Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Търся фирма да ремонтира и отдава апартамента ми при взаимно изгодни условия...

Публикувано от Лора 
Търся фирма да ремонтира и отдава апартамента ми при взаимно изгодни условия...
03-04-2007 - 14:38:44
Търся контакти с фирми, които наемат апартамент от собственика, ремонтират го, обзавеждат го и за 3-5 години го дават под наем за по-висока цена с цел възвръщане на вложението си + печалба.

Има много предложения в Нета - на Хотелски или не условия - и са посочени много високи месечни цени, което прави възможна такава сделка.

Имате ли опит или сведения за подобни отношения?

(Вече контактувах с една, но попаднах на абсолютно некомпетентна служителка, за съжаление!)

Л.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-04-03 14:45 от Лора.
Re: Търся фирма да ремонтира и отдава апартамента ми при взаимно изгодни условия...
03-04-2007 - 14:50:57
който търси-намира , особено на високи цени spinning smiley sticking its tongue out :crazy: clap:
Re: Търся фирма да ремонтира и отдава апартамента ми при взаимно изгодни условия...
03-04-2007 - 15:28:38
Може да се получи сценарий "куче влаче - диря няма" или "дявол на магаре".
Схеми при които чакаш печалба без активно лично участие са обречени на неуспех в България - поне засега.
Re: Търся фирма да ремонтира и отдава апартамента ми при взаимно изгодни условия...
03-04-2007 - 15:50:54
Изпратено от: nihonjin (---.ppp-bb.dion.ne.jp)
Дата: April 3, 2007 03:28PM


Може да се получи сценарий "куче влаче - диря няма" или "дявол на магаре".
Схеми при които чакаш печалба без активно лично участие са обречени на неуспех в България - поне засега
----------------------------------------------------------------------------------------------

най-после едно нормално мнение - за повече от 3 месеца в този форум



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-04-03 15:52 от пунди.
Re: Търся фирма да ремонтира и отдава апартамента ми при взаимно изгодни условия...
03-04-2007 - 21:49:38
Защо просто не потърсите наематели който да ви направят ремонта и после да си го приспадят от наема.Мисля ,че така ще имате по-голям успех.
Re: Търся фирма да ремонтира и отдава апартамента ми при взаимно изгодни условия...
03-04-2007 - 22:22:42
Re: Търся фирма да ремонтира и отдава апартамента ми при взаимно изгодни условия...
04-04-2007 - 06:26:17
Лора, ето един сценарий:

За да стане жилището ти като тези на сайта трябва инвестиция около 20000 евро. Допускам че жилището ти е типичното старо "аристократично" централно софийско жилище. И "аристократично" експлоатирано без никакъв значителен ремонт през последните 30 години.
Инвеститора иска 10% печалба годишно за петгодишен срок, т.е. за 5 години трябва да получи обратно 32210 евро, т.е. за тези 5 години да може да го дава непрекъснато под наем за 537 евро на месец.
Като започна да взема наема веднага го реинвестирам по начин за който сме се договорили предварително. Не бива да е много рисков, понеже мога да си загубя и основния капитал - да кажем нещо с 5% лихва. Лихвата ще е твоя доход през годините в които жилището е под мое управление. Т.е. за първата година може да очакваш около 300 евро доход (общо за годината, не на месец!), всяка следваща с по 300 отгоре.
Като се има пред вид че даването под наем на луксозен имот е високорисково (не се намира лесно наемател), а има и текущи разходи, аз (хипотетично) бих се навил на такава сделка ако ми преотстъпиш право на ползване на апартамента за 7 до 8 години. Как ти се струва? Имай пред вид че след 7 години пак ще трябва ремонт па бил той и "освежителен".
Освен това тебе ще те гложди през всичките тези години че аз може би не съм вложил 20000 евро, а само 15000 или дори 10000 и забогатявам на твой гръб.

Та това е горе-долу какво може да очакваш според мен.
Имай пред вид че трудно ще намериш някой да ти предложи подобни (добри за теб) условия. За всяка фирма е по добре да си получи 20000 евро за ремонта в рамките на месец-два и после по живо по здраво ти да си блъскаш главата с търсене на наематели.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-04-04 08:14 от nihonjin.
Re: Търся фирма да ремонтира и отдава апартамента ми при взаимно изгодни условия...
07-04-2007 - 12:42:39
Здравей Лора
Ако сама си направите ремонта може да излезе примерно 10000лв.Ако намерите фирма същият ремонт може да излезе и 30000лв.Според мен направете освежителен ремонт и намерете наематели сама.Не знам в какво състояние ви е жилището ако желаете дайте повече информация за жилището.Весели празници. smiling smiley
Re: Търся фирма да ремонтира и отдава апартамента ми при взаимно изгодни условия...
07-04-2007 - 13:37:39
Rumen Iankov Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравей Лора
> Ако сама си направите ремонта може да излезе
> примерно 10000лв.Ако намерите фирма същият ремонт
> може да излезе и 30000лв.Според мен направете
> освежителен ремонт и намерете наематели сама.Не
> знам в какво състояние ви е жилището ако желаете
> дайте повече информация за жилището.Весели
> празници.

Благодаря Ви, Румене!

Честити Празници на всички ви и до нови срещи след тях!

Л.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход