Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кажете мнение за цена....и брокери

Публикувано от zestate 
Кажете мнение за цена....и брокери
08-02-2007 - 18:57:10
Изпаднах днес за втори път в тази ситуация... вилна зона без регулация, 500 м стръмен черен път без електроснабдяване и вода. Северно изложение, на около 25 км от центъра на София.
Предлагат хората парцели - на скромната цена от 40 Е/м2. Така им казали брокерите - толкова вървяло... И днес за пореден път собствениците ми дигат цената - само в мига в който спомена че ме интересува.
Ядосах се и им казах да си продават на тия цени... може и след 2 години да продадат...
Abu
Re: Кажете мнение за цена....и брокери
08-02-2007 - 19:19:48
Чакай сега, ти от кои беше - брокер или анти? Щото така наливаш вода във воденицата на Продавач! Въобще какво търсиш на северно изложение - другото може и да се оправи някога!
Re: Кажете мнение за цена....и брокери
08-02-2007 - 20:42:27
a kolko li komissionna ste vzemat ako da re4em im kaghat 2 ili 5 ili 10 eu/m2 smoking smiley spinning smiley sticking its tongue out
Re: Кажете мнение за цена....и брокери
08-02-2007 - 23:56:42
Не съм брокер, но като цяло нямах отрицателно мнение за тях... комисионната естествено зависи от цената и е 2.5%. Това че мястото е северно се компенсира от страхотната панорамна гледка, а и сега като се вдигна слънцето е огряно... Това за което "плача" е некомпетентното отношение на брокери които успяха да убедят трима продавачи в района да не продават, защото цената "щяла да стане 40 Е/м2" с думи от сорта на "вие луди ли сте да продавате на тая цена"... при положение че местата висят от година в нета на цена от 25 Е/м2 и аз съм първият сериозен клиент, да убедиш продавача да прасне цена от 40 Е/м2 на принципа на "тоя щом се интересува значи ще му вдигнеме цената".... бесен съм...да ме извиняват брокерите...
Abu
Re: Кажете мнение за цена....и брокери
09-02-2007 - 00:28:19
Ти не каза, че брокерите имат пръст в надуването на цената. Мисля, че няма да е некоректно да уточниш за кои агенции става дума. От своя страна те могат да си имат аргументи, че защитават интересите на собствениците или проверяват дали си сериозен, щото аман от туристи, а после ще се договоряте.
За красивата гледка на север не ми разправяй! Може да става за ресторант, ама за живеене е нездравословно (освен ако не си програмист и си свикнал на пуснати щори и 500W крушки).
Re: Кажете мнение за цена....и брокери
09-02-2007 - 10:26:23
izkam da prodam zemedelska zemy; namira6ta se v zemli6teto na gr. Nova Zagora zemyta grani4i novata magistrala trakiy terenat e 4720 metra; kam kogo da se obarna za pomo6t i sadeistvie sad smiley
Re: Кажете мнение за цена....и брокери
09-02-2007 - 12:54:59
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Ти не каза, че брокерите имат пръст в надуването
> на цената. Мисля, че няма да е некоректно да
> уточниш за кои агенции става дума. От своя страна
> те могат да си имат аргументи, че защитават
> интересите на собствениците или проверяват дали
> си сериозен, щото аман от туристи, а после ще се
> договоряте.
> За красивата гледка на север не ми разправяй! Може
> да става за ресторант, ама за живеене е
> нездравословно (освен ако не си програмист и си
> свикнал на пуснати щори и 500W крушки).


Добре де като им защитават интересите защо от една година не ги предлагат на тая цена, ами сега, като имам интерес ги подкокоросаха да я дигнат? Днес говорих пак с една от брокерките, дори не знаеше къде е мястото, но толкова упорито ме убеждаваше че "цените вървели нагоре" ... казах и ОК... продавайте си на новите цени, но все още си рекламират на старите...
Кои са агенциите за които говориш???
09-02-2007 - 21:52:22
avatar
Дали е възможно да прочетем имената на тези, които така лошо били направили????

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход