Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Комисионна от купувача????

Публикувано от grig 
smiling smiley
15-06-2007 - 16:25:02
avatar
Аз само правя предложения към колегите от другите агенции - аз не съм рефер да размахвам жълти и червени картониsmiling smiley))
Колкото до търговийката - съм съгласен, но само до някъде с теб.
Ако в "другата банка" съответно агенция някой продава този имот за по-малко пари много ясно, че от там ще се купи, но в случая не е така. И ако няма клиенти за една услуга или продукт то тогава неговата цена ще падне по всяка вероятност, но за сега няма такива изгледи.
Аз се старая да бъда любезен с потребителите и рядко или почти никога не нагрубявам или обиждам. Когато обаче някой системно плюе наред колкото за спорта ей така що пък да не го осмея със собствените му простотииsmiling smiley)) ми така де. А не мисля, че съм обидил някого все пак.




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Комисионна от купувача????
15-06-2007 - 16:32:27
Поддържам grig. Човек работи с хора на които вярва. Аз ползвам мои брокери за всичките си сделки и плащам само на тях, не защото не уважавам труда на брокера, а защото вярвам само на тях. Нередно е един и същи брокер да взема комисионна от двете страни. Все едно един адвокат да представлява двете страни в дело. Вместо да се обиждат брокерите, да въведат малко ред в гилдията си. И да не измислят топлата вода, че е измислена отдавна - да работят както се работи в нормалните държави, а именно с уважение към клиента.
е хубаво деsmiling smiley
15-06-2007 - 16:33:58
avatar
"Но да ми обяснява някой, че "това е процедурата"- няма да стане."

Еми щом няма да стане - надлъгвайте се взаимно.

"Възпитаните и интелигентни хора избират други професии."

Ако към всеки брокер подхождате с подобна мисъл в главата...а вие какво работите ако не е тайнаwinking smiley?

"А, това че продавача е наел лешояд си е негов проблем."

От самото начало по темата ви ми стана ясно защо си търсите сам(а) имот, но сега поне дадохте воля свободно на мнението си за "невъзпитаните лешояди, които ви поставят условия" :} :} :}

"...за да не хабите и моето време мъкнейки ме да гледам простотии за които и лев няма да дам щото на смимката изглежда супер... Като се научите че като пише в обявата 100, значи 100, а не "Ми тя собственичката каза 120"....тогава ще плащам,щото ще има за какво.А сега ще дам 2 пъти по толкова, колкото ми иска брокера за да се случат нещата без него. Щото имота ми харесва , а мразя хора дето не знаят как да ти вземат парите."

И тук е момента да ни покажете коя е офертата, която "на снимката изгледжа супер..." а в действителност било мираж или какво? Дайте ни линк към тази оферта и имената на агенциите и брокерите, които са ви подвели и са ви губили времето иначе само си чешем езиците.

Защото не обичам някои да говори за мен в множествено число не само защото слагам обикновено по 12 снимки на всеки имот, който продавам, а и защото не ускривам информация, която би загубила и моето време.

Очаквам линковете григ!




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
тц тц тц
15-06-2007 - 16:35:46
avatar
r_stoma - Много поучително мнение наистина не се бяхме досетили до сега за това и никога не е създавано ей това сдружние: [www.nsni.bg]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Комисионна от купувача????
15-06-2007 - 16:40:44
avatar
григ,

Разбирам те и смятам, че си прав, но ситуацията е доста .......... .
Тази практика с 2 комисонни за една работа се среща често, независимо, че продавач твърди друго.

Това, което ти се налага да купиш в дадения случай е среща (координати) с продавача, а не цялата услуга. За отговор на литературни въпроси, огледите и т.н - той е взел (ще вземе) пари от продавача.

Накратко какви идеи мога да ти дам:

1. Пазари се да платиш по-малко за неговата услуга, защото я ползваш частично. За такава сума за имота, вероятността да има още някой (няколко) купувача е малка.

2. Щом нямаш договор с него, опитай се да намериш сам/сама координатите на продавача (няма невъзможни неща в голямото село София), така ще платиш още една комисонна по-малко. Е, разбира се можеш да платиш нещо на агенцията, но дори и да не го направиш - те защо не са сключили договор с продавача, за да му покрие разходите за положения труд.

3. комбинация от двете - прати някой да разпитва за собственика, но така че агенцията да научи - вероятно ще се съгласят на отстъпка.

ПС. Идея за студенти пуснете услугата "брокер под наем" - човек, който само се представя за такъв и ходи по огледи с купувача, без всякакво други ангажименти. Малко заплащане. Така агенциите на продавача нямат да имат основание за втора комисионна (нали я взима колега). Купувачаът ще плати по-малко или ще получи услуга, за която е по-сигурен. разбира се проверките на имота ще си ги прави сам

Блондинка по душа
Re: Комисионна от купувача????
15-06-2007 - 16:42:57


А и защо никой не споменава нищо за слабокомпетентните адвокати,които срещу тлъст хонорар ще ви наговорят куп глупости,особено тези,които не се занимават със сделки недвижими имоти.И в повечето случаи не са наясно и гледат като брокер новобранец.Един брокер с опит и дългогодишен стаж ще ти свърши мно-о-ого повече работа,особено ако случая е по-заплетен,отколкото един адвокат неопитен.Защото на този брокер през годините са му минали толкова случки и казуси през главата,че веднага може да защити интересите ти обективно.Но срещу хонорарите на адвокатите никой не писка-плащаш или ти пуска запис на заповед и ходи после не плащай.Така че всичко зависи от компетентноста на специалиста-било то брокер,адвокат,зъболекар,шофьор.А да не говорим,че и един брокер обикалял с години по блоковете и кварталите на града може да е безценен съветник за избор на жилище,защото всички сме виждали красиви ,напудрени жилища с безбрай скрити дефекти-като се почне от мазета пълни с вода,та се стигне до "акт 16 ще излезе всеки момент",ама друг път.
Re: Комисионна от купувача????
15-06-2007 - 16:53:43
avatar
Ася,

аз не защитавам адвокатите и там има доста некадърност. Аз защитавам тезата, че всеки сам си носи отговорност и за дебелия врат на вълка.

Дори не съм казала, че купувачаът ще получи по-добра услуга -това, което казах е по-евтина или купувачът е по-сигурен, последното е субективно. Отговорността на кого ще се довери си е негова.


Блондинка по душа
Re: Комисионна от купувача????
15-06-2007 - 16:53:57
Продавач, като имате това сдружение, защо работите в такъв хаос. Пак ли клиентите са ви виновни. Много е лесно на търсиш вината все в другите. Добре - такса огледи, ама като ме разкарват за пълни глупости на мен ще ми платите ли - официалната ми часова ми ставка е 50лв/час. Като вместо имот до културния дом на Панчарево ме водят в една разорана целина до гробището, аз нямам ли право на обещетение за загубеното време?
Re: Комисионна от купувача????
15-06-2007 - 16:58:57
avatar
Имаш много права - сключи договор и всичко ще е ок. Кой и къде те водил дай линкове и имена чакамsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
като опрем до конкретика какво става...
15-06-2007 - 17:00:32
avatar
Къде са имената и линковете към оферите дето изгледжали така пък то било иначе??? Като обвинявате споменавайте кого обвинявате и защо, но КОНКРЕТНО защо не съм ли прав?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход