Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Статут на гората

Публикувано от blue_g 
Статут на гората
04-05-2007 - 15:56:55
здравейте, имам около 10 декара гора около София, гора силно казано защото повечето е пущиняк и каманак, но по документи се води гора. Каква е възможността да го вкарам в регулация и да си построя нещо? Наоколо има вили. moody smiley
Re: Статут на гората
04-05-2007 - 19:16:59
Имайте търпение!
Щом е пущинак и камънак и няма дървета, може да промените първо начина на трайно ползване - от горска да стане земеделска, с подходящо НТП. Мисля, че трябваше да заведете служител от служба "земеделие и гори", който да се увери че това е имотът и не е залесен. Не съм сигурна обаче, дали трябваше да е трасиран предварително (за да може да покажете границите на служителя). В момента, в който причислят имота към земеделските територии, ще ви бъде по-лесно. Категорията на земята,която е пущинак, ще бъде поне VIII-X и ще платите по-малка такса за промяна на предназначението. Вашите съседи са застроили, така 4е има много голям процент вероятност да граничите с регулацията и да попадате във урбанизирана територия.
Другият възможен сценарий е да проверите ОУП на София, това около София ми се струва близко и ако по ОУП вашата земя се отрежда за вилна зона, жилищна зона или т.н. се отправяте към съответната община с молба за скица.
smoking smiley
Re: Статут на гората
05-05-2007 - 13:29:44
дано да сте прав, ще ги проверя нещата...защото постоянно ми повтарят че щом се води гора а и няма кой знае какви дървета...да забравя за продан понеже статута на имота бил по особен...благодаря за съвета smiling smiley
Re: Статут на гората
12-05-2007 - 17:40:11
moje da go zameni6 prez fondovete.za druga zemq,no tova ne moge vseki da go uredi
Re: Статут на гората
12-05-2007 - 17:59:16
mtetva,а кой може да го уреди? spinning smiley sticking its tongue out
Re: Статут на гората
12-05-2007 - 18:15:22
къде трябва да отида и какво трябва да направя?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход