Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

къде се декларира имот?

Публикувано от roki 
къде се декларира имот?
22-09-2006 - 11:50:57
Къде се декларира нов имот - в дан. служба по постоянен адрес или в ДС на общината където е придобит имота?
Благодаря!
Re: къде се декларира имот?
22-09-2006 - 14:43:38
В ДС по местоположение на имота, поне аз там отидох, когато си купихме парцела преди 3 год, не вярвам да се е променило. И данъците после плащаш там.
Re: къде се декларира имот?
26-09-2006 - 13:12:17
Имота се декларира с декл. по чл.14 ЗМДТ в НАП офис по местонахождение на имота и след получаване на АКТ 16.
Re: къде се декларира имот?
28-09-2006 - 11:22:53
Благодаря на всички вече декларирах имота!
Re: къде се декларира имот?
19-10-2006 - 09:58:02
А какъв е срока, в който трябва да се декларира?
Re: къде се декларира имот?
19-10-2006 - 10:20:54
Двумесечен след издаването на разрешението за ползване, не акт 16, както е посочено по-горе. След това дължите глоби. Декларацията можете да попълните в данъчното, или аз например си я свалих от сайта на агенцията по приходите и само я подадох. Трябва да закачите към нея копие от разрешението за ползване с печат "вярно с оригинала" - така искаха в нашата община и копие от нот акт. Изяснете си предварително дали това жилище ви е основно, защото правят страшни скандали, ако те усетят, че декларираш основно, а в компютъра вече имаш такова - за основно данъкът е наполовина.
Re: къде се декларира имот?
19-10-2006 - 13:51:51
мисля че данъчната оценка се намалява като не опишите всички екстри които притежава жилището като нлиматици ал дограми и и др когато ви дадат декларацията ще си прецените какво да спестите
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход