Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Късата листа от фирми за строителството на Дунав мост 2 е одобрена от ЕС

Публикувано от najnaj 
Re: Късата листа от фирми за строителството на Дунав мост 2 е одобрена от ЕС
27-04-2007 - 11:51:06
Опитвам се да разбера посоката на дебата във ФОРУМА,но ми се струва ще изместваме разговора типично по български-все не ни се вярва,подлагаме на съмнение всяка инициятива и т.н.
Не е ли добре за българската държава да има няколко моста на река Дунав ,както е в другите държави ,не е ли това по изгодно и удобно за всички пътуващи.Нали сме европейци вече,защо не се радваме на положителните неща-стига с този български скептимизъм.Знаете ли през лятото по колко км е опашката на тировете на ферибота във Видин? Ето затова е направено проучване и е решено да бъде моста при Видин-ОТ ИКОНОМИЧЕСКИ ИНТЕРЕС за самите европеици.Те дават основно паричките и съответно поръчват и музиката ,а ние с румънците ще изпълняваме и дали ни е кеф или не -това е положението.
Та въпроса беше дали ще го има или не В ПРОДЪЛЖЕНИЕ НА ГОДИНИ,и ето затова си позволих да пусна отново темата в най-посещавания форум за имоти.
И ми се струва ,че даже и да се изгради този прословут проект ДУНАВ МОСТ 2 -
пак ще има ПЕСИМИСТИ ,които има да умуват защо е с 2 пътни платна и едно железопътно,защо е така ,а не иначе.
Но живота си тече ли тече и цените във ВИДИН -растат ли растат .И бъдещето е в развитието на регионите в България-защото това са изискванията на ЕС,а и това е единственото спасение за столичани -да живеят като нормални хора ,а не половината от деня да са в задръствания и инвестициите да са само в столицата и в някои и друг курорт.
Радвам се все пак ,че не съм единствен който мисли по този начин ,защото това е видно от инвеститорите в региона.
Колкото до СЪРБИЯ,идва и тяхното време на демократичните промени и на привитизацията,и съм убеден ,че ще дойде денят- да свалим и там бариерите -за да услесним живота на всички -както подобава на обединена ЕВРОПА!
:}
Re: Късата листа от фирми за строителството на Дунав мост 2 е одобрена от ЕС
27-04-2007 - 17:09:05
Абе че полза ще има, ще има, не отричам. И аз си отвисях близо 2 часа на пристанището в Калафат в чакане на ферибота, за да прекося реката... Но дори и да има мост, аз лично, тъй като не карам стоки, които да се обмитяват, а пътувам с цел туризъм, не бих пътувал пак оттам...
Re: Късата листа от фирми за строителството на Дунав мост 2 е одобрена от ЕС
27-04-2007 - 17:30:08
Следователно има полза и само заради това ,да не чакаш тези 2 часа,защото времемто е ПАРИ,нали така?
Re: Късата листа от фирми за строителството на Дунав мост 2 е одобрена от ЕС
27-04-2007 - 20:30:15
Абе на фона на 11 часа път по разбити пътища, по които се изминават всъщност едва 400 км (по нормални пътища не повече от 5 часа)... тия два часа спестени на ферибота не са ми голямо успокоение. Затова бих пътувал през Сърбия, поне там се пътува по магистрали предимно, макар и платени... пък то ферибота да не е без пари... и един ден и мост като има, и на него такси ще има...
Re: Късата листа от фирми за строителството на Дунав мост 2 е одобрена от ЕС
02-05-2007 - 14:11:05
Като тръгне стрителството на моста,ще има пари и за инфраструктурата !
Re: Късата листа от фирми за строителството на Дунав мост 2 е одобрена от ЕС
02-05-2007 - 14:16:08
Да, аз не случайно казах че "не бих пътувал пак през Румъния в близките 10-20 години"... Просто добър път в по-къси срокове там е все едно магистралата за Кулата да я завършат до Олимпиадата в Атина winking smiley Като видиш какви села и какви планини са между Турну Северин и Тимишоара и ще ти стане ясно, че там строителството не може да стане за нула време, ей така, като се появят парите за инфраструктура при започването на строежа на Дунав мост 2. И на мен ми се иска това да стане по-бързо, но реалността е доста сурова...
Re: Късата листа от фирми за строителството на Дунав мост 2 е одобрена от ЕС
02-05-2007 - 15:57:12
Ние българите сме държава на ПЕСИМИСТИТЕ.
Така беше и със строителството на Дунав мост 2,няма да се строй,за какво ние и разни ми ти дрън-дрън,няма да е при Видин и т.н.
Та да си дойдеме на думата,каня всички тези колеги след няколко дни на официалната първа копка на строителството на този най-голям инфраструктурен проект на България подкрепен от Европеиския съюз,както документално ,така и финансово.
И цените си продължават да растат във Видинския регион за разлика от тези във страната и интереса се увеличава към града и региона и живота си минава в мислене и съмнения,а ние драги КОЛЕГИ продължаваме с дебатите -КЪДЕ Е НАЙ-ИЗГОДНО ЗА ИНВЕСТИЦИИ и ще продължаваме да спориме и да консултираме наште клиенти -защото това ни е бизнеса-НАЛИ????
Re: Късата листа от фирми за строителството на Дунав мост 2 е одобрена от ЕС
02-05-2007 - 17:27:10
"Дунав мост-2 тръгва с първа копка на 13 май", четем още в "Дума". Очаква се на 13 май на километър "796" на Дунав край Видин ще бъде направена първа копка за изграждането на бъдещия втори мост над реката. Това каза вчера за БТА Константин Жипонов, зам.-началник на звеното за управление и изгражданена бъдещото съоръжение.
Негови специалисти заедно с представители на испанската фирма, която ще изгражда моста - FCC CONSTRUCCION S.A, на френската и на английската фирма супервайзърите на обекта и на фирмите-подизпълнители посетиха вчера мястото, където през май ще започне строителството. Видинският кмет д-р Иван Ценов въведе във владение фирмата изпълнител и й връчи разрешителното, в което са определени местата за складиране и за извозване на земната маса и строителните отпадъци. Строителите получиха и разрешително за изграждане на масивна ограда на строителната площадка, висока 2,20 м. На практика днес фирмата - строител на Дунав мост 2, получи зелена светлина за изграждането на необходимите постоянни и временни обекти на строителната площадка, която е с площ 92 дка.
Повече от 30 фирми са проявили интерес към изграждането на инфраструктурата на бъдещия мост. До 21 май е крайният срок, в който те ще могат да купят тръжната документация и да подготвят своите оферти до есента. Срокът за изграждането на инфраструктурата на бъдещия мост е 24 месеца, а на мостовото съоръжение - 38 месеца, които реално текат от 1 март, след като изтече едномесечният срок за адаптирането на FCC CONSTRUCCION S.A.
Re: Късата листа от фирми за строителството на Дунав мост 2 е одобрена от ЕС
03-05-2007 - 11:39:34
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход