Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Искам да купя апартамент в Манастирски ливади

Публикувано от palasha 
Искам да купя апартамент в Манастирски ливади
20-06-2007 - 13:24:09
Квартала като местополужение ми харесва ,близо е до центъра до Витоша,а и цените са доста добри.Но съм чул че скоро няма да бъде изградена инфраструктурата(най-вече пътищата в самия квартал). Имам нужда от вашите съвети.Това ли е моя квартал или да тарся някой друг confused smiley ? Благодаря, Ви предварително smiling smiley
Re: Искам да купя апартамент в Манастирски ливади
08-08-2007 - 18:07:16
От половин година се каним да си купим там апартамент и още не можем да се навием. При все че живеем в "Гоце Делчев"!

Хубавото е, че може да се ползват детските ясли и градини, училищата, поликлиниката, пощата, спортните зали и транспорта на "Гоце Делчев" (ако говорим за "Манастирски ливади - изток"winking smiley. Южният парк е наблизо.

Лошото е, че:
- подпочвените води там са високи;
- липсва план за канализацията;
- предстоят дълги години на ново строителство в следващите няколко години;
- аналогично за ремонта на бул. "Тодор Каблешков", който започна скоро, но не е ясно кога ще завърши.

Някъде по средата са следните доводи:
- въздухът е чист (но при всичкото строителство наоколо има много прах и мръсотия);
- гледката към Витоша е страхотна, но вероятността да я има е много малка (дори и в момента на покупката да й се любувате, следващата сграда ще бъде построена достатъчно близо, за да я скрие).
Re: Искам да купя апартамент в Манастирски ливади
09-08-2007 - 10:40:15
zdraveite,az imam 3 starn apartament tam,naistina e hubavo,no nqma o6te hubavi puti6ta,kalno e ima i ku4eta,kolite stavat kalni i t.n.no tova 6te se opravi do 1-2 g.v4era asfaltiraha ul.mur,as sam na susanin,preporu4vam vi po blizkite do bukston prese4ki,st to6ev na ugula s bulg.legiq ima 2 bloka na glavbolstroj,na pirin i mur ,ima na susaninzad vkr ima 1-2 bloka ,jult s dvor i t.n ,zadulj.s garaj,ako vi interesuva ,ne6to po kokretno,6te proverq i 6te vi kaja ,ima mn.blokove bez akt 16,agenciite prikrivat za tova,osven tova poznavam 4ast ot sobstvenicite na zemi tam,vkl.i obe6teteni
Re: Искам да купя апартамент в Манастирски ливади
09-08-2007 - 14:27:05
здравейте,от няколко месеца чета форума но чак сега се регистрирах защото искам и аз да се изкажа по темата Ман.ливади.
Значи преди 2 месеца най-накрая се наканих и аз да търся жилище в района.
Вторият оглед който направих беше в Ман.ливади запад,точно над Белисимо и болница Св.София.Не можех да повярвам,че мога да намеря нещо в квартала с гледка,а какво се оказа.Апартамента който харесах е на 4 ет.,като над мен мансардите са на строителите(наистина са уникални),гледката ми е изцяло на юг,а пред мен има 2 нови къщи с басейн и беседка,които не виждам как биха станали парцел за строеж.На 30м съм от бул.България,като сторителя е поел ангажимент да асфалтира улицата,понеже ще имат и офиси отдолу.
Единствения недостатък за мен в момента е че терасата ми не е покрита,но това е по-малкия проблем.Иначе наистина навътре в квартала улиците са кошмар,и застрояването е много гъсто.
Но както казват-ТЪРСЕНЕ МУ Е МАЙКАТА.

УСПЕХ!! smiling smiley
Re: Искам да купя апартамент в Манастирски ливади
09-08-2007 - 22:43:14
avatar
pixie Написал:
-------------------------------------------------------
> здравейте,от няколко месеца чета форума но чак
> сега се регистрирах защото искам и аз да се изкажа
> по темата Ман.ливади.
> Значи преди 2 месеца най-накрая се наканих и аз да
> търся жилище в района.
> Вторият оглед който направих беше в Ман.ливади
> запад,точно над Белисимо и болница Св.София.Не
> можех да повярвам,че мога да намеря нещо в
> квартала с гледка,а какво се оказа.Апартамента
> който харесах е на 4 ет.,като над мен мансардите
> са на строителите(наистина са уникални),гледката
> ми е изцяло на юг,а пред мен има 2 нови къщи с
> басейн и беседка,които не виждам как биха станали
> парцел за строеж.На 30м съм от бул.България,като
> сторителя е поел ангажимент да асфалтира
> улицата,понеже ще имат и офиси отдолу.
> Единствения недостатък за мен в момента е че
> терасата ми не е покрита,но това е по-малкия
> проблем.Иначе наистина навътре в квартала улиците
> са кошмар,и застрояването е много гъсто.
> Но както казват-ТЪРСЕНЕ МУ Е МАЙКАТА.
>
> УСПЕХ!!

А въпросът с канализацията?
confused smiley
Re: Искам да купя апартамент в Манастирски ливади
09-08-2007 - 23:43:59
ot stranata na hotela znaia che niama kanalizacia
Re: Искам да купя апартамент в Манастирски ливади
10-08-2007 - 09:08:22
Хора не се занимавайте с глупости...Купете си едно парцелче в квартал след околовръстното и си постройте една къщичка...Нито ще се занимавате с безумните разпределения на новото строителство, нито ще ви излезе по-скъпо...Аз лично мисля да направя така, въпреки, че цял живот съм си живял почти в центъра на София...Неслучайно хората в белите страни не живеят в центъра на градовете, а точно в такива отделени кварталчета, където спокойствието и условията за отглеждане на деца са перфектни...
Re: Искам да купя апартамент в Манастирски ливади
10-08-2007 - 11:55:22
камелия Написал:
------------------------------------------------------
>
> А въпросът с канализацията?
>


Искаш да кажеш,че новопостроеното там е на септични ями???
Re: Искам да купя апартамент в Манастирски ливади
10-08-2007 - 13:43:34
Та апартамент на това место не е лошо като идея, но липсващата инфраструктура е проблем. Квартала стнаа много пренаселен и плътно застроен. Това и в бъдеще ще създава проблеми. Погледни кво се случи с Лозенец нещата са подобни.

Живея там от 2004 и за 3 години улиците не само не ги направиха а дупките по нещото на което му казват "улица" станаха още по-големи. Гледката към Витоша се скри разбира се. Вече е проблем паркирането, а все още не са довършили строежите. Като ги завършат и се населят ...

Признавам, че в него има и хубави места и може да се улучи, но вероятноста ми се вижда малка, а и ако ги има цената им ще е съответна на качеството което предлагат.

Аз лично мисля да се махам от там до няколко години. Незнам какво мислите, но може би старата Овча Купел е не лош вариант, макар да е по-зле от гледна точка на болници, училища, магазини, транспорт, ....
Re: Искам да купя апартамент в Манастирски ливади
10-08-2007 - 16:31:25
Доколкото знам, в "Манастирки ливади - изток" се ползва една малка канализационна тръба, минаваща под ул. "Луи Айер", която никога не е предполагала какво строителство ще настане и, съответно, не е достатъчна за всички нови... обратни води. winking smiley
Разположените сгради точно до бул. "България" не са в това число - те се включват към канализацията, минаваща под булеварда. Онези до "Тодор Каблешков" аналогично.
Всички останали строежи биват принуждавани да си изградят каналите и свръзките до централен такъв сами. Което само по себе си не е проблем, стига да действат по план (какъвто няма) и да работят качествено (в което аз лично се съмнявам).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход