Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Комисионна от купувача????

Публикувано от grig 
Re: Комисионна от купувача????
15-06-2007 - 17:48:47
Блаженни са вярващите,че е тяхно царството небесно (((((((((((((((( :cry:
------------------------
мунчо няма да цензурира-за да не го обявят в богохулство.
един стар евреин казваше:не е страшно да имаш недостатъци - страшен ставаш ако не го осъзнаеш никога

================================
Ако на 20 год НЕ СИ оптимист-нямаш сърце
Ако на 40 год НЕ СИ РЕАЛИСТ-нямаш - ? *xxx* *huh*
================================
Re: Комисионна от купувача????
15-06-2007 - 18:00:01
avatar
Grig,

Разбирам те напълно, не разбирам брокерите и продавачите. Защо хубави имоти се дават само на една агенция, чиято главна цел е двойна комисонна (виж колко обяви са за частни лица). И брокерите не искат да разберат, че ситуацията е сбъркана и на пазара е хаос. Съгласна съм, че не знаят и неискат да ти вземат парите с кеф.

Най-добре се намира имот като частно лице, но това не решава въпроса с плащането на две комисионни.

Пробвай да кажеш - давам 500 евро за Вас отгоре и нито стотинка повече. Още повече

Успех и кажи какво е станало.

Блондинка по душа
Re: Комисионна от купувача????
15-06-2007 - 18:04:04
Благораря на всички, които разбраха какво в крайна сметка питам.
Re: Комисионна от купувача????
15-06-2007 - 20:39:53
до:evgenia

Разбирам те напълно, не разбирам брокерите и продавачите

еми няма как да разбираш брокерите като работата ти е да рекламираш дамски превръзки и домати

Защо хубави имоти се дават само на една агенция, чиято главна цел е двойна комисонна (виж колко обяви са за частни лица).

много просто хубави имоти за добри купувачи, не пестящи комисионна цървулковци

И брокерите не искат да разберат, че ситуацията е сбъркана и на пазара е хаос

хаос е по билбордовете в София, не на пазара на имоти

Съгласна съм, че не знаят и неискат да ти вземат парите с кеф.

Явно ви взимат парите, при положение, че нон стоп ревете за платени комисионни и не можете да ги прежалите. Май знаят как и го правят добре

Най-добре се намира имот като частно лице, но това не решава въпроса с плащането на две комисионни.

ичасно и нечасно винаги плащаш две, та понякога и три комисионни под един или друг начин

Пробвай да кажеш - давам 500 евро за Вас отгоре и нито стотинка повече. Още повече

заповядай в офиса ми със това предложение и ще последва стойка Г на теб и шут в задника ти, пък после ходи се оплаквай на власти във форума, ако искаш и на който си щеш и където си искаш

Re: Комисионна от купувача????
15-06-2007 - 20:55:23
Прав е вазовия мунчо-
гладните са злобни... или може би са гладни защото са злобни?!
:} :} :}
Re: Комисионна от купувача????
15-06-2007 - 21:55:04
добре, че не съм сит като теб
Re: Комисионна от купувача????
15-06-2007 - 22:34:31
Първо вашата гилдия ме отврати с непрофесионално отношение в офисите, в които потърсих съдействие да изхарча едни готови 200 000 лева.
После затвърдихте впечатленията ми с некоректност в обявите в И-нет.
Сега ви виждам как наричате КЛИЕНТИТЕ СИ и не вярвам на очите си!
"цървулковци, стисльовци,лапнишарани"...А, ви е ясно че аз съм клиент.Може би не ваш, но клиент/а всъщност, сигурни ли сте че не съм ваш?!/
БРАВО момчета и момичета! Това е професионализъм! Убедихте ме че не бива да използвам визитката, която собственика на имота ми даде на днешната среща...
Може да ме наричате както искате, но съм сигурен че на моите години много малко от вас са извадили тези пари готови, от собствения си джоб и са си позволили да си закупят собствено жилище. Да, не съм баро, но 200 000 са си 200 000 и аз си ги имам готови сега, когато приятелите ми още искат пари за бира от родителите си.
Много съм горд с бъдещата си покупка и ви уверявам че няма да дам и стотинка, за която не съм убеден че отива на мястото си.
Мое право е-парите са си мои и аз решавам къде да ги изхарча.
Вече на няколко пъти се опитах да прекъсна спора и да ви кажа че за мен случая приключи, но вие сте твърде заети с възможността да обиждате о плюете хората от които чакате парите си, за да го забележите.
Не мога да задължа никого, но АЗ пуснах темата и много моля всеки, който има нужда да нарича клиентите си с обидни епитети- ДА ГО ПРАВИ ДРУГАДЕ и да спами тема, в която този език се счита за нормален.
Нямах намерение да излизам от добрия тон, но вашата инерция ме увлече.
Re: Комисионна от купувача????
16-06-2007 - 00:27:37
avatar
evgenia Написал:
-------------------------------------------------------
> григ,
>
> Разбирам те и смятам, че си прав, но ситуацията е
> доста .......... .
> Тази практика с 2 комисонни за една работа се
> среща често, независимо, че продавач твърди
> друго.
Тази практика с две комисионни е разписана и в закона........
>
> Това, което ти се налага да купиш в дадения случай
> е среща (координати) с продавача, а не цялата
> услуга. За отговор на литературни въпроси,
> огледите и т.н - той е взел (ще вземе) пари от
> продавача.
Ще вземе от продавача за работата,която му е свършил,а ще вземе от теб за работатата,която на теб е свършил.Просто и ясно е за всеки средноинтелигентен човек.В днешно време най-скъпо се продава информация........
>

>
> 2. Щом нямаш договор с него, опитай се да намериш
> сам/сама координатите на продавача (няма
> невъзможни неща в голямото село София), така ще
> платиш още една комисонна по-малко. Е, разбира се
> можеш да платиш нещо на агенцията, но дори и да не
> го направиш - те защо не са сключили договор с
> продавача, за да му покрие разходите за положения
> труд.
Ето с такива случаи се занимаваха симпатичните момчета с бухалките. Ти evgenia си типичния представител на селската пръчка-комбинацията от Андрешко и Бай Ганьо. Хубаво е,че и сега има агенции за прибиране на дължими суми.

>
> ПС. Идея за студенти пуснете услугата "брокер под
> наем" - човек, който само се представя за такъв и
> ходи по огледи с купувача, без всякакво други
> ангажименти. Малко заплащане. Така агенциите на
> продавача нямат да имат основание за втора
> комисионна (нали я взима колега). Купувачаът ще
> плати по-малко или ще получи услуга, за която е
> по-сигурен. разбира се проверките на имота ще си
> ги прави сам

"Идеята" ти е стар селяндурски похват,но си толкова ограничена,че не можеш да събереш две и две.Само едно ще те посъветвам най-приятелски-не хвърляй съветите си наляво и надясно,да не изкараш боя на някой повел се по безакълието ти.
smiling smiley smiling smiley
по невидимо ама ТИsmiling smiley))))
16-06-2007 - 00:38:26
avatar
вазовия мунчо Написал:
-------------------------------------------------------
> Блаженни са вярващите,че е тяхно царството небесно
> ((((((((((((((((
> ------------------------
> мунчо няма да цензурира-за да не го обявят в
> богохулство.
> един стар евреин казваше:не е страшно да имаш
> недостатъци - страшен ставаш ако не го осъзнаеш
> никога
>
> =============================
> поумняваме бавно - неусетно почти
> малко видимо аз - по-невидимо ти




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
няма дим без огън май...
16-06-2007 - 00:48:34
avatar
[forum.imoti.net]

Тук ли е добрия тон с

"лешоядите", "вашата гилдия ме отврати", "Възпитаните и интелигентни хора избират други професии", "Не ме интересува кой какво къде е включвал като комисионни и такси", "и да не ме дразнят с допълнителни сумички", "а мразя хора дето не знаят как да ти вземат парите", "някой дребен тарикат му хрумне да ме измами-да му скъсат шортите"...

moody smiley: moody smiley: moody smiley:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход