Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Здравейте,имам нужда от вашето мнение smiling smiley

Публикувано от palasha 
Здравейте,имам нужда от вашето мнение smiling smiley
29-12-2006 - 12:55:16
Ноември месец купих един малак апартамент (44 кв.м.) на последния етаж в Надежда 1 купих го на изгодна цена 25000 евро но покрива тече и аз го ремонтирах.В момента му правя основен ремонт(монтираха PVC дограма сложих в банята хубав теракот и на стените PVC панели, стана много добре,хола го преустроих: стана бокс-че + трапезария и холче.Отделна малка спалня.Всичко е на ламиниран паркет, стените са шпакловани и са минати с латекс.Интересувам се колко пари да му искам и кога да го пусна за продажба. Благодаря ви предварително. Весели празници
Анонимен потребител
Re: Здравейте,имам нужда от вашето мнение smiling smiley
29-12-2006 - 13:49:16
Как да ти кажа, ако си гу купила ноември и сега го продаваш всички купувачи ще са подозрителни и с никави приказки за ремонтирани покриви няма да можеш да ги убедиш че всичко е наред. Купувача мисли така:
Quote

този продавач щом продава 2 месеца след като е купил и твърди че всичко е ремонтирано значи работата е безнадеждна. Той ако е можел да го оправи е щял да си го оправи, ама явно е видял че не става и сега се опитва да се отърве от този апартамент.



Re: Здравейте,имам нужда от вашето мнение smiling smiley
29-12-2006 - 17:50:24
Към 25 000 евро прибави цената на ремонта + някакъв процент комисионна , ако накрая излезе че му търсиш 32 000 евро то сравни дали се сключват реални сделки на тази цена и на това качество в твоя квартал или комплекс .Примерно излиза по 727 евро квадрат за тез 44 кв .
Re: Здравейте,имам нужда от вашето мнение smiling smiley
05-01-2007 - 16:09:33
Ако искате професионално мнение, свържете се с брокер. Те се занимават ежедневно с такива въпроси като вашите и са квалифицирани да Ви дадат компетентен съвет. Алтернативно разровете се в интернет и сравнете. Плюс постинга на предишния (който подкрепям).
Re: Здравейте,имам нужда от вашето мнение smiling smiley
05-01-2007 - 16:15:46
Тинки Уинки, може всичко това да се представи и в друга светлина пред купувача. winking smiley
Подобно занимание, междувпрочем, не е лош бизнес : купуваш - ремонтираш луксозно и продаваш с печалба. Клиента се зарибява. Не е необходимо да се акцентира върху течащия покрив - още повече, че той вече е отремонтиран.
Re: Здравейте,имам нужда от вашето мнение smiling smiley
12-01-2007 - 00:13:37
И аз си мислех, че това е добър бизнес, но всичко е доста скъпо и добре че се вдигнаха цените на имотите та ще изкарам ниакой лев, иначе печалбата щеше да е много малка, като се има в предвид че почти целия ремонт си го правя сам.
Re: Здравейте,имам нужда от вашето мнение smiling smiley
12-01-2007 - 09:40:59
winking smiley Ами то за това сметките се правят предварително - преценяваш - за колко време, на каква стойност ще са ремонтите, какъв би бил риска и очакваемата печалба - нещо като мини инвестиционен проект. След това решаваш има ли смисъл или не да се захващаш изобщо.
Обаче в случая говорех за чиста постановка пред бъдещия клиент.
Анонимен потребител
Re: Здравейте,имам нужда от вашето мнение smiling smiley
12-01-2007 - 09:50:19
Да де ама в конкретния случай работа е като да купиш 25 годишна Лада да и сложиш климатик и навигационна система и да се опитваш да убеждаваш купувачите че двигателя и ламарините и са "отлични"
Re: Здравейте,имам нужда от вашето мнение smiling smiley
12-01-2007 - 11:14:06
Абсолютно си прав - изобщо не споря по въпроса!... smoking smiley
То за това човек трябва да преценява предварително. Аз лично не бих хвърлила толкова средства за ремонт на подобен обект - ама човекът иска съвет - идеята е да помогнем с каквато идея ни дойде... как да кажеш в прав текст - "абе аз толкова пари за тази панелка не давам!" smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход