Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

При среща със строителна фирма - какво да питам?

Публикувано от Shona 
Re: При среща със строителна фирма - какво да питам? / de da znam?
01-06-2007 - 06:37:39
de da znam?
--------------------------------
Най после едно разумно мнение на общия фон (((((((((((((
-----------------------------------------------------------------------------------
естествено,търсите консултант за проблема !
----------------
ако не плащате за негативна информация 5 % (т.е. ако няма сделка) ,
ще платите за позитивна 95 %



================================
Ако на 20 год НЕ СИ оптимист-нямаш сърце
Ако на 40 год НЕ СИ РЕАЛИСТ-нямаш - ? *xxx* *huh*
================================
Re: При среща със строителна фирма - какво да питам?
01-06-2007 - 06:50:17
имаме участници,познали точните килограми на предмета - Неевадаааа
elfi30 , de da znam? , вазовия мунчо
------------------------------------------------
като не Ви уважават условията от стр. фирма-пожелайте нещо на майките им)))
такива като тях-с лопата да ги ринеш.
старата поговорка - който плаща музиката-той я поръчва.
апартаментите са пред срив -само за последната седмица са въведени в ИМОТИ.НЕТ
около 4000 имота - така че скоро ще си купите на ВАШАТА цена и при ВАШИТЕ условия жилище.
сега са наред къщите около СОфия за продаване на високи цени. clap: :}

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: При среща със строителна фирма - какво да питам?
01-06-2007 - 14:56:20
не позна мойто момче, не се занимавам с апартаменти, не си струва нито загубеното време, нито нервите, а и когато човек си събира последните парици за апартамент е направо страшно, не бих искал да присъствам на такова нещо, но ти можеш да се пробваш за 0.5 % комисионна, нали толкова беше там при теб на незнам колко хиляди километра от България
Re: При среща със строителна фирма - какво да питам?
01-06-2007 - 15:06:08
горният пост е за de da znam
Re: При среща със строителна фирма - какво да питам?
01-06-2007 - 17:16:19
Здравейте,
малко със закъснение сядам да пиша какво се случи във въпросната фирма.
Безкрайно разочарована и още толкова изумена съм след разговора, който проведохме там. Отказах се да купя имота само 15 минути след началото на преговорите ни. Говорих с едно същество, чиято личност и длъжност ми е трудно да оподобя по някакъв начин, защото имах чувството, че е сложена там, за да гони клиентите. Толкова високомерна, простовата, некомпетентна и смешна -нямам думи. Имах 2 листа с въпроси - още на първия се оказахме в сеиозен спор, към края разрастнал се до каране. Мен лично ме е срам, че попаднах в подобна ситуация, по-точно, че паднах на нейното ниво. Въпросната особа се оказа съсобственик, адвокат и продавач на имотите на фирма JBI.
Ще ви кажа с две думи, за да не ставам досадна. Тя започна да ме убвждава колко хубав е този затоврен тип комплекс, колко прекрасни градинки, площадки, басейни и паркчета имал, как всички щели да живеят в разкош и т.н. В следващия момент аз я попитах дали фирмата се ангажира по някакъв начин с property management-a , тя каза не и аз и зададох един прост въпрос - от къде тогава е сигурна, че ще е толкова чисто и прекрасно. Глупаия момент дойде в следващата минута - започна да плюе българите като нация (и тя е българка), колко нечистоплътни били, занемарявали всичко и даже била сигурна, че никой няма да си плаща някаква подобна такса, от което аз изразих икреното си учудване, че точно тя говори по този начин и познайте какво - започна да ме напада с какви ли не квалификации и аз просто станах и си тръгнах. Това беше. Тъпо, но факт.
Re: При среща със строителна фирма - какво да питам?
01-06-2007 - 22:40:46
Shona вижте лични съобщения winking smiley
Re: При среща със строителна фирма - какво да питам?
02-06-2007 - 00:48:15
do broker 111
Pak si prav broker 111.Tujna kartina e.No pone me svetna kade sa golemite pari-v Bulgaria!!!I o6te ne6to-ne si struva da se zanimava6 s takiva Andre6kovtsi kato men.Ne mi obra6tai vnimanie.Edin poznat kazva6e"ne si zaslujava trieneto na plombite da govori6 s nego''.Ta v slu4aja ne si struva da si trie6 klaviaturata kato se zanimava6 s men smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: При среща със строителна фирма - какво да питам?
03-06-2007 - 20:25:40
Shona, споделете за коя фирма и за кой комплекс става дума, да знаем просто, ако не ви притеснява, разбира се... Можете да ми пишете и лично съобщение smiling smiley
Re: При среща със строителна фирма - какво да питам?
04-06-2007 - 00:18:21
""Питайте за идеална част от земята !!! И тя ви се полага, кога ви я прехвърлят - с жилището ли или по-късно - но да е преди акт 16. """

Какво ще рече това идеалната част от земята - Това общите части ли са или друго
и защо преди акт 16 трябва да се прехвърлят и ако не се прехвърлят какво след като имам нотариален акт за жилището ???
Re: При среща със строителна фирма - какво да питам?
04-06-2007 - 08:39:28
Идеалната част от земята означава, че ви се прехвърля частичка от парцела - т.е. вие сте един от собствениците на земята, а не просто някой с учредено право на строеж. Разликата за вас ще дойде при плащането на местния данък - ако имате част от земята, той ще е малко по-висок. От друга страна, по-добре е да не сте просто гост, а собственик в парцела, където е сградата. Най-добре някой юрист да ви обясни, но гледайте да е добър, а не случаен.

Общите части са си общите части на сградата - стълбища, коридори, вход, асансьор, котело и др. разни, дето всички поравно ги ползват.

А преди акт 16 - май че за да не се плаща ДДС върху сумата, ама не съм сигурна как беше, пак трябва юрист.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход