Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Общински такси

Публикувано от 4ovek 
Общински такси
25-01-2007 - 09:25:26
Някой знае ли дали в интернет може да се открие информация за размера на таксите, събирани от столична община във връзка с поректиране и строителство, а и за други неща. Че нещо малко са се поувлекли в някой цени (не само за разрешение за строеж) и е хубаво да се знае предварително, та човек да си прави сметката.
Re: Общински такси
25-01-2007 - 09:50:42
Аз трърсих навремето но не открих събрано. Започнах по ред - Електро, вода, скица, виза, молда за съгласуване, самото съгласуване и строително разрешение, а ХЕИ, пожарна, друго май за 5-та категория няма -поне дотук, вече съм с акт14.
Звънях или ходих поред.
Ако някой си е направил труда да го изкара в сайта на общината - като тарифа - поне техните услуги, супер, но едва ли са стигнали такива висини още каките....
Освен това, докато се разберат кой да го разработи и качи, поръчки, глупости, че сменят 3 пъти информацията, каквато гуша са отворили....
Re: Общински такси
25-01-2007 - 13:17:30
От 01.01.2007г. тихомълком вдигнаха някой такси десетки пъти, та се чудя дали не са всички. Мамка им и спекулантиsmiling smiley То това даже строителния и финансовия сектор не си позволяватsmiling smiley
Re: Общински такси
25-01-2007 - 13:48:53
А знаете ли как стои въпроса за завареното положение, ако изобщо съществува такова. Подадохме молба за разрешително за строеж с всички документи и доклад за съответствие в началото на декември, но архитектката, която трябваше да ги разгледа беше доста дълго в болнични. Сега нямат забележки и с обевяването на съседите ще е готово след 2-3 седмици. Та ми е много интересно какъв ще е размера на таксата?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-01-25 13:50 от paraplaner4eto.
Re: Общински такси
25-01-2007 - 13:52:40
Мой приятел бая се изръси за да си вземе разрешението преди края на декември, защото твърдеше, че след 01.01 ще е новата цена, независимо че си подал през 2006...
Но не е 100% проверено, защото както казах, си реши въпроса. ако разбера ще пиша.
Re: Общински такси
25-01-2007 - 13:55:14
Мой приятел си взе разрешението преди 10на дена, след Нова Година, на старите цени все още... Мисля община Панчарево. Беше го подал някъде в началото на ноември.
Re: Общински такси
25-01-2007 - 13:57:38
И естествено общината спира да работи, когато гл. архитект е в отпуск, болнични, на семинар...
Напиши какво точно е станало и на мен ще ми е интересно.
А з не мога да разбера какъв е този оптимизъм у управляващите, че ще успеят да контролират населението при положение, че системата има почивни дни и зависи от болнави личностиsmiling smiley
Re: Общински такси
25-01-2007 - 14:07:10
Благодаря ви, ние сме се приготвили за новите цени психически, но има разликаот 160 до 1600лв,особенно когато всичко до сега и за напред ни е на кредит.
Ами стана това, че седмица след като подадохме молбата си отидох да проверя дали всичко е наред. Точно тогава архитектката е излязла в болничен, който трая 4 седмици. След няколко дена получихме писмо, че липсва ПБЗ папката, при положение че след като ги взех от надзорната фирма веднага ги занесох в общината, просто няма къде по 10 минутния път да я загубя. Наложи се да я възстановяваме, имаха претенции и към подпокривните линии, но после се съгласиха да ги оставят така, след като нашата Архитектка отиде да говори в общината. Заради тези си възражения папките ни не са били пуснати по специалностите преди болничния на архитектката.
Ама то само това да е, какви ли не забавяния до сега при нас, важното е да останат зад гърба ни.
Re: Общински такси
28-01-2007 - 19:55:09
И аз имах проблеми с изчезването на ПБЗ от един мой проект. Явно им е специалност да го разкарват и после да те карат да го възстановяваш.

Когато отидох да се разправям, гледам на бюрото на хубавицата моето ПБЗ. Викам и "Какво е това?"... последва "ама господине извинявайте" и прочие....

Следващия път ще подавам прономеровано и прошнуровано и запечатано с восък smiling smiley
Re: Общински такси
07-02-2007 - 00:09:51
Да се похваля, днес взех разрешителното за строеж по старите цени, не можем да му се нарадваме в къщи. Пуснах и молбата за нова скица, та казаха че таксата е 10лв, плаща се при взимането и се изготвя за 3 седмици.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход