Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Искам да знам как работят агенциите в Европа

Публикувано от Julian 
Re: Извинявай ама на мен ли говориш???
19-03-2007 - 09:45:01
Хехе komin4e clap: понякога мълчанието е за предпочитане, но и личните нападки и хващането за думичките също е начин да кажеш НИЩО – поздравления, затвърди мнението winking smiley

Продавач говоря на този на който дадох ‘Отговор’ на постинга му – а даже без да се чете е очевидно че само два постинга преди мен са извън темата и лишени от смисъл – явно отговарям на някой от тях. Иначе моето мнение по ТАЗИ тема е на 1стр в същата ТАЗИ тема.

Re: Извинявай ама на мен ли говориш???
19-03-2007 - 20:04:20
avatar
Както се вижда от дървовидната подредба на постингите изглежда така все едно отговаряш именно на мен, но както и да е.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Искам да знам как работят агенциите в Европа
19-03-2007 - 21:02:54
Ще Ви кажа за агенциите в Германия, живея тук от няколко години и си наех апартамента чрез агенция - общо взето няма разлика между агенциите в България и Германия - правят се същите или подобни номера на дребно, опитват се/искат да крият ДДС, шмекеруват заедно с наемодателите, апартаментите се обявяват в много агенции едновремено и т.н. Комисионните са подобни, за апартамент под наем взимат един или два месечни наема + ДДС.
Продажбите почти не минават през агенции, най-често имотите се продават директно от инвеститорите заедно с някоя банка.
Re: Искам да знам как работят агенциите в Европа
20-03-2007 - 16:42:01
Продавач ако е така – моя грешка, извинявам се.

tahion а случайно да знаеш има ли браншова организация и законова уредба на брокерската дейност?
Re: Искам да знам как работят агенциите в Европа
20-03-2007 - 21:48:14
Имат организация, която се казва Immobilienverband Deutschland (http://www.ivd.net/), в нея членуват само одобрени (може би дори сертифицирани) агенти.

Има специални закони (по-скоро наредби), които регулират посредническата дейност (не става дума само за недвижими имоти, а за повече дейности например борсови агенти и т.н.). Различните републики имат различни правила, както са различни и тарифите на агенциите smiling smiley
Re: Искам да знам как работят агенциите в Европа
22-03-2007 - 19:55:59
Здравейте. Много благодаря на всички, които споделят своите впечатления. Чета с интерес написаното и продължавам да о4аквам с нетърпение нови статии !
С уважение към всички потребители!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход