Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

апартамент по бдс

Публикувано от tally 
апартамент по бдс
18-01-2007 - 12:18:29
някой ще ми обясни ли какво значи апартмент завършен по бдс?
предваритлно благодаря
Re: апартамент по бдс
18-01-2007 - 16:26:12
БДС - български държавен стандарт.
Re: апартамент по бдс
18-01-2007 - 17:02:15
В най-общи линии - това трябва да е жилище, което отговаря на стандартите на живот, определени за България. Това включва например височините а рамките на вратите, на таваните, минималната големина на помещенията, няма мокри помещения над спални и дневни, би трябвало кабелите от ел. мрежата да вървят на определени разстояния от таваните на стаите и да се спускат под прав ъгъл надолу до ел. точките.......
Т.е. по БДС би трябвало да са всички сгради в България.
Доколкото ми е известно, брокерите го ползват, за да кажат, че е примлив, но нищо особено - т.е. не отговаря на понятието лукс. Обаче всичко е много относитлно, така по добре някой професионалист да разясни, аз съм само лаик.
Анонимен потребител
Re: апартамент по бдс
18-01-2007 - 17:07:22
е те такъв филм няма

По соц. време когато може би това чудо е било използвано за последно е значело нещо от сорта:
1) мозайчиза в антрето и банята
2) плочки в кухнята около мивката и в банята на ниво да кажем 1.80 - нагоре боя
3) балатумче в кухнята
4) мокетче в хола
5) за спалнята не знам какво беше
6) тапетки по стените
7) мукавена входна врата
8) по един контакт в стая
9) абажурче с една крушка
и т.н.

Не съм много сигурен дали втория кръг(този за топлата вода влизаше или беше екстра да имаш топла вода)

Ако сега някой се опитва да ти продаде стар апартамент по БДС значи е кочина, ако пък някой строител се опитва да ти предложи нещо по БДС на "зелено" по добре опиши всичко в договора вместо да пишеш по БДС



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-01-18 17:27 от Тинки Уинки.
Анонимен потребител
Re: апартамент по бдс
18-01-2007 - 17:09:15
То за брокерите всичко на което е правен ремонт в предните 5 години е лукс
Re: апартамент по бдс
18-01-2007 - 17:19:24
Именно, Тинки го е обяснил много добре!
Re: апартамент по бдс
18-01-2007 - 17:27:08
Вчера ходих да гледам на познат строител къщата. Трябваше да доизмажат някъв комин и той вика на майстора:
- Забъркай една кофа разтвор! Ама силен да е! Сложи повече пясък!

БДС може да е кочина, но поне означава нещо. На новото нищо не му разбирам... много са разнопосочни командите.

ПП Моето разбиране за БДС е "годен за живеене". Съгласи се, че има луксозно изпълнени и негодни за живеене.
Re: апартамент по бдс
18-01-2007 - 18:27:36
Това ясно, ама и на мен ми е интересно какво включва този стандарт, тоест какви изисквания има към жилищата в него?
П.С. Аз докато съм се размотавал час и половина и вие вече сте отговорили на този въпрос... smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-01-18 18:28 от Chilio.
Re: апартамент по бдс
19-01-2007 - 11:31:29
че бдс е български държавен стандард, ясно;
става въпрос за сграда разпродавана на зелено и на въпроса ми дали апартаментите се продават напълно завършени, строителят ми отговори- "не, завършени са по бдс", аз лично си го превеждам като "предава се на шпакловка и замазка" или с минималните изисквания според стандартите, но ми се иска по-точно да знам какви са тия изисквания smiling smiley благодаря на всички smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-01-19 12:22 от tally.
Re: апартамент по бдс
19-01-2007 - 11:33:17
Термина "по БДС", включен в предварителен договор за покупко продажба на ново съвременен тип строителство, обикновено означава - "не е лукс", а стандарт.
Най-често се използва да се определи вида на вратите...т.е. врати "по БДС" означава - стандартни шпервани, а не МДФ.
Другото по отношение на височини и т.н. - не е приоритет на договора. Самите проекти /архитектура, конструкции, ВиК, Ел / трябва да отговарят на стандартите, за да бъдат одобрени все пак от компетентните органи.
Не съм чула обаче, колега да си продава апартаментите с договор за "апартамент по БДС" ?!? :crazy:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход