Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

къща в гора ~ 10-20dka - има ли такова нещо у нас?

Публикувано от samotek 
къща в гора ~ 10-20dka - има ли такова нещо у нас?
27-05-2007 - 17:42:20
добър ден.
Искам да избягам от града, шосетата, строежите и шума, и търся нещо като парцел гора (10-50-100дка?) в който да си построя 1ет. къща примерно 150м. Разбира се, всички комуникации трябва да ги има или някакси да се докарат там.

Има ли такова нещо в Б-я - или у нас горите са само за сечене (и през комина)?

Интересува ме района около Варна ~50km, но питам по принцип, защото досега не съм видял нито една подобна оферта. Само полета се продават.

Имам подозрението, че подобно начинание в .бг май означава ограда с ток и вишки с картечари на всеки ъгъл, но все пак да питам преди да се махна съвсем...
Re: къща в гора ~ 10-20dka - има ли такова нещо у нас?
27-05-2007 - 19:40:41
С такъв настой нищо няма да направиш иначе по принцип всичко може не виждам защо не.
Re: къща в гора ~ 10-20dka - има ли такова нещо у нас?
27-05-2007 - 23:13:16
Батка, щом си каил на такова нещо, трудничко е с гората, що не си купиш някакъв имот в някво забутано село около вас ( щом 50 км не са ти проблем) с двор 5-6 декара, и неква къща за събаряне или реконструкция ( зависи от мерака ти да строиш наново). С такъв двор си гарантирано далече от комшии и ако е забутано селото от всекви други шумове. ( гората пак може да си я засадиш и в твоя двор батка, чувал съм че вече и това се прави). Айде успехи. :-)
Re: къща в гора ~ 10-20dka - има ли такова нещо у нас?
28-05-2007 - 09:49:52
до колкото знам ако имота е гора нямаш право да строиш, е, може но те се водят постройки с по специален статут:

"Чл. 81. (Изм. - ДВ, бр. 16 от 2003 г.) (1) Строителство в горите и земите от горския фонд, свързано с управлението, възпроизводството, ползването и опазването на горите, независимо от тяхната собственост, без да се променя предназначението на имота, обхваща изграждането на:
1. горски пътища и въжени линии;

2. сгради за постоянно или временно обитаване - горски и ловни кантони, контролни горски пунктове, пожаронаблюдателни кули, стационари, заслони, ремонтни работилници и складове, навеси, ферми за отглеждане на дивеч, риболюпилни и рибарници, битови и стопански сгради;

3. съобщителни линии, далекопроводи и съоръжения към тях."

Има и още една възможност, ако смениш статута на имота от горски в земеделски, но е малка вероятността. Повечето горски масиви нямат ток и вода, няма никой наоколо..и ако не обитаваш имота постоянно има риск да те оберат sad smiley
По добре си търси някой имот във вилна зона с гора, плюсовете са че до повечето има вече прокаран ток а и са обитаеми....ще си имаш съседи smiling smiley. Доколкото знам голяма част от застроените постройките във вилните зони са незаконни..проучи регулационния план на селището. Успех!
Re: къща в гора ~ 10-20dka - има ли такова нещо у нас?
28-05-2007 - 11:05:37
благодаря за мненията.

Ами аз от 2 месеца се опитвам да се правя на купувач... 300лв за бензин до тука, среща с 12 от 150те пишман-"агенции" у варна; всички се хванали за техните си ~500лв и не искат повече.. няма такава услуга "купувам за клиент", пре-продават каквото имат на бюрото и това е. И най-вече предлагат желаното за действително - "ето тя къщата си готова ремонтирана (=боядисана отпред), само едно гипскартонче слагаш, и живейш... а къщата се клати като затвориш вратата, вода има чак на двора... 40000Е.

затова и питам тук.

Колкото до селото и краденето - харесах си едно място в едно село тука, Просечен. "Агенцията" каза "Да. готово, ще ви се обадим".. след 1 седмица им се обадих аз - "а, те имота го продали, и ние мислехме че на вас, за да ни прескочите, и затова не ви се обадихме)" - и цялата работа за 2хил лв (10%) повече. А мястото беше добро... Иначе се запознах се с 1-2ма от живущите там, има 1 къща новонаправена за продан на англичане, с оградите, решетките и пр... малък зандан. Да, ама циганите от съседното село преди 2 дена влезли през керемидите и отмъкнали... (то кво ли има в чисто нова къща) - бойлера.

Аре със здраве, и може да си построя въжена линия некой ден пък, знае ли човек...
(-winking smiley
с
Re: къща в гора ~ 10-20dka - има ли такова нещо у нас?
28-05-2007 - 17:19:57
горите как вървят около Варна
Re: къща в гора ~ 10-20dka - има ли такова нещо у нас?
28-05-2007 - 17:36:35
Около Варна специално,с джапанки winking smiley
/надявам се имате чувство за хумор/
Re: къща в гора ~ 10-20dka - има ли такова нещо у нас?
28-05-2007 - 22:59:07
примерно такова:
[www.owner.com.au]
Айде добре, там има малко повече място, ама поне на същото ниво като търговци... - цената толкоз и толкоз, срещу нея -това и това. А у нас... голи предположения
Re: къща в гора ~ 10-20dka - има ли такова нещо у нас?
29-05-2007 - 08:17:52
Това мнение е преместено в новия "форум за имоти, финанси и всичко останало"



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-24 23:36 от g0g0.
Re: къща в гора ~ 10-20dka - има ли такова нещо у нас?
29-05-2007 - 10:12:10
питам защото на 15км от София имам около 10декара 50 годишна гора, дъб и не знам колко да й искам... :ami:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход