото и без това градът се
> презастроява, а на мен това не ми харесва.
> Подкрепям че селска къща до 20 км е най-удачната
> инвестиция. Все пак купуваш И земя.
>
Зависи от апартамента, но да кажем 300-400 лв макс. Търново ми харесва много като град, но просто няма какво да го правя този апартамент там.
Що се отнася до големината на хралупата, тя е лесно изчислима: 550-600 евро е най-ниската цена на зелено в комплексите, които се строят в крайните квартали, за които нямам високо мнение, а и не звучат като добра инвестиция предвид голямото предлагане. Аз живея на 80 м2 и ми е тясно с жена, дете и второ на път. За центърът не ми се мисли какви могат да бъдат цените. Живея в центъра и обмислях вариант да продам и доплатя за по-голямо жилище, но тези цени просто ме отказаха. По-скоро бих купил някоя луксозничка нова къща в радиус 15 км за 120к евро примерно.
Проблемът със селската къща е, че в радиус от 20 км за 40к евро може да се вземе парцел в селото с някоя полусрутена къщурка в него. Една сносна нова къща от около 100 м2 би излязла 25-30 к евро минимум. Да не говорим, че може дори и за добър парцел да не стигнат парите. все пак аз смятам, че ако живея на 20 км от Варна, не би трябвало да стигам до къщата си по черен път smiling smiley

Иначе продължавам да съм в неведение за екскурзията в чужбина
:]
Re: Инвестиция в размер на 40 хил евро във Варна
11-07-2007 - 23:22:10
Човекът иска да каже, че разширява кръгозора.
М/у другото аз живея от няколко години в Холандия и тук цените на къщи в околните села са по-високи отколкото на залепените къщи в градовете. Има си своята специфика - харесва им на хората тишината и спокойствието и преглъщат задръстванията. Голямата разлика с БГ е че има някаква инфраструктура, училища, детски градини...
Е, това е. Успех със търсенето smiling smiley
Re: Инвестиция в размер на 40 хил евро във Варна
11-07-2007 - 23:40:11
Peter_K Написал:
-------------------------------------------------------
> Човекът иска да каже, че разширява кръгозора.
> М/у другото аз живея от няколко години в Холандия
> и тук цените на къщи в околните села са по-високи
> отколкото на залепените къщи в градовете. Има си
> своята специфика - харесва им на хората тишината и
> спокойствието и преглъщат задръстванията. Голямата
> разлика с БГ е че има някаква инфраструктура,
> училища, детски градини...
> Е, това е. Успех със търсенето

Именно инфраструктурата и комуникациите пречат за момента на цените на прилежащите селски имоти да хвъркнат до небесата. Това ме възпира и мен. Фактът, че е близо до града само по себе си не прави имота атрактивен.

Re: Инвестиция в размер на 40 хил евро във Варна
12-07-2007 - 10:50:51
Zrfv,Когато човек е видял свят по-трудно може да бъде излъган, а и кръгозора на мислите и идеите му ще са с по-голям обхват.
Например:
- поинтересувай се как стоят нещата с новите частни (или общински пристанища)!
Ако се включиш под някаква форма в част от такава инфраструктура може и да е печелившо в бъдеще!
- купи земеделска земя на подходящо място, подсигури ток и вода, трамбовай 10-тина площадки и го обяви за "КАРАВАНА КАМП"!
- купи едно магаре, сложи от двете страни на самара му по един ЛАПТОП свързан с безжичен ИНТЕРНЕТ (покриващ целия плаж) и наеми едно печено момче, което да обикаля плажа с думите:"E-MAILМОЛЯ", "ICQ МОЛЯ", "SKYPE МОЛЯ", "DIGITAL PICTURES МОЛЯ" и т.н.
- инвестирай в голям светодиоден екран и го отдай под наем на фирмите, които се занимават с реклама или сам го експлоатирай!
- намери подходящо помещение и инвестирай в плотер с лазерно рязане и гравиране с компютърно управление за направа на всякакъв вид табели и сувенири от метал, дърво, пластмаса и др.
- купи една машина за смилане на отпадъчен дървен материал, който се получава при прочистване на клони, храсти и др. Складирай получения материал на сухо място - това е ГОРИВО!
Re: Инвестиция в размер на 40 хил евро във Варна
12-07-2007 - 20:35:36
Ей чета чета и се ошашках, така и не разбрах кое е най-добро като инвестиция.............май това с магарето ще се харчи многа а и чужденците не са виждали магарета и то български...... :} :} :} :}
Re: Инвестиция в размер на 40 хил евро във Варна
12-07-2007 - 21:11:18
svetle,
не гледай между краката на магарето, а гледай какво има на самара му......!
Re: Инвестиция в размер на 40 хил евро във Варна
12-07-2007 - 23:42:30
Предлагам да се придържаме към темата, доколкото е възможно smiling smiley
Някой би ли изказал мнение кой район (село, вилна зона...) в радиус от около 15-ина км макс спрямо Варна бил могъл да се третира като по-перспективен? Говоря за парцел с/без къща в него, който след време да обитавам примерно :ami:
Мерси предварително
Re: Инвестиция в размер на 40 хил евро във Варна
13-07-2007 - 07:58:41
Ами какво друго ни остава освен да гледаме между краката на магаретата? Тази държава толкова ни пре..... че вече няма какво да очакваме освен по-голям :cry:
И аз обикалям и търся да си купя нещо или да си вложа парите някъде, но ми се уплаши окото от ОБЩИ ЧАСТИ . Да дам 15-20 000 евро за общи части - та това е лудост ама....... сега търся стара тухла че поне квадратурата е реална. Може ли някой да даде инфо за Погреби? Там в старите блокове има по-големи апартаменти, вярно че блоковете са гадни ама квадратурата добра спрямо цената. Ако не ще се ориентирам да купя гарсониера и да я дам под наем.....друго не ми идва на ум :crazy:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход