Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

застраховка на апартамент

Публикувано от stoil 
застраховка на апартамент
17-01-2007 - 22:51:32
Къде смятате че е най-добре да се застрахова апартамент?
Re: застраховка на апартамент
18-01-2007 - 18:11:57
avatar
Зависи за какво питаш. Ако ще правиш ипотека и банката ти е предложила да избереш из между 5-6 застрахователя кажи кои са да ти кажа мнението си.
Ако питаш принципно аз лично ти препоръчвам на Армеец продукта "Защитен дом".
Иначе и Булстрад предлагат добри условия, Български имоти има сравнително ниски ставки. Ако гониш изгодна цена не те съветвам да го правиш. Застраховай на пазарна цена имота си и не пропускай клаузи с цел спестяване на средства, защото не е в твой интерес. Препоръчвам - Армеец, Булстрад, Български имоти (те май вече са едно общо) и ДЗИ.
Иначе сравнително на време питашsmiling smiley)) [dnes.dir.bg]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-01-18 18:15 от Продавач.
Re: застраховка на апартамент
19-01-2007 - 10:58:25
Stoil, не слушай хора дето никога не са се занимавли със застраховки и си приказват така от вестниците.
И цената е важна, но по важни са условията и практиката на дадена компания. Не искам да правя реклама, на никоя компания, но на ушенце мога да ти прошепна.
Re: застраховка на апартамент
19-01-2007 - 11:15:49
avatar
Нали нямаш предвид мен рибчоsmiling smiley? Защото съм работил в застрахователна компания и съм бил посредник на няколко такива като дори и сега съм действащ, но не се занимавам активно.

Хайде рибчо "прошепни" на ушенце тези, които са ти симпатични на теб пък той човека ще се прецениsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: застраховка на апартамент
19-01-2007 - 11:31:58
Ruby, жена ми е в застрахователния бизнес, занимава се с ликвидация по Зелена карта от 93 година и аз покрай нея съм чувал някои неща за застраховките, включително и за имуществото.
За мен истината е, че не е важно в коя точно компания имаш договор, важно е имаш ли човек, който да вземе присърце (защото ти е бивш колега, или защото си го купил или защото се знаете и т.н.) щетата ти и да я придвижи като хората.
Като всичко останало у нас.
Иначе ядеш дървото.
Този пазар е все още под сянката на практиката на държавното ДЗИ и полудържавния МИК - даваш премия на пазарна оценка и получаваш нормално обезщетение след хиляди разправии често и дела.
Като пример - много хора изгоряха в компании, дето вече ги няма - взеха им лиценза, но някои, които познаваха правилните хора или си платиха си взеха парите.
Така че, засега разлика голяма няма. Премиите са ниски, но и обезщетенията са ниски, рисковете се покриват, виж ако искаш земетресение нещата са други.
Общо взето - за 25-50 лв можеш да направиш прилична застраховка без земетресение навсякъде, въпросът е да не даде господ да те наводни съседа, как ще си вземеш парите нищо че се покрива.... Случи се на мой познат преди 1 месец, Булстрад му бяха застрахователят... Как ти звучи репликата на мастит директор там - "Е, господине, за 25 лева толкова...."
Re: застраховка на апартамент
19-01-2007 - 11:35:14
avatar
Аз за това препоръчвам да не се пестят пари за такава застраховка 25лв нищо не са, но и нищо не покриватsmiling smiley вярно е това, което казва Стефан за съжаление.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: застраховка на апартамент
19-01-2007 - 11:43:54
Аз също мога да прошепна коя компания наистина плаща - толкова, колкото трябва да отстраниш перфектно щетата, че дори и да ти останат. Световен лидер е и не си играе на шикалкавения и излишни обещания.
Иначе, който си прави сметката без кръчмар - солено му излиза удоволствието.
Между другото - не е нито една от гореспоменатите.
:!:
Re: застраховка на апартамент
19-01-2007 - 13:40:03
Науа се доближава много и до моето прошепване. Световен лидер специалист в имущественото застраховане, а за ДЗи и булстрад въобще какво да си говорим.
Продавачо, бил си това е сигурно преди двайсетина години, щом не знаеш за нея smiling smiley
Re: застраховка на апартамент
19-01-2007 - 13:54:00
avatar
За кое незнамsmiling smiley)) Няма застрахователна компания работеща на българския пазар, която да не я знам, а аз споделям мнение за тези с които съм работил. Работил и съм в живото застраховането така, че колеги форумци не съм расал в саксияsmiling smiley
Нищо де той ще си прецени, а аз на лично съобщение не съм му пращал нищо.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход