Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

РЗП 3000 кв.м.

Публикувано от partzalev 
Re: РЗП 3000 кв.м.
09-06-2007 - 16:27:30
4ovek,
Благодаря ти! Светна ми малко повече. Аз глупакът си мислех, че като предоставям терен на някой да реализира печалба ще има и за мен от нея. Ама явно бъркам! Явно по-добре е ща да си бера вишните (тази година са супер), докато някой не ме потърси с предложение за съвместна дейност!
Тук ще споделя и нещо друго. Според новия ЗУТ прилежащ терен на сграда е този, който е на 3м. около нея. Ако в нашите парцели за застроят (ЗП) 500 кв.м. или примерно 25х20 с тези три метра стават 28х23=644 кв.м. , т.е. остава достатъчно земя, която след обезщетението трябва да си остане наша - нали! Защото при обезщетение ние остъпваме право на строеж, а не продаваме земя!Така и инвеститора ще е доволен, защото него го инересува РЗП-то, а ние какво да я правим тази остатъчна земя?
Re: РЗП 3000 кв.м.
09-06-2007 - 17:25:52
Плащате и данъци и съседите ви мразятsmiling smiley
Значи обезщетението за което говориш е нищо - интересен поглед върху нещата имаш.
ТИ да не би да си очаквал, че само защото имаш парцел и без да си мръднеш пръста ще участваш в разпределението на баницата? Е не става - взимай кредит и строй и тогава може да си я вземеш цялата. Като искаш някой друг да поема риска - тогава се ограничаваш с това, което той благоволи да ти даде.
Има и още едно нещо което може да си разбрал неправилно - когато се говори , че парцелите в София са кът става въпрос за парцели, чиито собственици не държат да взимат от баницата, а не за парцели изобщоsmiling smiley Предложения за 30% обезщетение в неатраткивни квартали под път и над път, а ти дори и пари искаш в брой, предварително.
Re: РЗП 3000 кв.м.
09-06-2007 - 18:31:40
4ovek,

Най-накрая се засрамих! Явно тази баница не е за мен! Къде ли пък и аз съм тръгнал да взимам баницата на някй си....? Както казваш парцели по път и над път, да му мисли капитала къде ще полегне! Ама това вече не е мой проблем.
Re: РЗП 3000 кв.м.
09-06-2007 - 19:09:47
не искам да коментирам partzalev, че всеки луд с номера си, ама някои са с цяло представление, искам да разкажа следният случай от преди две седмици:
искам да купя парцел на Бот. шосе на три - четири км от София, нива, говоря със собственика, пред къщата му в Богоров, стогодишна къща неизмазана, собственика на всичко отгоре и полицай, та тоя човек ми заявява следното: аз земята си да дядо ми няма да ти подаравам ( аз плащам 200 000 Е, но за него това е подарък ), като отидеш в магазин за злато пазариш ли се за цената, аз съм собственик, ти кой си ( собственика няма 5 лева да се прекръсти, не е дал 1 лев за земята, по наследство му е), и той ми заявява, че аз трябва да купувам на цена каквато той ми определи, така било в магазина. Какво да коментирам повече, безмислено е. Направете си сметка полицай със средна заплата 600 - 700 лева, кога ще спести 400 000 лева.
Re: РЗП 3000 кв.м.
09-06-2007 - 19:27:08
broker111,

полицай със заплата 600-700 лв. наистина е жалко нещо, но по-жалко е някой с EUR 200 000 (двеста хиляди евро) да обикаля като калайджия......!
Re: РЗП 3000 кв.м.
09-06-2007 - 23:00:39
partzaleV така е в магазина затова
Re: РЗП 3000 кв.м.
10-06-2007 - 03:15:57
broker111,
а какво според теб е инфлация?
Re: РЗП 3000 кв.м.
10-06-2007 - 16:37:51
обратното на дефлация, мойто момче

това значи, че вече всички строители от цял свят ще се натискат да вземат прекрасен имот в Орландовци, до гробищата - за успокоение на душата, под комините на заводите - за да свикнат на отровите, та да няма нужда да използват противогази, до циганите - за да преодолеят кражбите и каруците с лайната по улиците на минимум 90% обезщетение за великите собственици на имоти в най - гнусната част на София
Re: РЗП 3000 кв.м.
10-06-2007 - 19:05:30
broker111, това звучи гордо, а broker11111111111 още по-гордо!
тези, които живеят в Орландовци все още не умрели, не ги погрбвай толкова прибързано!
Re: РЗП 3000 кв.м.
10-06-2007 - 22:51:02
И понеже темата отдавна се измести и стана крайно несериозна, да добавя и аз в тона на дискусията... Все пак да не забравяме и друго преимущество на квартала - близостта с Мол Ъф Битака winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход