Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съсобственост, обезщетение и строителство

Публикувано от mitko_nin 
Re: Съсобственост, обезщетение и строителство
15-06-2007 - 14:01:14
Ако собственика/ците на даден терен договорят кредит с някоя банка и започнат да го усвояват плащайки на архитектурно бюро, на строителна фирма т .н. и реализират един обект, при това с възможност да участват с идеи при проектирането му, стават ли играчи на този пазар, при положение, че с това приключват строителните им подвизи?
Re: Съсобственост, обезщетение и строителство
15-06-2007 - 14:15:45
Ако наистина смяташ, че ще се справиш по-добре от другите фирми - действай.
Re: Съсобственост, обезщетение и строителство
15-06-2007 - 14:30:31
Благодаря за активността.
Виждам че до голяма степен сте вникнали в същността на проблемите.

Бих искал да внеса някои пояснения, за да стане по-ясен казуса.

Банките.
Правих някои проучвания тук-таме. За съжаление условията са им доста неизгодни и скъпи. Като например: отпускат не целия заем, а само част от него. Това значи, че аз ще трябва да ипотекирам допълнително, за да ми стигнат парите; дават заем за самото строителство, но не и за разходите, предхождащи строежа (а знаете, те не са никак малки); отпускат пари, но на части, а това допълнително оскъпява заема заради текущите такси. Даже една банка ми поиска лихвите предварително, преди да получа парите по заема!; и накрая, знаете, лихвите за субекти, не твърдили се на пазара, са доста по-високи.
Въобще, с банки да си имаш взимане-даване е доста скъпа и неприятна работа. Но ако реша няма да имам друга възможност, освен да се допитам до тях.

Опита.
Единия от съсобствениците е бил главен архитект на една община в София. Доста е запознат с нещата. Бих могъл да разчитам на него до момента, до който имаме общи интереси с строежа.
Аз също имам познати, на които бих могъл да разчитам.
Проблема е, че когато има заложени големи интерес и доста пари, нещата трябва да се изпипват в детайли. Защото именно те са тия, които биха могли да обърнат каручката. Не знам дали поради моята липса на опит няма да пропусна някой детайл.

За доверието между съсобствениците-инвеститори.
.....
Ето това е големият ми проблем. Не знам дали бих могъл по някакъв начин да го преодолея.
Re: Съсобственост, обезщетение и строителство
15-06-2007 - 15:22:53
Мите, Мите, да ви ожали човек направо... smiling smiley
Re: Съсобственост, обезщетение и строителство
15-06-2007 - 15:33:37
Ами някъде към 20-30% върху себестойността трябва да предвидиш за банката. И тя иска обезщетение от предприемача, не само собственика на парцелаsmiling smiley
Както и монополистите и те отварят паст.
Ако си честен към държавата - на нея се получава над 30%.
Re: Съсобственост, обезщетение и строителство
15-06-2007 - 17:09:47
vsi4ki sme 4estni kam darzavata, zastoto i tja e 4estna kam nas.
Re: Съсобственост, обезщетение и строителство
10-07-2007 - 10:59:00
ili 60% ili pazarnata cena na r.z.p. sled 5 godini-1600*4000-5000e.min.,zemq lesno ne se dava.pradqdoti mnogo e mislil
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход