Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Заличаване на ипотека?...

Публикувано от Chilio 
Re: лошо
08-06-2007 - 16:19:59
Не е единичен случай. Продавач, не защитавай цялата гилдия защото ама много хора с много неправлино отношение към някой нещаsmiling smiley
Според мен не може комисионната при двама брокери да е двойна - работата която се осъществява е една и съща дали ще има един посредник или двама. Най-нормално би било ако един има купувач, а друг има продавач да си разделят комисионната. Обаче не е така. В крайна сметка нали не все едно дали ще работиш с колега или с баба дето трябва да и обясняваш сума времеsmiling smiley
Re: лошо
08-06-2007 - 16:27:22
avatar
ама не ги защитавам изобщо - прав си

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Заличаване на ипотека?...
08-06-2007 - 17:28:55
В крайна сметка в случая Chilio е преценил, че офертата е добра въпреки 65 евро на кв.м. за брокеритеsmiling smiley
Продавач, обаче прr тази цена дето е платил на кв.м. на брокерите трябва да да помолиш темата ти за банките, агенции и строители да бъде изтритаsmiling smiley за да не ти се смеят хората, не за другоsmiling smiley
Сериозно ми кажи мислиш ли, че 65 евро на кв.м. е разумна посредническа комисионна.
Re: Заличаване на ипотека?...
08-06-2007 - 17:35:59
Би ли казал кои са агенциите участвали в тази иначе толкова сипматична сделка? С цел други хора да знаят предварително да питат за размера на комисионните та да се отказват навремеsmiling smiley
Re: Заличаване на ипотека?...
08-06-2007 - 18:02:45
avatar
Продавач,

Май се оказвам права за 3те комисонни. Доста брокери на гласуваното от продавача доверие да работи само с 1 НИ, отговарят към него с непочтеност (2 комисонни само за себе си) а към купувача с изнудване (няма двойно лапане - няма координати на продавача.)
Чудя се защо твърдиш, че тази практика почти я няма, може би именно защото се прилага често?

Примомням спора.
Как АНИ прецекват доверчивите

Chilio,

Би ли ни казал как ти взеха третата комисионна, т.е продавачът разбра ли, че неговата АНИ взема двойно, записахте ли в някой договор факта, че ти даваш 20 евро на кв. м отгоре или ги плати на ръка. Издадоха ли ти поне документ?



Блондинка по душа
Re: Заличаване на ипотека?...
08-06-2007 - 18:57:32
Аз пък искам да попитам CHilio,как разбра,че е двоен комисиона на другия брокер.И като разбра ,направи ли нещо,реагира ли по някакъв начин.Защо се съгласи на такава сделка.И още нещо,стига с тези анонимки-ЕДИН брокер,ЕДНА агенция...така и така ме изработиха!Ми кажете им имената.Нека всички да знаят ,с кого не трябва да работят.Възможно ли, е да се дава такава сума, и да се върви слепешката. confused smiley
Re: Заличаване на ипотека?...
08-06-2007 - 22:10:55
Така, понеже много питате, трябва и много да отговарям.

1. Как ми натовариха комисионната? Ами моята брокерка ми обяви по-висока цена, отколкото е цената на другата агенция за частни лица.

2. Продавачът знае ли? Ами явно, защото на огледа ходихме с него и го питах за цената, и той ми обяви същата по-висока.

3. Как разбрах, че е по-висока. Ами след като подписахме предварителния договор, платих капарото и комисионната на моята брокерка, проверих всички оферти на агенцията на продавача и намерих тяхната по-ниска цена за крайни клиенти. Но до подписването на сделката не знаех коя е другата агенция.

4. Кои са агенциите? Агенцията на продавача е "Имоти Доверие" (какво неподходящо име а?), а моята е "Мартан". Пак казвам, моята агенция по-малко виня, тъй като все пак тя си взима само една нормална комисионна... е, коректно сигурно щеше да бъде да ми каже каква е ситуацията, но тогава наистина щях да опитам да я прескоча...

5. Аз не съжалявам. Просто споделям ситуация. Иначе апартамента си заслужава всяко евро, което ще дам за него, дори с тази надценка пак е под средните пазарни цени, а като функционалност и качества е доста над средното, което се предлага.

6. Никой не ми е опирал нож в гърлото, просто за тази ситуация разбрах едва след подписване на предварителен договор и макар реално ако бях ровил повече да можех да открия същия апартамент от агенцията на продавача и да спестя някое евро, след подписване на предварителния договор това вече нямаше значение, така че и да се ядосвам, няма как да си върна тия пари... И няма и смисъл да реагирам, какво да влетя в агенциите и да ги заплаша че ще ги взривя и да си ми връщат комисионната ли?
3 - 1
09-06-2007 - 00:09:14
avatar
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> В крайна сметка в случая Chilio е преценил, че
> офертата е добра въпреки 65 евро на кв.м. за
> брокерите
> Продавач, обаче прr тази цена дето е платил на
> кв.м. на брокерите трябва да да помолиш темата
> ти за банките, агенции и строители да бъде изтрита
> за да не ти се смеят хората, не за друго
> Сериозно ми кажи мислиш ли, че 65 евро на кв.м. е
> разумна посредническа комисионна.
>

Да съм казвал някога, че три комисионни са нещо нормално??? А темата за строителите и банките тепърва ще я доразвивамwinking smiley А кои са "брокериТЕ" в случая? moody smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
еххх тая упоритост...
09-06-2007 - 00:24:41
avatar
evgenia Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач,
>
> Май се оказвам права за 3те комисонни. Доста
> брокери на гласуваното от продавача доверие да
> работи само с 1 НИ, отговарят към него с
> непочтеност (2 комисонни само за себе си) а към
> купувача с изнудване (няма двойно лапане - няма
> координати на продавача.)
> Чудя се защо твърдиш, че тази практика почти я
> няма, може би именно защото се прилага често?
>
> Примомням спора.
> Как АНИ прецекват доверчивите
>
> Chilio,
>
> Би ли ни казал как ти взеха третата комисионна,
> т.е продавачът разбра ли, че неговата АНИ взема
> двойно, записахте ли в някой договор факта, че ти
> даваш 20 евро на кв. м отгоре или ги плати на
> ръка. Издадоха ли ти поне документ?
>
>

Жени smiling smiley и предишния път се опитах да ти обясня, че това не са ВСИЧКИ брокери и не ВСИЧКИ читави имоти се продават по този начин. Сега така някак си тържествено ми заяваш и дори ми припомняш спора, който водихме, а всъщност примерите от един са станали дваsmiling smiley Колко са те на фона на стотиците сделки, които стават всеки ден само в София според теб? Струва ми се, че освен, че не познаваш пазара на имоти нямаш и ни най-малка идея колко сделки стават всеки ден. Така предполагам, а може и да бъркам незнам. Чудех се какво искаш да докажеш и на кого? Хайде аз съм ясен "адвоката на брокерите" ама ти в каква връзка:ami: moody smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Заличаване на ипотека?...
09-06-2007 - 00:53:37
Незнам защо,но четейки поста на Chilio,си спомних,че като малък обичах да се отбивам от училище при баща ми.И там в голямата зала на съдебна палата с голями букви беше изписано- "Преди да отсъдиш,изслушай и двете страни" winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход