Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Такса смет и какво общо има тя с данъчната оценка ?!

Публикувано от Znae6t 
Такса смет и какво общо има тя с данъчната оценка ?!
10-11-2006 - 16:36:52
Честито на всички собственици , от новата година се покачват данъчните оценки с 20% в София , респективно с тях и таксата смет .
За това, че няма никаква логика квадратурата на жилището да се обвързва с таксата смет сме дискутирали многократно.
Едно от предизборните обещания на "Батмана " , бе че порочната практика да се обвързват квадратурата на жилищата , с предполагаемото число живущи в тях и съответно таксата смет ще се преразгледа и ще се даде по-разумно решение при пресмятането на таксата . Като пример бяха дадени "простите " германци, швейцарци и други при който всичко е просто и ясно - както би трябвало да бъде. При тях таксата е линейна функция от количиството студена вода в апартамента. Просто, ясно ,по немски.
При нас например "умниците" са измислили модела : в две абсолютно еднакви жилища , във една и съща сграда , в едното от които живеят 5 човека , а в другото един таксата да е еднаква ?! Пълно малоумие естествено !

Да не говорим, че собствениците в така наречените престижни райони поради високата данъчна оценка плащат 2-3 пъти повече такса от живущите в останалите .

Некой да вижда неква логика ?!

P.s. е все пак да не забравяме ,че шефовете на чистотата станаха най-богатите хора в държавата, кво ли има да се чудим , доста чиновници и кметове със сигурност "лапат " покрй тях ! За обикновенните собственици остава упражнението със супата по "класика" Любо Пенев .

Re: Такса смет и какво общо има тя с данъчната оценка ?!
10-11-2006 - 16:55:55
Да използвам темата за да задам малко по-частен въпрос - някой наясно ли е какво да направя, за да имам кофа на парцела в Княжево, където в момента строя? Около мен има къщи, пред тях има кофи, пише на тях ДИТЦ или ФОЛФ, не помня, а аз си плащам данъка който включва и лептата на Вълка естествено, а никой не ми хвърля боклука, щото нямам кофа.
Трябва ли да ходя в общината, или да си купя сам, кажете, ако сте минали по този път...
А за данъчните оценки - остана ли нещо малоумно още което да ни учуди в действията на общинарите в частност, а и управниците, въобще...
Проблема е че само си приказваме, ако бяхме французи да сме ги измели вече всичките....
Re: Такса смет и какво общо има тя с данъчната оценка ?!
10-11-2006 - 23:31:48
az mislja che e absurno,no za saghalenie ima realen korelat v Italia.plasta se na m2 ghilistna plost.moghe na 100m2 da ghivejat 10 choveka i primerno plastat 200EU,ako sa samo 2 - sastoto.lichno az ne shvastam ,no se nadjavam veche samo da sam ot malkoto koito ne mogat da zatopljat smoking smiley
Re: Такса смет и какво общо има тя с данъчната оценка ?!
10-11-2006 - 23:54:36
eye popping smiley i daghe sega kato se zamislih pak napravo me hvanaha nervite.ot zjalata tazi Goljama i Velika i Demokrazia ne samo mi se struva, no i "obrahme " samo pasivite mai.ot hiljadite izmisleni targove na tova i onova,samo markirame deinosti koito "demokratichno" ne se izvarshvat.dolu-gore sledja problemite pone sas sofiiskite bokluzi,koito samo se premestavat nasam -natam,estestveno se plastat milioni pari na wolf,molf i & "demokratichno" izbrani chrez "konkursi ","targove" i pr.Za vsichkite tesi pari ili dori bez,mogheshe da se kupi tehnologia ili da se vkara vanshen "bokluchar",da se vavede razdelno boklukootdeljane i dori da se proizveghda gorivo za gradskijat transport confused smiley
Re: Такса смет и какво общо има тя с данъчната оценка ?!
14-11-2006 - 17:00:12
Един от най-голямите циркове с такса смет , е например,че на вилата в Драгалевци
ул. №3 , аз плащам такса ,а там няма въобще кофи за смет !!!


Пълен смех !


Да живеят Батманът и новите Волфове !


Re: Такса смет и какво общо има тя с данъчната оценка ?!
14-11-2006 - 19:03:06
Нямал кофи! Аз път нямам, паркирам на 50 метра, питаш ли ме как се примъква всичко!
Предния път като стана дума за актуализиране на данъчните оценки, казах същото: заради 10% купуващи/продаващи имоти ще вдигнат данъците на всички. Сега колко повече са "спечелилите" от имоти?
Re: Такса смет и какво общо има тя с данъчната оценка ?!
14-11-2006 - 20:18:13
avatar
Znae6t Написал:
-------------------------------------------------------
> Един от най-голямите циркове с такса смет , е
> например,че на вилата в Драгалевци
> ул. №3 , аз плащам такса ,а там няма въобще кофи
> за смет !!!
>
>
> Пълен смех !
>
>
> Да живеят Батманът и новите Волфове !
>
>
>И аз на Камбаните,ул. №6,плащам толкова години,пък никой не минава да събира боклук.Само че,съм наясно,че не Батманът е виновен.Виновна съм си аз,че не съм подлудила тия от панчаревското кметство.Само че ме мързи,пък и сумата е малка.....
пп Що не провериш кой точно е виновен за ситуацията?


confused smiley
Re: Такса смет и какво общо има тя с данъчната оценка ?!
14-11-2006 - 20:45:16
Знам ,че при фирмите такса смет и данък сгради зависи от отчетната стойност, а при физическите лица от какво зависи-от данъчната оценка, от квадратурата ли......? Мисълта ми е ако се изповядва сделка за покупка на имот на реалната цена, дали се взима впредвид цената в нот.договор или определената с декларацията по чл.14ЗМДТ. sad smiley
Re: Такса смет и какво общо има тя с данъчната оценка ?!
14-11-2006 - 22:25:24
avatar
Фифи Написал:
-------------------------------------------------------
> Знам ,че при фирмите такса смет и данък сгради
> зависи от отчетната стойност, а при физическите
> лица от какво зависи-от данъчната оценка, от
> квадратурата ли......? Мисълта ми е ако се
> изповядва сделка за покупка на имот на реалната
> цена, дали се взима впредвид цената в нот.договор
> или определената с декларацията по чл.14ЗМДТ.


Таксата смет се определя като % от данъчната оценка на имота. smiling smiley
Re: Такса смет и какво общо има тя с данъчната оценка ?!
15-11-2006 - 03:32:10
а данъчната оценка се определя от всичките щуротии,които си написал в декларацията почл14змдт
Камелия,кмета на района определя районите на сметоизвозване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход